چرا PH خاک مهم است؟

اطلاع از میزان pH خاک به قدری مهم است که با آگاهی از میزان آن خصوصیات خاک زیر کشت را به راحتی مشخص می کند. و سرنخ های مختلفی در رابطه با وضعیت خاک در اختیار کاربر قرار می دهد. همچنین pH خاک بر قابلیت جذب عناصر غذایی تاثیر می گذارد و اگر pH خاک در حد بهینه و یا مطلوب نباشد بدون اصلاح PH خاک مصرف بعضی از کودهای شیمیایی بی اثر و اتلاف هزینه می باشد. زیرا عناصر غذایی موجود در خاک  گیر افتاده و کودهای مصرفی برای گیاهان قابل دسترس نخواهد بود. بنابراین قبل از کود دهی برای سنجش میزان PH در خاک نیاز به ابزاری داریم که به راحتی بتوان این فاکتور مهم را مورد اندازه گیری قرار داد. این PH متر چهارکاره خاک توانایی اندازه گیری پی اچ خاک در رنج  3.5 (محدوده ی اسیدی) تا 9 ( محدوده ی قلیایی) را دارد .همچنین پی اچ متر 4 کاره خاک قابلیت اندازه گیری پی اچ خاک تا شعاع یک متر تا عمق یک متر در 12 مرحله را دارد. برای سنجش فاکتور پی اچ در خاک از میله کاوشگر دستگاه (Probe) که به طور مستقیم در خاک فرو میرود باید استفاده کرد. صفحه نمایشگر بسیار با کیفیت این دستگاه پی اچ سنج 4 کاره خاک با فونت درشت و خوانا یکی از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه است که به شما این امکان را میدهد که در زیر نور خورشید هم بتوانید به راحتی داده های درج شده بر روی دستگاه را بخوانید.

هوشمند سازی اتاق رشد گیاه

برای خرید هوشمند سازی اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

3 فاکتور مهم جهت رشد مطلوب و بهینه ی گیاه

هرچند این دستگاه به نام پی اچ متر 4 کاره خاک شناخته می شود اما 3 فاکتور مهم دیگه جهت رشد مطلوب و بهینه ی گیاه را نیز مورد سنجش قرار می دهد. یکی از این فاکتورها لوکس نور است که هم می تواند از منیع نور مصنوعی (لامپ های رشد گیاه) و یا نور طبیعی خورشید ساطع شود و مورد سنجش قرار گیرد. دستگاه پی اچ متر 4 کاره خاک معرفی شده در این مقاله قابلیت اندازه گیری لوکس نور را تا 9 سطح  دارد. بدین معنی که شدت روشنایی از منبع نور به طور یکنواخت در سطح یک مترمربع را می سنجد و به صورت کیفی ( LOW- ،LOW ، LOW + ، NORTH-  NORTH، NORTH+، HGH-، HGH ، HGH +) توصیف کرده  و بر روی صفحه نمایش نشان می دهد.
قابلیت دیگری که در این دستگاه تعبیه شده سنجش میزان رطوبت خاک در 5 سطح است. این قابلیت نیز به صورت کیفی نمایش داده می شود این دستگاه به شما کمک می کند تا بفهمید خاک اطراف ریشه بسیار خشک، خشک ،کم رطوبت ، مرطوب ، و یا خیس می باشد و بر اساس این توصیف و نوع گیاه اقدام به آبیاری به موقع نمایید.
ویژگی دیگری که این دستگاه PH متر 4 کاره خاک دارد سنجش دمای محیط کشت گیاه است. محدوده ی قابل اندازه گیری توسط این دستگاه  9 تا 50 درجه سانتیگراد یا 140- تا 41+ درجه فارنهایت با دقت اندازه‌گیری 5 درجه می باشد. سنجش 4 فاکتور مهم برای رشد گیاه به طور همزمان توسط یک دستگاه شما را از خرید چندین دستگاه مختلف و دردسرهای نگهداری از هر دستگاه به طور جداگانه بی نیاز می کند. همانطور که پیش تر گفته شد این دستگاه با کاربری بسیار راحت به شما برای کنترل محیط کشت گیاه تان کمک خواهد کرد. برای سفارش و خرید دستگاه PH متر 4 کاره خاک و اطمینان از اصل بودن کالای سفارشی و همچنین خرید با قیمت منصفانه ی نمایندگی می توانید با مراجعه به سایت تهران گرولایت در بخش محصولات / هوشمندسازی اتاق رشد گیاه /تجهیزات اندازه گیری این دستگاه پی اچ متر چهار کاره خاک را سفارش دهید.

تهران گرولایت مشاهده محصولات دسته بندی های زیر را به شما پیشنهاد می کند:

تهران گرولایت مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد: