مقدمه

قدیم ترها که خانه ها ایوان و حیاط داشت، تنها چیزی که برای رشد گیاهان لازم بود یک طاقچه بود که گل ها را روی آن ردیف به صف می کردند. اما امروزه روز با گسترش جمعیت خبری از خانه های حیاط دار و گسترده نیست، منازل به جمع و جور ترین اندازه ی خود رسیده اند و اگر خیلی شانس داشته باشید نهایتا یک پنجره یا تراس کوچک نصیب شما خواهد شد. بهترین طیف برای گلدهی گیاه در نور خورشید موجود است اما راه این نور گاهی به منازل بسته می شود. بسیاری از منازل نورگیر نیستند، پنجره هایی کوچک دارند و یا اصلا پنجره ای در کار نیست که بخواهید گلدان تان را روبروی آن بگذارید. بنابراین باید چاره ای اندیشید. استفاده از لامپ رشد گیاه با طیف نوری خاص می تواند بهترین راهکار برای گلدهی و رشد گیاه باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین طیف برای گلدهی گیاه را بشناسید.

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

بهترین طیف برای گلدهی گیاه چه طیفی است؟

اگر گیاهانی که در منزل یا گلخانه تان نگهداری می کنید از نوع گل دار هستند باید نوری با طیف مناسب برای گلدهی گیاه به آن ها تابیده شود. به طور کلی لامپ های رشد گیاه طیف 380 تا 840 نانومتر را در بر میگیرند که در این بین انواع و اقسام نورها با رنگ ها و طیف های متنوع وجود دارد. اما بهترین طیف برای گلدهی گیاه، طیفی است که نور قرمز را در بر گرفته است یعنی طیف 600 تا 750 نانومتر.
نور قرمز؛ بهترین طیف برای گلدهی گیاهان را در بر دارد. نور قرمز موجب موجب رشد هرچه بیشتر و بهتر گل ها می شود. حتی در مورد گیاهانی که میوه می دهند نیز این موضوع صادق است. بنابراین استفاده از لامپ رشد گیاه با نور قرمز می تواند انتخابی عالی با هدف گلدهی گیاه باشد. این نور در بازه ی 600 تا 700 قابل رویت است و علاوه بر تاثیر قابل توجه در گلدهی، موجب فتوسنتز و همچنین پر پشت شدن گیاه می شود.
در لامپ های فول اسپکتروم رشد گیاه، طیف 700 تا 750 نانومتر قابل رویت نیست اما جزو نور قرمز به حساب می آید. این بازه ی 50 نانومتری شاید در فتوسنتز تاثیر چندانی نداشته باشد اما در غنچه زنی گیاه و پیدایش رنگ در گل ها موثر است. بنابراین گلدهی گیاه اساسا به این طیف بستگی دارد چرا که موجب تحریک غنچه زنی می شود.

پروژکتور ال ای دی رشد گیاه 150 وات قاب دار

برای خرید پروژکتور ال ای دی رشد گیاه 150 وات قاب دار می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

اگر از گیاهان در منزل خود مراقبت می کنید و یا صاحب گلخانه هستید، بهتر است از لامپ رشد گیاه به صورت تک رنگ استفاده نکنید چرا که این کار می تواند تاثیر منفی بر گیاه داشته باشد. هرچند که طیف نوری قرمز برای گلدهی گیاه عالی است اما گیاهانی که گلدهی می کنند، برای رشد تنها به این بازه از نور نیاز ندارند بلکه به طیف نوری مناسب برای فتوسنتز، سبزینه سازی، رشد شاخه، رشد برگ و گلدهی احتیاج دارند. چنانچه فقط از نور قرمز برای رشد گیاه استفاده کنید ممکن است گیاه شما گلدهی خوبی داشته باشد اما از جوانه زنی و رشد رویشی در آن خبری نشود. اگر نیاز به خرید لامپ های رشد گیاه و دریافت مشاوره در این زمینه دارید، با کارشناسان حرفه ای تهران گرولایت تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: