لامپ های رشد گیاه، جایگزینی بهینه و ایده آل برای نور خورشید می باشند. اما تفاوتی اصلی با نور خورشید دارند و آن هم این است که شما برای خرید لامپ های رشد گیاه هزینه می پردازید! در حالی که نور خورشید هزینه ای ندارد. بنابراین باید به شکل بهینه از انرژی آن استفاده کنید و جلوی هدر رفت آن را بگیرید. یک پارچه رفلکتور خوب برای اتاق رشد گیاه به شما در این راستا کمک می کند. رفلکتور در واقع با متمرکز نمودن نور لامپ رشد گیاه و جلوگیری از هدر رفت آن، بهره وری را افزایش داده و موجب رشد و تکثیر هرچه بهتر و بیشتر گیاهان می شود.

مزایای پارچه رفلکتور خوب برای اتاق رشد گیاه چیست؟

پارچه رفلکتور اتاق رشد گیاه از اینکه نور ال ای دی های رشد گیاه به طور بیهوده با در و دیوار و سقف اصابت نمایند و به هدر روند، جلوگیری می کند. در واقع پارچه رفلکتور باعث می شود تا تمام انرژی لامپ در یک راستای مشخص هدایت شده و از دایره ای که محدوده آن مشخص است خارج نشود.
مزیت دیگر پارچه رفلکتور خوب برای اتاق رشد گیاه این است که از گرم شدن ناگهانی و بیش از حد اتاق رشد گیاه بعد از روشن شدن لامپ های رشد گیاه جلوگیری می کند. لامپ های رشد گیاه تولید حرارت می کنند و این حرارت می تواند فعالیت پرسنل در گلخانه را دشوار سازد. رفلکتور نقش عنصری دفاعی در برابر گرم شدن گلخانه را دارد و باعث می شود تا انرژی منتشر شده از لامپ، در نقطه ای کانونی که حول محور گیاهان است تجمع یابد.

پارچه رفلکتور (مایلار) اتاق رشد گیاه

برای خرید پارچه رفلکتور (مایلار) اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

ویژگی پارچه رفلکتور خوب برای اتاق رشد گیاه چیست؟

⦁ توانایی بالا پارچه رفلکتور در انعکاس نور
قابلیت انعکاس نور توسط پارچه رفلکتور یکی از ویژگی های حیاتی آن است. سطح داخلی پارچه رفلکتورها بهتر است دارای رنگ نقره ای یا سفید باشد تا کمترین میزان جذب نور را داشته و درصد بالایی از نور را انعکاس دهد.

⦁ مسطح بودن پارچه رفلکتور اتاق رشد گیاه
منظور از مسطح بودن در اینجا، این نیست که رفلکتور سطحی تخت داشته باشد. برعکس بایستی دارای سطحی منحنی وار بوده و فاقد هر گونه چین و چروک و تاخوردگی باشد. چرا که چین و چروک ها موجب به دام انداختن نور و شکسته شدن مسیر نور خواهند شد در نتیجه کارایی رفلکتور کاهش پیدا می کند.

⦁ متریال مناسب پارچه رفلکتور
متریال پارچه رفلکتور ارتباط مستقیمی با شاخص پراکندگی نور دارد و هرچه این شاخص بیشتر باشد، درصد کمتری از انرژی به گرما تبدیل خواهد شد. این شاخص در مورد آلومینیوم و پارچه پلی استر بیشتر از شیشه است.

⦁ دارای سیستم خنک کننده
رفلکتورهای فاقد سیستم خنک کننده و اصطلاحا با انتهای باز وجود دارد اما مشکل این رفلکتورها این است که باز هم بخشی از نور به هدر می رود در حالی که رفلکتورهای دارای سیستم خنک کننده دارای انتهای بسته بوده و اجازه نمی دهند نور از محدوده رفلکتور خارج شود که به معنای بهره وری بیشتر است. همچنین به واسطه داشتن سیستم خنک کننده می توان بدون نگرانی از بابت خطر سوختن گیاه، آن را به گیاهان نزدیک تر کرد.

چسب رفلکتور 5 سانتی

برای خرید چسب رفلکتور 5 سانتی می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

خرید لامپ رشد گیاه در صورتی که هیچ گونه برنامه ریزی برای سازماندهی انرژی لامپ نداشته باشید می تواند موجب هدر رفت انرژی و هزینه شود. بنابراین بهتر است به جای خرید لامپ های متعدد، از تجهیزات کمکی برای بهینه سازی و متمرکز نمودن انرژی استفاده کنید.
یک پارچه رفلکتور خوب برای اتاق رشد گیاه، به شما کمک می کند تا این بهینه سازی را انجام دهید. اگر به دنبال مجموعه ای معتبر برای خرید پارچه رفلکتور خوب برای اتاق رشد گیاه هستید، مجموعه تهران گرولایت با افتخار در خدمت شماست. کارشناسان حرفه ای ما در این مجموعه تهران گرولایت شما را در جهت انتخاب بهترین نوع پارچه رفلکتور متناسب با نوع گیاهان تان یاری خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: