وقتی اسم امواج فرابنفش و فروسرخ به میان می آید، عده ای به اشتباه تصور می کنند که این امواج به طور صددرصد برای گیاه مضر است و چه بهتر که گیاهان را از تابش مستقیم آن ها به دور نگه داریم. غافل از اینکه بدون وجود این امواج، گیاهان قادر به رشد و باروری نخواهند بود. فواید لامپ یو وی و آی آر در لامپ های رشد گیاه به قدری زیاد است که امواج فرابنفش و فروسرخ به مقدار تنظیم شده و در بازه های مشخصی از طیف موج در لامپ رشد گیاه لحاظ می شوند. در ادامه توضیحات بیشتری در ارتباط با فواید لامپ یو وی و آی آر در لامپ های رشد گیاه خواهیم داد.

فواید لامپ یو وی و آی آر در لامپ های رشد گیاه چیست؟

لامپ های رشد گیاه شامل نور فرابنفش و فروسرخ می باشند. این موضوع نشان می دهد که لامپ های یو وی و آی آر برای رشد گیاه مفید هستند. اما فواید لامپ یو وی و آی آر در لامپ های رشد گیاه چیست؟

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

فواید لامپ یو وی برای رشد گیاه

نور فرابنفش هم می تواند تاثیر مثبت و هم تاثیر منفی بر گیاه داشته باشد. نکته ی مهم اینجاست که کدام بازه از این طیف نوری در لامپ رشد گیاه لحاظ شود.
به طور کلی طول موج 10 تا 400 نانومتر شامل نور فرابنفش است:
⦁ بازه ی 10 تا 100 برای گیاه کشنده است و موجب مرگ آن می شود.
⦁ بازه ی 100 تا 280 در صورت تابش بی وقفه و شدید می تواند دارای اثرات مخرب باشد؛ یکی از آین آثار مخرب این است که وقتی رشد گیاه به اندازه ای مشخص رسید، این نور جلوی ادامه رشد آن را خواهد گرفت و رشد گیاه متوقف خواهد شد.
⦁ طول موج 280 تا 400 همان طول موجی است که وجود آن برای گیاه لازم می باشد. چرا که موجب جان گرفتن برگ ها، دفع آفات و حشرات، از بین بردن قارچ ها و همچنین تولید رنگدانه جهت شدت گرفتن رنگ میوه ها و گل ها می شود.
نور فرابنفش می تواند محیط کشت را به جهت از بین بردن آفات و میکروارگانیسم های مضر تصفیه نماید. لامپ یو وی موجب نابود سازی دی ان ای در پاتوژن های قارچی می شود و جلوی تولید مثل و ازدیاد آن ها را می گیرد.

والواشر ال ای دی رشد گیاه 860 وات

برای خرید والواشر ال ای دی رشد گیاه 860 وات می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

فواید لامپ آی آر برای رشد گیاه

منظور از لامپ آی آر، وجود نور فروسرخ در لامپ رشد گیاه است. طول موج فروسرخ در بازه 700 تا 800 قرار دارد و بسیار کم انرژی تر از امواج دیگر می باشد. تابش نور فرو سرخ به گیاه موجب می شود تا گیاه احساس کند که برای فتوسنتز به نور بیشتری احتیاج دارد بنابراین ساقه های آن کشیده تر خواهد شد. در نتیجه ی کشیده شدن ساقه ها، گیاهان بلند قامت می شوند. گیاهان بلندتر می توانند نور قرمز بیشتری جذب کنند بنابراین بیشتر تمرکز خود را روی تولید دانه و گلدهی می گذارند.

نتیجه گیری

فواید لامپ یو وی و آی آر در لامپ های رشد گیاه به قدری زیاد است که چشم پوشی از آن ها، چرخه ی رشد گیاه را ناقص خواهد کرد. برای خرید با کیفیت ترین لامپ های یو وی و آی آر و دریافت مشاوره در این زمینه می توانید با کارشناسان حرفه ای مجموعه تهران گرولایت ارتباط برقرار نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: