خاک پیت ماس دارای پایه ارگانیک می باشد بدین شکل که از تجزیه بقایای نوعی خزه حاصل می شود که در محیط های مرطوب و خنک رشد می کند. اگر اهل باغبانی و نگهداری گیاهان باشید احتمالا متوجه شده اید که بین خاک پیت ماس و کمپوست شباهت هایی وجود دارد. تفاوت پیت ماس با کمپوست این است که فرآیند تجزیه پیت ماس بسیار آهسته تر بوده و دارای ساختار همگن تری نسبت به کمپوست می باشد. همچنین برای تجزیه آن نیازی به هوا نیست. ساختار ارگانیک پیت ماس و فواید استفاده از آن باعث شده تا باغداران و کشاورزان زیادی به سمت استفاده از آن گرایش پیدا کنند. در ادامه خواهیم گفت که این فواید چیست.

خاک و بستر کشت

برای خرید خاک و بستر کشت می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

استفاده از خاک پیت ماس چه فوایدی به دنبال دارد؟

دارای خاصیت اسیدی
خاصیت اسیدی خاک پیت ماس باعث می شود تا افزودن آن به خاک هایی که دچار درصد بالایی از قلیایی بودن شده اند، موجب تعدیل درصد قلیایی بودن خاک شود. همچنین برای گیاهانی که دوستدار خاک اسیدی هستند همچون کاکتوس و کاملیا، می تواند گزینه ای عالی باشد. بنابراین اگر قصد پرورش گیاهانی با تمایل رشد در خاک اسیدی دارید، مقداری پیت ماس به خاک آن ها اضافه نمایید.

اکسیژن رسانی به خاک
خاک پیت ماس به واسطه ی روزنه هایی که در خاک گیاهان ایجاد می کند، می تواند موجب اکسیژن رسانی هرچه بهتر به ریشه ها شود. استفاده از خاک پیت ماس لابلای خاک گیاهانی که دچار فشردگی و خشکی شده اند می تواند جانی تازه به گیاه ببخشد. چرا که خاک های فشرده به مرور زمان موجب نابودی گیاه می شوند.

حفظ طولانی مدت رطوبت
خاک پیت ماس یک جاذب عالی برای آب و مواد معدنی می باشد. به این صورت که آب را درون بافت خود ذخیره سازی کرده و رفته رفته آن را آزاد می سازد. بنابراین رطوبت خاک به یکبارگی از بین نخواهد رفت. استفاده از خاک پیت ماس برای گیاهانی که خاک آن ها باید به طور مداوم مرطوب نگه داشته شود عالی می باشد.

برای خرید پیت ماس هلندی POKON مدل POTTON MIX می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

ایجاد محیط کشت استریل
جهت کاشت تازه ی گیاهانی که هنوز پا نگرفته اند و یا کاشت دانه ها باید از خاکی استفاده کرد که کاملا استریل و فاقد عناصر شیمیایی باشد. خاک پیت ماس به دلیل ساختار ارگانیک و عدم دارا بودن هرگونه ماده شیمیایی، اجازه رشد آفات و علف های هرز را به خاک نخواهد داد. بنابراین محیط کشتی کاملا استریل برای رشد گیاه ایجاد می کند.

ارگانیک بودن خاک پیت ماس
هرچه عناصر شیمیایی درون یک خاک کمتر باشد، محصولات تولید شده از نظر ارزش غذایی سالم تر بوده و رشد بهتری خواهند داشت. خاک پیت ماس دارای ساختاری ارگانیک است و یکی از انتخاب های عالی برای کشت هیدروپونیک به شمار می رود.

برای خرید کود Biobizz می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

استفاده ی بیش از حد از خاک می تواند مواد معدنی و مغزی آن را نابود سازد و موجب فرسایش آن شود. بنابراین ماده مفیدی برای جذب کردن و رشد گیاه وجود نخواهد داشت. هدف از استفاده پیت ماس و موارد مشابه آن، داشتن خاکی غنی است که به این زودی ها دچار تخریب و فساد نشود. حفظ رطوبت خاک، جذب مواد معدنی، استریل نگه داشتن محیط کشت و ایجاد تهویه همه و همه به داشتن خاکی سالم برای رشد گیاه کمک می کند. اگر به دنبال خرید بهترین نوع خاک پیت ماس هستید، می توانید از مجموعه تهران گرولایت اقدام به خرید پیت ماس نمایید. با این کار می توانید سلامت و شادابی گیاهان تان را برای مدتی طولانی تضمین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: