گیاه کروتون

شاید تعجب کنید اگر بگوییم برخی از گیاهان خوش اخلاق و برخی دیگر بداخلاق اند! اما این حرف به چه معناست؟ به این معنا که نگهداری از برخی گیاهان نیازمند برقرار نمودن شرایط سخت و پیچیده ای می باشد. شرایط فیزیکی گیاه کروتون با کمی جابجا شدن ممکن است به طور کلی به هم بریزد. بنابراین در برقراری شرایط مناسب از لحاظ نور، دما، رطوبت و تهویه باید حواس تان را شش دانگ جمع کنید تا این شرایط ذره ای جابجا نشود. گیاه کروتون از آن دست گیاهان بداخلاق است! اما زیبایی آن نظیر ندارد به قدری که نمی توان قید نگهداری آن در خانه را زد. اما با این شرایط سخت و پیچیده که توصیف کردیم چگونه می توان گیاه کروتون را در خانه نگهداری کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شرایط رشد و نگهداری از این گیاه کروتون را با هم بررسی کنیم.

شرایط دمایی لازم برای رشد گیاه کروتون

گلدان کروتون عاشق هوای گرم و مرطوب است چرا که زادگاه آن نیز در مناطق گرمسیری استوایی بوده است. بنابراین باید هوایی گرم و با رطوبت بالا را برای گیاه کروتون فراهم کنید. هوای گرم و مرطوب ممکن است شما را به یاد هوای حمام بیاندازد! اما مگر می شود به خاطر رشد یک گیاه شرایط آب و هوایی خانه را برهم زد؟ کافی ست هوای خانه را کمی خنک کنید تا ببینید گیاه کروتون چگونه عدم موافقت خود را با تغییر رنگ برگ هایش به رنگ قهوه ای نشان خواهد داد. استفاده از اتاق رشد گیاه می تواند راهکاری عالی برای ایجاد شرایط دمایی مناسب جهت رشد کروتون باشد.

استفاده از لامپ رشد گیاه برای رشد گیاه کروتون

گیاه کروتون به نور زیادی برای رشد احتیاج دارد. قرار دادن گلدان گیاه کروتون در نور زیاد می تواند منجر به تشدید رنگ برگ ها و شادابی هرچه بیشتر گیاه شود. اما این نور آن هم در منازل آپارتمانی همیشه مهیا نیست. بنابراین بهترین راه برای ایجاد نور کافی جهت رشد گیاه کروتون استفاده از لامپ رشد گیاه می باشد. شما دیگر نگران تغییر فصل و تغییر شرایط آب و هوایی نخواهید بود. لامپ رشد گیاه می تواند نور کافی در سطحی تنظیم شده را برای این گیاه فراهم کند. گیاه کروتون نیز رضایت خود را با نمایش برگ های شادابش به شما نشان می دهد.

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

چرا نباید گیاه کروتون را جابجا کنیم؟

همانطور که گفتیم گیاه کروتون یک گیاه فوق العاده حساس است. بنابراین نمی توانید به خاطر حال و هوای خودتان جای آن را دائما در خانه عوض کنید. شما باید بدانید که جایگاه گیاه کروتون یک جایگاه ثابت است و نباید تغییر کند. اگر گیاه کروتونرا جابجا نمودید خود را برای ریزش بی وقفه ی برگ های آن آماده کنید.

گیاه کروتون به چه میزان آب احتیاج دارد؟

گیاه کروتون را نباید در آب بیش از حد غرق کرد و نباید تشنگی بیش از حد به آن داد. حتی خیس کردن خاک گیاه کروتون روشی صحیح برای آبیاری آن نیست. شما باید شرایط را به گونه ای در منزل فراهم کنید که رطوبت کافی در هوا برایگلدان گیاه کروتون موجود باشد. استفاده از یک دستگاه رطوبت ساز خانگی می تواند راهکاری عملی برای حفظ رطوبت و گیاه کروتون باشد. چرا که قطعا نمی توانید تمام طول روز یک اسفنج مرطوب به دست بگیرید و برگ های گیاه کروتون را نم دار کنید. پس خرید یک دستگاه رطوبت ساز می تواند فکری عالی باشد. مجموعه تهران گرولایت انواع با کیفیت رطوبت سازهای خانگی را با بهترین قیمت عرضه می دارد.

کود دهی به کروتون را از فراموش نکید

آیا تصور میکنید گیاهی با این همه حساسیت های جور واجور ممکن است به کودنیازی نداشته باشد؟! سخت در اشتباهید چرا که جان گیاه کروتون به کودوصل است. کودیکه به کروتونمی دهید باید سطح نیتروژن اندکی داشته باشد و تجزیه شونده باشد. شما می توانید انواع کودهای مناسب برای کروتونرا از مجموعه تهران گرولایت خریداری نمایید.

نتیجه گیری

برخی گیاهان به گونه ای هستند که حتی اگر چند روز هم از آن ها غافل شوید اتفاق خاصی رخ نخواهد داد اما دسته ای دیگر از گیاهان وجود دارند که کافیست روی خود را از آن ها باز گردانید، آنگاه خواهید دید که برگ های آن ها در حال ریزش و ساقه های آن ها در حال خشکیدن است. کروتون یکی از انواع گیاهانی می باشد که در دسته ی دوم قرار دارد. بنابراین بدون داشتن امکانات خاص نمی توان از گیاه کروتون نگهداری کرد. لامپ رشد گیاه، دستگاه تهویه، رطوبت ساز، دماسنج و اتاق رشد گیاه از جمله مواردی هستند که می توانند رشد و پرورش کروتون را برای شما به فرآیندی ساده تر تبدیل کنند. مجموعه تهران گرولایت هرآنچه که برای پرورش کروتون نیاز داشته باشید را با بهترین قیمت و کیفیت به شما عرضه می دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: