مقدمه

اگر تصور می کنید که کود دهی بیشتر به گیاهان منجر به داشتن گیاهانی سالم تر خواهد بود به شدت در اشتباه هستید. کم کردن فاصله های بین کود دهی گیاهان نه تنها منجر به رشد آنها نخواهد شد بلکه می تواند گیاهان را مسموم کند. همانطور که انسانها و سایر موجودات زنده به مقدار مشخصی از غذا نیاز دارند، گیاهان نیز چنین اند. چنانچه عناصر مغذی کود، به میزان زیادی وارد خاک شود، میتواند منجر به سوختن ریشه و نابودی گیاه شود. بنابراین خواهید دید که محاسبات شما اشتباه از آب درآمده است.
بهترین زمان کوددهی به گیاه را می توان با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین کرد. بدترین کار این است که زمانبندی مشخص و ثابتی برای کوددهی به گیاه داشته باشید. کوددهی به گیاهان بایستی با توجه به چک کردن تعدادی از فاکتورهای مهم صورت پذیرد. در ادامه توضیحات بیشتری در این باره خواهیم داد.

کود و خاک

برای خرید کود و خاک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

بهترین زمان کوددهی به گیاه چه زمانی می باشد؟

چنانچه به تازگی یک گیاه خریداری کرده و آن را به جمع گیاهان منزل تان اضافه کرده اید، سیستمی که برای کوددهی به سایر گیاهان اجرا می کنید را برای گیاه جدید نباید پیاده سازی نمایید. بهترین زمان کوددهی به گیاه، زمانی است که حدود یک ماه از خرید آن گذشته باشد. در طی این مدت گیاه به مکان جدید خود عادت کرده و با شرایط محیطی وفق پیدا کرده است.

بهترین زمان کوددهی به گیاه چه فصلی است؟

بهترین زمان کوددهی به گیاه زمانی است که گیاه خود را برای رشد و بالندگی در فصلی جدید آماده کرده است و این یعنی فصل های تابستان و بهار بهترین فصل ها برای کوددهی به گیاه می باشند. چرا که شرایط جوی، نور و دمای هوا در این فصل ها دست به دست هم می دهند تا گیاه رشد بیشتری داشته باشد. بنابراین کوددهی به گیاه در این فصل ها می تواند بسیار ایده آل باشد.

تاثیر قدمت گیاه بر زمان کوددهی

بهترین زمان کوددهی به گیاه به قدمت و نوع گیاه مرتبط می باشد. در واقع هرچه گیاه نوپا تر باشد، فواصل کوددهی بایستی کمتر شود. این بازه زمانی در مورد گیاهانی که پا گرفته اند و قدمتی بیشتر دارند، بازه طولانی تری خواهد بود.

پک کامل کود فلورا فلکس foraflex

برای خرید پک کامل کود فلورا فلکس foraflex می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

مشاهده ی علائمی از کمبود مواد مغذی در گیاه

گیاهان را بیخود و بی جهت نباید کوددهی کرد. گاهی اوقات خاک گیاه به قدری غنی است که نیازی به کود ندارد و گاهی اوقات عدم غنای خاک موجب زرد شدن و پلاسیدگی گیاه می شود. در واقع زمانی که شما هر گونه علامتی از کمبود مواد مغذی در خاک همچون زرد شدن برگ ها و بی روح شدن گیاه مشاهده کردید، بایستی اقدام به کوددهی نمایید. البته این به شرطی است که گیاه دچار آفت و قارچ نشده باشد.

نتیجه گیری

بهترین زمان کوددهی به گیاه متاثر از عوامل مختلفی می باشد که یکی از مهمترین آن ها نوع گیاه است. چنانچه شناخت دقیق و درستی از نوع گیاه و نیازهای آن نداشته باشید، می توانید با کوددهی بی مورد و اشتباه به گیاه باعث نابودی آن شوید. توصیه می شود در این باره از متخصصین و کارشناسان متبحر در حوزه ی پرورش گیاه کمک بگیرید. مجموعه تهران گرولایت با دارا بودن تیم حرفه ای در حوزه پرورش گیاهان گلخانه ای می تواند بهترین مشاوره ها و انواع کودهای گیاهی را به شما عرضه نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: