پژمردن گیاهان و نابودی رفته رفته ی آن ها لزوما به معنای عدم وجود آب و نور کافی نیست بلکه گاهی اوقات خاک؛ این عنصر حیاتی برای گیاه دچار تغییر پی اچ می شود و نمی تواند موجب رشد و باروری گیاه شود. پی اچ متر خاک یکی از ابزاهای مفیدی است که سطح اسیدیته خاک را می سنجد و راه را برای بهبود وضعیت ایجاد شده به ما نشان می دهد. برخی از گیاهان برای رشد نیاز به خاک اسیدی و برخی دیگر نیاز به خاک خنثی دارند. بنابراین نمی توان گفت که خاک اسیدی برای همه گیاهان مضر است. چه بسا گاهی اوقات خنثی بودن خاک می تواند برای گیاه آسیب رسان باشد. بنابراین می توان از دستگاه پی اچ ph متر خاک استفاده کرد و با سنجش فاکتور اسیدیته، تمهیدات لازم را به عمل آورد. پی اچ متر خاک نه تنها پی اچ ph خاک را نشان می دهد بلکه می تواند به عنوان سرنخی برای کشف عوامل تاثیر گذار در تغییر پی اچ خاک باشد.

پی اچ ph متر خاک چه کاربردی در گلخانه دارد؟

به طور کلی می توان بازه ی 5/5 تا 7 را بازه ای بهینه برای پی اچ خاک تحت کشت دانست. اغلب گیاهان در خاک خنثی رشد بهینه ای دارند با این حال برخی از آن ها دوستدار خاک اسیدی می باشند. مهمترین نکته در تنظیم پی اچ خاک، شناخت نوع گیاه و نیازهای آن است. مادامی که شناختی از گیاه و نیازهای آن برای رشد نداشته باشید نخواهید دانست که پی اچ خاک بایستی چه میزان باشد. چرا که پی اچ خاک به طور مستقیم با میزان عناصر موجود در آن در ارتباط است. مدیریت پی اچ خاک به واسطه ی پی اچ متر خاک صورت می پذیرد و نقش پر رنگی در باردهی و به ثمر نشستن گیاه دارد.

تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه

برای خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

چه عواملی بر پی اچ ph خاک تاثیرگذار است؟

عوامل موثر بر اسیدی شدن خاک می تواند بارش های مکرر سالانه، دادن کودهای نیتروژنی و کاشت حبوبات باشد که منجر به اسیدی شدن خاک شود.
همانطور که گفته شد به واسطه ی پی اچ متر خاک می توان تشخیص داد که خاک تحت کشت چه داستان هایی را از سر گذرانده؛ اینکه سطح بارش سالانه بر خاک چه میزان بوده، میزان کودهای شیمیایی و نیتروژنی داده شده به خاک در چه حد بوده و در نهایت اینکه چه گیاهانی در خاک مد نظر رشد یافته اند. این موارد در واقع به واسطه ی پی اچ متر خاک قابل تشخیص است.

پی اچ متر چهار کاره خاک

برای خرید پی اچ متر چهار کاره خاک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

برای صاحبان گلخانه و باغداران بسیار مهم است که خاکی مطلوب با ارزش کشت بالا برای پرورش گیاهان خود تامین نمایند. تهیه خاک از منابع مختلف می تواند دردسرهایی همچون داشتن تاخالصی، بالانس نبودن سطح اسیدیته و همچنین میزان رطوبت را در پی داشته باشد.
پی اچ ph متر خاک دستگاهی است که به باغداران کمک خواهد کرد تا بتوانند به شکلی ایده آل سطح اسیدیته خاک را تعدیل نمایند و به میزان مطلوب برسانند.
مجموعه تهران گرولایت به عنوان یکی از مراکز معتبر در تولید و عرضه محصولات درجه یک گلخانه ای می تواند بهترین نوع پی اچ متر خاک را در اختیار شما قرار دهد تا به راحتی بتوانید سرنخ ها را دنبال کنید و شرایطی ایده آل برای کشت گیاهان تان فراهم نمایید.

تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند :