مطمئنا برای افرادی که قصد راه اندازی یک گلخانه را دارند طول عمر مفید تجهیزات گلخانه ای از اهمیت بالایی برخوردار است. گلخانه ی شما قرار است سال های سال برایتان ثمردهی داشته باشد و صحبت از یک روز دو روز نیست. بنابراین باید تجهیزاتی خریداری کنید که طول عمر مفید آن ها منطقی و قابل قبول باشد. در مورد عمر ال ای دی رشد گیاه این موضوع حساسیت بیشتری پیدا می کند چرا که ال ای دی های رشد گیاه به طور مداوم در گلخانه مورد استفاده قرار می گیرند و در صورتی که عمر مفید کوتاهی داشته باشند شما مجبور به پرداخت هزینه های پی در پی برای خرید آن ها هستید. عمر ال ای دی رشد گیاه به طور متوسط 55000 ساعت است. البته این رقم در مورد ال ای دی های رشد گیاه کوچک است. ال ای دی های سطح بالاتر می توانند تا 100000 ساعت نیز دوام آورند.

چه عواملی بر عمر ال ای دی رشد گیاه تاثیرگذار است؟

همانطور که گفتیم عمر ال ای دی رشد گیاه به طور متوسط 55000 ساعت است اما این رقم می تواند با توجه به فاکتورهای مختلف کم و زیاد شود. در واقع شیوه ی نگهداری شما از ال ای دی رشد گیاه می تواند عاملی موثر بر عمر مفید آن باشد. به عنوان مثال قرار دادن ال ای دی رشد گیاه در محیطی بسیار مرطوب می تواند عملکرد آن را دچار اختلال کند و از عمر مفید آن بکاهد. بنابراین اگر می خواهید ال ای دی رشد گیاه شما عمر مفید بالایی داشته باشد سعی کنید سایر شرایط را در گلخانه تان به طور ایده آل برقرار کنید.

لامپ رشد گیاه ال ای دی

برای خرید لامپ رشد گیاه ال ای دی می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

آیا ضربه موجب کاهش عمر ال ای دی رشد گیاه می شود؟

قطعا یکی از عواملی که موجب کاهش عمر ال ای دی رشد گیاه می شود دیدن ضربه است. ال ای دی های رشد گیاه می توانند به صورت رشته ای و یا پنل های مسطح تولید شوند. با هر بار ضربه دیدن ال ای دی رشد گیاه ممکن است تعدادی از دیودهای آن دچار سوختگی شوند و عملکرد آن ها متوقف شود. هرچند که ال ای دی ها در برابر ضربه نسبت به سایر چراغ های رشد گیاه مقاومت بالاتری دارند اما بهتر است آن را در مکانی نصب کنید که مورد اصابت تجهیزات گلخانه ای قرار نگیرند. اینگونه می توانید به افزایش طول عمر مفید آن ها کمک کنید.

وجود سیستم خنک کننده در ال ای دی رشد گیاه

یکی از مواردی که کارخانه های سازنده ال ای دی رشد گیاه در آن لحاظ می کنند تعبیه سیستم خنک کننده در بدنه‌ی ال ای دی رشد گیاه می باشد. آن ها با این کار از داغ شدن بیش از حد ال ای دی رشدگیاه جلوگیری می کنند و امکان افزایش طول عمر مفید آن را فراهم می نمایند. بالا رفتن دما در ال ای دی رشد گیاه امری طبیعی است. این موضوع می تواند موجب آسیب رسیدن به دیودهای ال ای دی شود. اما با وجود سیستم خنک کننده از این اتفاق جلوگیری می شود.

لامپ ال ای دی رشد گیاه 300 وات

برای خرید لامپ ال ای دی رشد گیاه 300 وات می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

لامپ های رشد گیاه ال ای دی چند سال دوام می آورند؟

عمر بر حسب ساعت بیان می شود. بنابراین می توانید با توجه به تعداد ساعاتی که ال ای دی را در طول روز روشن می گذارید تعداد سال های ماندگاری آن را محاسبه نمایید. این موضوع کاملا بستگی به نیاز گیاهان شما به نور دارد. اگر گیاهانی که از آنها نگهداری می کنید نیاز به نور بیشتری داشته باشند طبعا باید تعداد ساعات بیشتری در روز از ال ای دی رشد گیاه استفاده کنید بنابراین تعداد سال های ماندگاری ال ای دی نیز به مراتب کمتر خواهد شد.

نتیجه گیری

اگر صاحب گلخانه باشید مطمئنا با این چالش دست و پنجه نرم کرده اید که بعد از خرید ال ای دی رشد گیاه دیودهای آن به مرور دچار سوختگی شده اند و این موضوع تا جایی پیش روی کرده که چیزی از ال ای دی باقی نمانده. اگر شانس آورده باشید و فردی آینده نگر باشید با استفاده از گارانتی ال ای دی رشد گیاه می توانید آن را تعویض کنید اما در صورت عدم وجود گارانتی مجبور به پرداخت هزینه هایی گزاف خواهید شد. مجموعه تهران گرولایت با ارائه ی انواع ال ای دی های رشد گیاه با کیفیت و با دوام بالا خیال شما را از بابت عدم روبرو شدن با چنین معضلاتی آسوده کرده است. شما می توانید ال ای دی های رشد گیاه تهران گرولایت را همراه با ضمانت اصالت و گارانتی خریداری کنید. برای دریافت مشاوره جهت خرید ال ای دی رشد گیاه از مجموعه تهران گرولایت می توانید با شماره های قرار داده شده در وب سایت تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: