مقدمه

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که با قرار دادن گیاهان خود در برابر نور خورشید، شاهد نابودی و خشک شدن آن ها شدید! اما چرا؟ مگر نه اینکه نور خورشید برای گیاهان ضروری ست و شامل تمام طیف های نوری می شود؟ پس چرا گاهی اوقات برای گیاهان آسیب رسان است؟ جواب این سوال در عملکرد لامپ فول اسپکتروم رشد گیاه نهفته است. لامپ فول اسپکتروم رشد گیاه همان نور خورشید را ساطع می کند اما با این تفاوت که خبری از نورهای مضر و آسیب رسان در آن نیست بنابراین موجب آسیب زدن به گیاه نمی شود. درست است که نور خورشید برای گیاهان ضروری است اما برخی از طیف موج هایی که در آن وجود دارد، می تواند باعث خشک شدن و از پا افتادن گیاه شود. به همین دلیل است که بسیاری از گلخانه داران و افرادی که در منزل از گیاهان مراقبت می کنند، لامپ رشد گیاه را جایگزین نور خورشید کرده اند.

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

لامپ فول اسپکتروم چه طیف امواجی را در بر می گیرد؟

طول موجی که گیاهان را برای رشد، جوانه زنی، تقویت ریشه، رشد شاخ و برگ و در نهایت گلدهی و ثمر دهی تحریک می کند در بازه ی 380 تا 840 نانومتر قرار می گیرد و لامپ فول اسپکتروم نیز دقیقا همین طول موج را تولید می کند. در واقع با حذف طول موج های مضر، مفید ترین بازه ی طول موج برای رشد گیاهان را در بر می گیرد.
⦁ طول موج 750 به بالا، نور مادون قرمز را شامل می شود که تاثیر مستقیم بر رشد گیاه ندارد. در واقع این نور در تعدیل حرارت درون گلخانه موثر است. پلاستیک ها و شیشه های نصب شده بر سقف گلخانه مانع خروج این نور از فضای گلخانه می شوند.
⦁ طول موج 700 تا 750 که به قرمز دور معروف است قابل رویت نیست اما برای گیاهانی که در شرف جوانه زنی و غنچه دادن هستند ضروری ست. همچنین باعث می شود تا رنگدانه های موجود در گل ها و میوه ها سریع تر پیدایش کنند.
⦁ طول موج 600 تا 700 نور قرمز است که قابل رویت بوده و موجبات سبزینه سازی و گلدهی را فراهم می کند.
⦁ طول موج 500 تا 600 نور زرد و سبز را شامل می شود و قابل رویت است اما تاثیری در رشد گیاه ندارد. نهایتا تاثیر اندکی بر سبزینه سازی داشته باشد.
⦁ طول موج 400 تا 500 که نور آبی و بنفش در این بازه قرار دارند، به شدت موجب رشد و رویش شاخ و برگ ها و تشکیل اندام گیاه می شود. همچنین حشرات مضر در این طول موج نابود می شوند.
⦁ طول موج کمتر از 400 که شامل نور ماورا بنفش است و برای سلامت گیاهان مضر می باشد چرا که موجب کوتاهی قد آنها و زمخت شدن برگ ها می شود با این حال اندکی از این نور در لامپ رشد گیاه منظور می شود چرا که قابلیت کشتن آفات و افزایش رنگ گل ها را دارد.

والواشر ال ای دی رشد گیاه 970 وات

برای خرید والواشر ال ای دی رشد گیاه 970 وات می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

بهترین انتخاب برای تامین نور گلخانه، خرید لامپ فول اسپکتروم می باشد چرا که تمامی امواج مفید را در بر دارد. لامپ فول اسپکتروم این امکان را به شما می دهد تا به جای هفته ها منتظر ماندن برای جوانه زنی و رشد گیاه و یا حتی برگ و بار دادن آن، در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه برسید. همچنین تعداد گیاهان بیشتری را تکثیر کنید و گیاهان را از تهدید طول موج های مضر نور خورشید در امان نگاه دارید. جهت خرید لامپ رشد گیاه با بهترین کیفیت و در انواع گوناگون می توانید با مجموعه تهران گرولایت تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: