مشخصات کود بایوبیز ALGAMIC

کود بایوبیز ALG A MIC ، محصولی از شرکت هلندی بایوبیز می باشد که عصاره ی جلبک دریایی آسکوفیلوم نودوزوم بوده و در تلفیق با عناصر میکرو و ماکرو نیاز گیاهان را به این عناصر در طول رشد رویشی به بهترین شکل تامین میکند همچنین به عنوان هورمون محرک رشد گیاهی محسوب شده و رشد رویشی گیاه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.


استفاده از جلبک دریایی اسکوفیلونودوزوم در سال‌های اخیر به عنوان محرک رشد طبیعی گیاه ، عامل کلات کننده عناصر غذایی ،  اصلاح کننده خاک و تامین کننده هرمونهای ضروری گیاهان در صنعت کشاورزی افزایش چشم گیری پیدا کرده است و عصاره این در صنعت کود سازی و هورمون سازی گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از جلبک ها در صنعت کشاورزی دارای سابقه زیادی است  و در سال 1950 برای اولین بار در اروپا ، ساحل نشینان  جلبک های قهوه ایی را به طور مستقیم به عنوان کود استفاده کردند ، اما از آنجایی که این جلبک ها مقادیر زیادی نمک را به خاک اضافه می کردند کم کم کمپانی های بزرگ کشاورزی به فکر استخراج و عصاره گیری از این جلبک افتادند به طوری که پس از جدا سازی عصاره نمک و ترکیبات دریایی نامطلوب جداسازی و عصاره خالص جداسازی می شود.

کمپانی بزرگ BIOBIZZ هلند یکی از معروف ترین کمپانی های تولید کننده کود های گیاهی طبیعی و کاملا ارگانیک برای تخلیص و استخراج عصاره جلبک آسکوفیلوم نودوزوم و تولید کود ALG A MIC از تکنیک پرس سرد به جای حلال های شیمیایی استفاده می کند و عصاره تولید شده فاقد هرگونه ترکیب شیمیایی صنعتی و کاملا طبیعی و ارگانیک می باشد.عصاره مورد استفاده در این کود حاوی هورمون های رشد گیاهی ، اسیدهای آمینه و عناصر ریز مغذی مورد نیاز گیاهان می باشد که تولید کلروفیل را در گیاهان تحریک می کند و باعث می شود تا گیاهان برگ های سبز تری داشته باشند و سرعت فتوسنتز و غذا سازی برگ را همچنین افزایش می دهد.

وجود اسید های آمینه در این کود باعث افزایش سلامت گیاه و تقویت ایمنی و مقاومت گیاه در برابر تنش های اعمالی می شود و راندمان تولید را بهبود می بخشد و تلفات گیاهی را نیز کاهش می دهد.


این کود قابل استفاده در کلیه مراحل رشد رویشی و مرحله گلدهی گیاه می باشد و هیچ محدودیت زمان استفاده برای آن وجود ندارد همچنین شما  می توانید 2 تا 5 میلی لیتر آن را بایک لیتر  آب ترکیب و گیاهان را با محلول حاصل کود ابیاری کرده و یا 1 تا 3 میلی لیتر ان را یک لیتر آب ترکیب و بر روی برگ گیاهان اسپری کنید  .

برای خرید کود آلگامیک برند بایوبیز ( biobizz) مدل ALG A MIC هم اکنون می توانید از طریق سایت تهران گرولایت اقدام به ثبت سفارش کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش خود را درب منزل یا محل کار خود دریافت کنید و از اثرات این هورمون رشد بر روی رشد رویشی گیاهان خود بهره‌مند شوید .