تغذیه ناسالم می تواند هر موجود زنده ای را از پا در بیاورد. این نابودی ممکن است در طی زمان به وقوع بپیوندد و آنی نباشد اما روزی اتفاق خواهد افتاد. دادن آب آلوده به عناصر سنگین و سمی نیز می تواند دقیقا همین بلا را سر گیاهان بیاورد. نمی توان بدون اطمینان از اینکه آب سالم است یا نه آن را به گیاه داد. گیاهان موجوداتی حساس هستند و حتی درصد کمی از آلودگی می تواند آن ها را نابود کند. بنابراین پیش از اینکه با آب تغذیه شوند باید از سلامت آب مطمئن بود. این همان کاری ست که پی اچ متر آب برای شما انجام خواهد داد. این وسیله به شما کمک می کند تا خیالتان از بابت سلامتی آبی که به گیاه می دهید آسوده شود.

هدف اصلی از استفاده ی پی اچ ph متر آب چیست؟

همانطور که گفتیم پی اچ متر آب جلوی مسموم شدن گیاهان به واسطه ی آب آلوده را خواهد گرفت. به واسطه ی پی اچ متر می توان تشخیص داد که چه میزان عناصر سنگین محلول در آب می باشد. اگر این میزان از حد مجاز بیشتر باشد و خط قرمز آلودگی را رد کرده باشد به هیچ عنوان نباید گیاه را با آن آب تغذیه نمود.

هوشمند سازی اتاق رشد گیاه

برای خرید لوازم هوشمند سازی اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

اگر پی اچ متر آب میزان پی اچ آب را کمتر از حد مجاز نشان داد به این معناست که مواد ریز مغذی بیش از حدی در آب محلول می باشد و این مواد تماما توسط ریشه جذب خواهد شد. مواد ریز مغذی برای رشد گیاه لازم است اما مقدار بیش از حد آن می تواند گیاه را مسموم کند. از طرفی اگر پی اچ آب بسیار بالا بود به این معناست که عناصر سنگین زیادی محلول در آب هستند و گیاه توانایی جذب عناصر مغذی را نخواهد داشت.

فایده استفاده از پی اچ ph متر آب چیست؟

دانستن اینکه سطح پی اچ آب باید چقدر باشد کافی نیست. آنچه که مهم است آگاهی از میزان پی اچ و مدیریت سطح آن است. شما باید بدانید که پی اچ آب را چگونه کنترل کنید تا گیاهانی شاداب و سر زنده داشته باشید.

عددی که پی اچ متر به شما نشان می دهد شما را از میزان عناصر سنگین محلول در آب، میزان ریز مغذی ها و درصد فلزات سنگین آگاه خواهد کرد. پس اگر جان گیاهان تان برای شما مهم است از دادن هر آبی به آن ها خودداری کنید.

پی اچ متر آب دیجیتال اتو کالیبره مدل T1145

برای خرید پی اچ متر آب دیجیتال اتو کالیبره مدل T1145 می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

آیا پی اچ آب ثابت است؟

نکته ی مهم و اساسی داستان اینجاست که پی اچ آب مقداری ثابت نمی باشد و دائما تحت تاثیر فاکتورهای مختلف در حال تغییر است. بنابراین سنجش میزان پی اچ آب تنها به یک بار محدود نخواهد شد. شما باید به طور پیوسته این میزان را اندازه گیری کنید و در جریان مقدار پی اچ آبی که می دهید باشید. بنابراین تصور نکنید اگر مقدار پی اچ آب شهری را برای یک بار اندازه گیری کردید این مقدار ثابت خواهد ماند. نظارت دائم و پیوسته ی شما روی پی اچ آب، بر روی سلامت گیاهان موثر خواهد بود.

نتیجه گیری

همانطور که کودکان برای رشد و پا گرفتن به تغذیه ای سالم نیاز دارند گیاهان نیز برای رشد و نمو به تغذیه ای سالم و پاک احتیاج دارند. از این مقایسه تعجب نکنید. گیاهان نیز مانند کودکان به مراقبت های پیوسته احتیاج دارند پس دور از ذهن نیست که آن ها را همچون کودکان موجوداتی حساس بدانیم.

آنچه که باعث می شود گلخانه ای شاداب داشته باشید نوع تغذیه ای است که به گیاهان تان می دهید. پی اچ متر آب همان وسیله ای است که باعث می شود از بابت سلامت آب خاطری آسوده داشته باشید. مجموعه تهران گرولایت به عنوان یکی از مجموعه های قدرتمند در عرصه ی فروش تجهیزات گلخانه ای اقدام به فروش پی اچ متر آب با بالاترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه نموده است. پس اگر شما هم به سلامت گیاهان خود اهمیت می دهید و برایتان مهم است که گیاهان تان دچار مسمومیت نشوند، استفاده از پی اچ متر آب را در دستور کار خود قرار دهید. امید است گیاهانی سالم و شاداب را پرورش دهید. برای خرید پی اچ متر آب می توانید با شماره تماس های درج شده در وبسایت تهران گرولایت تماس حاصل نمایید و از مشاورین ما راهنمایی های لازم برای خرید را دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: