مقدمه

لامپ رشد گیاه، همان کارایی نور خورشید را برای گیاهان دارد با این تفاوت عمده که خبری از مضرات نور خورشید در آن نیست! در واقع تنها مزیت نور خورشید نسبت به لامپ رشد گیاه، رایگان بودن آن است. از این رو صاحبان گلخانه و افرادی که به طور حرفه ای از گیاهان نگهداری می کنند، اقدام به خرید لامپ رشد گیاه می نمایند. مزایای استفاده ازلامپ رشد گیاه به قدری زیاد است که می توان آن را جایگزین کاملی برای نور خورشید دانست. در ادامه با ما همراه باشید تا از این فواید با خبر شوید.

مهمترین مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه

همیشه در دسترس است

آیا شما می توانید نور آفتاب را زمانبندی کنید؟ حتی به زبان آوردن این جمله نیز با منطق سازگار نیست. چرا که نور خورشید در ساعت مشخصی از روز طلوع و در ساعت مشخصی غروب می کند. حتی برخی از روزها و هفته ها ممکن است به طور پیاپی با هوای ابری مواجه باشید. بنابراین برای نور دهی به گیاهان نور دوست چه باید کرد؟ نیاز گیاهان چگونه رفع می شود؟ یکی از مهمترین مزایای استفاده ازلامپ رشد گیاه این است که شما هیچ گونه نگرانی از بابت آب و هوا و قرار گرفتن در فصل های مختلف سال، نخواهید داشت. نور لامپ همواره قابل دسترسی بوده و می توانید طبق زمانبندی، گیاه را از نور سیراب کنید.

ثابت بودن منبع نور

چنانچه بخواهید هر روز طبق زمانبندی، گیاهان را در تراس بچینید و دوباره مکان آن ها را به نقطه ای دیگر تغییر دهید، این جابجایی نه تنها برای گیاه مضر است بلکه شما را نیز خسته خواهد کرد. یکی از مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه که به نفع شما هم هست، ثابت بودن منبع نور می باشد. در واقع شما نیازی به جابجایی گلدان ها نخواهید داشت. حتی در گلخانه نیز می توانید با تنظیم دقیق گیاهان زیر نور، خود را از بابت جابجایی مداوم گلدان ها راحت کنید.

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

عدم تولید حرارت

لامپ های رشد گیاه دارای کمترین میزان تولید حرارت می باشند. چنانچه حرارت اتاق رشد گیاه از حد مشخصی بیشتر شود، امکان سوختن گیاهان و نابودی آن ها وجود خواهد داشت. یکی از مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه این است که تولید حرارت نمی کند و بنابراین دمای گلخانه معتدل خواهد ماند.

عمر مفید بالا

عمر مفیدلامپ های رشد گیاه بسیار بالا است اما به شرطی که انواع با کیفیت آن را تهیه کنید. عمر مفید آن ها به طور متوسط بین 50 تا 100 هزار ساعت می باشد. بنابراین با خرید لامپ رشد گیاه با کیفیت در هزینه های خود نیز صرفه جویی خواهید کرد. مجموعه تهران گرولایت انواع با کیفیتلامپ های رشد گیاه را با طول عمر مفید بالا در اختیار شما قرار خواهد داد.

قاب پروژکتور 1000 وات اورانوس

برای خرید قاب پروژکتور 1000 وات اورانوس می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

لامپ رشد گیاه یکی از تجهیزات کاربردی در گلخانه ها می باشد که مناسب برای نور دهی به گیاه است. این لامپ ها تنها تجهیزات نوردهی نیستند اما بهترین آن ها به شمار می روند. چرا که لامپ ال ای دی رشد گیاه به نسبت سایر تجهیزات نوردهی فضای بسیار تا بسیار کمی را اشغال می کند و علاوه بر عدم تولید حرارت، می تواند گزینه ای عالی برای صرفه جویی اقتصادی باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: