انسان ها برای رشد و بالندگی به انواع مواد معدنی، پروتئین و ویتامین ها احتیاج دارند. هر کدام از این مواد برای بخشی از سلامت بدن انسان مفید است و نمی تواند جایگزین ماده ای دیگر شود. در واقع هر چیز به جای خودش و به اندازه ی درست باید مصرف شود. حال این داستان را به گیاهان این موجودات زنده تعمیم دهید تا متوجه لزوم استفاده از لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم برای رشد آن شوید. لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم دارای طیف موج های متنوعی می باشد که هر کدام از این طیف موج ها با هدفی خاص به گیاه تابیده می شود. حذف کردن یک طیف موج از این لامپ های رشد گیاه برابر است با ناقص کردن چرخه ی رشد گیاه. بنابراین برای داشتن گیاهانی سالم باید تغذیه ای کامل به آن ها بدهید. همانطور که برای داشتن بدنی سالم باید انواع غذاهای مفید و مقوی را بخورید.

جایگزین کردن نورهای تک رنگ به جای لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم چه عواقبی در پی دارد؟

حذف کردن یک طیف نور خاص از لامپ رشد گیاه منجر به ناقص شدن چرخه ی رشد گیاه می شود. به عنوان مثال گیاهی را در نظر بگیرید که ثمره ی آن گل یا میوه است و در عین حال نیاز به رشد شاخه و برگ دارد. این موضوع نشان می دهد که این گیاه هم به نور قرمز برای ثمردهی و هم به نور آبی برای رشد شاخه و برگ احتیاج دارد. بنابراین نمی توان تنها با یک نور تک رنگ این گیاه را به سر منزل مقصود رساند. طبیعی ست که یک لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم می تواند این دو نیاز را به طور همزمان برطرف نماید.اما داستان به همینجا ختم نمی شود چرا که لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم فقط نورهای آبی و قرمز را در بر ندارد و نورهای دیگری نیز در این لامپ های رشد گیاه نهفته می باشند.

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم چه طیف امواجی را در بر دارد؟

تصور نکنید اینکه می گوییم لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم برای رشد گیاه ضروری است تنها محدود به دور نور آبی و قرمز می شود. اگر اینگونه بود که دیگر لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم معنایی نداشت و به جای آن از نورهای تک رنگ و ترکیبی آبی و قرمز استفاده می کردیم.

لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم بازه 380 تا 840 نانومتر را در بر دارد. این بازه شامل نور فرابنفش، مادون قرمز، قرمز دور، زرد، سبز و آبی و قرمز و بنفش می شود. هر کدام از این امواج حتی نور ماورا بنفش نیز مزایای خاص خود را برای گیاه دارد. بنابراین لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم را می توان یک غذای کامل برای گیاه دانست که حذف هر بخش از آن یعنی آسیب زدن به بخشی از چرخه ی رشد گیاه.

هر کدام از طول موج های لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم چه فایده ای برای گیاه دارند؟

همانطور که گفتیم حتی نور ماورا بنفش هم برای رشد گیاه ضروری است پس باید در لامپ رشد گیاه گنجانده شود. بازه ی 380 تا 400 مربوط به این نور است. نور ماورا بنفش گیاه را از شر آفات و حشرات موذی در امان می دارد. همچنین باعث می شود تا گل ها و میوه های شاداب تر و خوش رنگ و لعاب تری تحویل بگیریم.

طول موج 400 تا 500 به نور آبی و بنفش اختصاص دارد و رشد شاخه ها و برگ ها در این طول موج اتفاق می افتد.

طول موج 500 تا 600 را نور سبز و زرد به خود اختصاص داده اند که به اعتقاد عده ی زیادی تاثیر چندانی در رشد گیاه ندارند اما از آنجایی که ما ثابت قدم هستیم و مصرانه می گوییم هیچ طیفی در لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم بیهوده نیست، باید گفت که به عقیده ی محققین این طیف بر سبزینه سازی تاثیر گذار می باشد و مقدمات گلدهی را فراهم می کند.

لامپ رشد گیاه اس ام دی 600 وات مدل هایدرو

برای خرید لامپ رشد گیاه اس ام دی 600 وات مدل هایدرو می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نور قرمز در طیف 600 تا 700 قابل رویت است و باعث به بار نشستن گیاه می شود؛ چه از نوع گل و چه از نوع میوه.

میوه های کال از آنجایی شروع به رنگ گرفتن می کنند که گیاه طول موج 700 تا 750 را جذب می کند. غنچه ها نیز در این طول موج ظاهر می شوند.

برای جلوگیری از گرم شدن فضای گلخانه نیز طول موج 750 تا 840 را لازم داریم.

همانطور که مشاهده کردید گیاهان برای رشد به لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم احتیاج دارند. حتی نور خورشید هم ممکن است به گیاهان آسیب وارد کند چرا که بازه ی کاملی از نور ماورابنفش را در بر دارد و قابل کنترل نیست. مجموعه تهران گرولایت یکی از بزرگترین مجموعه های فروش تجهیزات گلخانه ای، امکان خرید لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم با بهترین قیمت را برای شما فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: