فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت

آیا هیچ گاه تصور می کردید که الیاف دور ریختنی و زائد نارگیل که دور پوسته ی سخت آن را احاطه کرده فایده ای داشته باشد؟ خاک کوکوپیت از همین الیاف و رشته های خشک و نازک پوست نارگیل به همراه الیاف و پوسته های نازک تنه این درخت به دست می آید. فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت گیاهان به قدری زیاد است که باعث شده تا اغلب باغداران و کشاورزانی که به سلامتی خاک تحت کشت خود اهمیت می دهند به سمت و سوی استفاده از این محصول ارگانیک تمایل پیدا کنند. در ادامه قصد داریم فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت را توضیح دهیم. بنابراین تا انتها با ما همراه باشید.

فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت چیست؟

⦁ دارای پی اچ خنثی

یکی از مهمترین عوامل در داشتن خاک سالم برای کشت گیاهان، تنظیم سطح پی اچ خاک است. از آنجایی که پی اچ خاک یک فاکتور متغیر است و تحت تاثیر عوامل شیمیایی تغییر می کند، برای تنظیم آن می توان از خاک کوکوپیت استفاده کرد. از جمله فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت این است که موجب تنظیم سطح این فاکتور می شود.

⦁ صرفه جویی در مصرف آب مورد نیاز برای کشت

یکی از فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت که هم راستا با منافع اقتصادی می باشد، صرفه جویی در مصرف آب است. ساختار کوکوپیت به گونه ای است که آب و رطوبت هوا را به سرعت جذب می کند و همواره خاک را تازه و نم دار نگه می دارد. بنابراین نیازی به آب دهی مداوم گیاه نیست. با این حال نباید آب زیادی به کوکوپیت داد چرا که موجب غرق شدن ریشه گیاه و پوسیدن آن می شود.

برای خرید خاک و بستر کشت گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید خاک و بستر کشت گیاه نمایید.

⦁ محصولی ارگانیک و دوستدار محیط زیست

از مهمترین فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت که مورد توجه دوستداران محیط زیست می باشد، تجزیه سریع آن و برگشتن این خاک به طبیعت است. در واقع کوکوپیت حتی شامل ذره ای از مواد و عناصر شیمیایی و مضر برای سلامتی نیست.

⦁ اکسیژن دهی به خاک

تجمع الیاف نارگیل در قالب خاک کوکوپیت، خاکی سبک با روزنه های کافی برای تهویه و اکسیژن رسانی به ریشه را ایجاد می کند. در واقع یکی از فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت، اصلاح خاک فشرده و هوارسانی به ریشه است.

برای خرید کوکوپیت وارداتی 70 لیتری مدل Fine می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

⦁ عاری از آفات و بیماری ها

خاک کوکوپیت خاکی است که نه از قلب زمین، بلکه از آسمان می آید! نارگیل هایی که از آنها برای تولید خاک کوکوپیت استفاده می شود، بدون تماس با زمین و در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین قرار دارند و به هیچ عنوان دارای آفات، انگل و قارچ های مضر برای گیاه نمی باشند.

⦁ قابلیت بازفرآوری

عجیب و جالب است که خاک کوکوپیت را می توان بارها و بارها استفاده کرد بدون اینکه دچار کاهش سطح عملکرد شود. یکی از فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت این است که می توان آن را ضدعفونی کرد و طی فرآیندهایی خاص دوباره به محصولی قابل استفاده تبدیل نمود.

نتیجه گیری

فواید استفاده از خاک کوکوپیت در کشت به قدری چشمگیر و قابل توجه است که نه تنها برای گیاهان مفید می باشد بلکه برای شما نیز صرفه اقتصادی زیادی به بار خواهد آورد. مجموعه تهران گرولایت با استفاده از بهترین دستگاه های تولید و فرآوری خاک کوکوپیت، با کیفیت ترین نمونه های این خاک را در اختیار شما قرار خواهد داد. بنابراین اگر به سلامت گیاهان، سلامت محیط زیست و صرفه جویی در هزینه ها اهمیت می دهید برای تهیه خاک کوکوپیت با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: