تفاوت لامپ رشد گیاه با لامپ معمولی یکی از سوالاتی است که زیاد از مشاورین تهران گرولایت پرسیده می شود و به همین خاطر در این مقاله سعی داریم که به توضیح کامل تفاوت لامپ رشد گیاه با لامپ معمولی بپردازیم و آن را شرح دهیم. همراه ما باشید.

لامپ های رشد گیاه بهترین جایگزین برای نور خورشید می باشند. استفاده از این لامپ ها در گلخانه ها بسیار رایج است و انتخاب خوبی برای گیاهان آپارتمانی که دچار کمبود نور هستند، می باشند. گیاهان برای رشد و میوه دهی به طیف هایی خاص از نور خوشید نیازمندند که این نورها در دو دسته کلی نورهای قرمز و آبی جای می گیرند. کاربرد نور قرمز برای گیاهان، جلوگیری از طولانی شدن ساقه‌ها، بهبود فتوسنتز و سبزینه سازی و رشد و باروری گل و میوه‌های گیاه است و نور آبی به رشد کلی گیاه و شکل گیری اندام‌ها، رشد برگ‌ها و باز شدن غنچه‌ها کمک می‌کند. بنابراین برای آنکه لامپ های رشد گیاه دارای هر دو دسته باشند معمولا دارای رنگ بنفش هستند.

تفاوت لامپ رشد گیاه با لامپ معمولی

همانطور  که پیشتر اشاره شد گیاهان برای رشد، گل دهی و میوه دهی به دو طیف نور قرمز و آبی رنگ نیاز دارند که به این طیف های نور فول اسپکتروم نیز گفته می شود. لامپ های معمولی تنها توان تولید نور در طیف های رنگی سفید و زرد را دارند که جزو طیف های موثر بر رشد گیاهان نیستند. لامپ های رشد گیاه در واقع لامپ هایی هستند که توان تولید طیف های فول اسپکتروم داشته و تمام طیف هایی که گیاه برای رشد نیاز دارد را در اختیارش قرار می دهد. دانستن این نکته خالی از لطف نیست که استفاده از لامپ های رشد گیاه هیچ خطری را متوجه سلامتی انسان نکرده و کاملا بی ضرر است.

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

لامپ های ال ای دی رشد گیاه

لامپ های رشد گیاه انواع مختلفی دارند و لامپ های ال ای دی رایج ترین و پراستفاده ترین نوع می باشد. این لامپ ها مصرف برق بالایی نداشته و حرارت زیادی تولید نمی کند. تفاوت ال ای دی های معمولی با ال ای دی های رشد گیاه در این است که ال ای دی های معمولی تنها توان روشن کردن محیط را داشته و فقط توان تولید نور در طیف های سفید و زرد را دارند که کمکی به رشد گیاه نمی کند. اما ال ای دی های رشد گیاه فول اسپکتروم هستند و توانایی تولید نور در طیف های آبی و قرمز را دارند. همانطور که گفته شد به طیف هایی از نور خورشید که برای رشد گیاه ضروری است، فول اسپکتروم گفته می شود. از آنجا که این ال ای دی ها تمامی این طیف ها را تولید می کنند نور نهایی آنها که به چشم ما می رسد بنفش رنگ است.

تهران گرولایت مشاهده محصولات دسته بندی های زیر را به شما پیشنهاد می کند: