مشخصات کود گلدهی بلند مدت فیدینگ Long Flowering

به سبب ساختار ارگانیک خود باعث احیا و افزایش فعالیت باکتری های مفید خاک شده و فعالیت میکروارگانیسم های مفید خاک را افزایش میدهد. کمپانی فیدینگ تولید کننده کود های گلدهی کوتاه مدت و بلند مدت می باشد، دلیل این که این کود در دسته گلدهی بلند مدت قرار میگیرد این است که با استفاده از این کود دوره  زمانی گلدهی گیاه افزایش پیدا میکند و به سبب عناصر ماکرو و میکرو موجود در ساختار ارگانیک این کود، گلدهی تا ۹ هفته یا بیشتر ادامه پیدا میکند.کود گلدهی بلند مدت فیدینگ Long Flowering یک کود پر پتاس محسوب میشود که پتاسیم را به صورت { K2O} در اختیار ریشه قرار میدهد و باعث تحریک گیاه به گلدهی میشود. این کود برای کشت هایی که گلدهی هدف نهایی تولید می باشد مانند کشت های زعفران، رز، انتریوم، بنفشه آفریقایی و...یک کود بسیار مناسب و ایده آل می باشد و بدون ضعیف شدن گیاه با تامین مواد ماکرو و میکرو مغذی مورد نیاز کشت طول دوره گلدهی را تا چندین هفته افزایش می دهد.

استفاده از این کود علاوه بر مزیت فوق باعث جلوگیری از آلودگی شیمیایی آب های زیر زمینی و حفظ محیط زیست و منابع آبی میشود بر همین اساس این کود را دوستدار محیط زیست می گویند.

کود فیدینگ Feeding

برای خرید کود فیدینگ Feeding می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

با گسترش کشت های صنعتی به سبب افزایش تقاضای منابع غذایی و تولیدات کشاورزی و رایج شدن کشت های فضای بسته و با توجه به این که به سبب کشت های متعدد در خاک و عدم بازگشت بقایای گیاهی به خاک، خاک به تدریج عناصر آلی و مغذی خود را از دست داده و فقیر میشود، که برای اعتنای مجدد خاک کشاورزان و باغداران کود های حیوانی پوسیده شده را به خاک اضافه میکردند تا منابع کود آلی خاک را تامین کنند اما استفاده از کود های حیوانی  به سبب معایبی از جمله آلودگی خاک، بیماری های قارچی، تهدیدات باکتریایی و رشد علف های هرز به تدریج کاهش یافت و کود های شیمیایی جایگزین آن شد، کودهای شیمیایی نیز دارای مشکلاتی از قبیل ایجاد رسوب در خاک، کاهش پی اچ خاک افزایش تکثیر میکروارگانیسم های بی هوازی و افزایش شوری خاک و... بودند که باعث شد کمپانی های بزرگ کشاورزی به فکر برطرف کردن این مشکلات و تولید کود های کارآمد تر باشند، یکی از این کمپانی ها، کمپانی فیدینگ (feeding)هلند بود که با همراهی شرکت های آلمانی _ سوئیسی خود، کود جدید خود را با فن آوری دوگانه بایو _ مینرال به بازار معرفی کرده و موفق به کسب استاندارد های اتحادیه اروپا شد، در این کود تمامی مشکلات کود های قبل برطرف شده و یک کود کاملا ارگانیک در اختیار تولید کنندگان قرار داده شد،کود های ارگانیک فیدینگ در گروه های رشد و گلدهی امروزه به طور گسترده در کشور های اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار میگیرد.

اگر شما تولید کننده گیاهان زینتی گل ده (ارکیده ،کاغذی، ختمی، آزالیا و...) و یا  گل های شاخه بریده (رز، مریم، گلایل، آناریون و...) هستید یا تولید کننده زعفران و یا پرورش دهنده بنفشه آفریقایی  و یا هرگیاهی  هستید که طولدوره گلدهی و کیفیت گل های تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار است، ما کود گلدهی بلند مدت فیدینگ مدل Long Flowering را به شما پیشنهاد میکنیم.

خرید کود گلدهی ارگانیک فیدینگ شمار از هرگونه کود و مکمل گلدهی بی‌نیاز می سازد. این کود برای گیاهانی که دوران گلدهی طولانی مدت دارند بسیار مطلوب است و میتواند دوران گلدهی گیاه را به حداقل ۹ هفته افزایش دهد.

کود گلدهی بلند مدت فیدینگ Long Flowering

برای خرید کود گلدهی بلند مدت فیدینگ Long Flowering از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

کود گلدهی بلند مدت گرین هوساز جمله کود های پودری جامد با قابلیت انحلال بیش از 99% و عدم رسوب و ایجاد شوری در خاک ترکیبات پتاسیم دار را به طور یکنواخت و پیوسته در اختیار ریشه قرار میده و باعث تداوم گلدهی در گیاه خواهد شد، به علاوه در ترکیب این کود سایر عناصر ماکرو از جمله نیتروژن و فسفر و همچنین عناصر میکرو از جمله آهن منگنز ، روی و... نیز وجود دارد که باعث میشود در طول دوران گلدهی رشد گیاه و فعالیت های فتوسنتزی گیاه متوقف نشود.

کود گلدهی بلند مدت فیدینگ قابل استفاده در انواع کشت های محیط بسته از جمله کشت ژیوپونیک، هیدروپونیک، نیمه هیدورپونیک و آیروپونیک می باشد و هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد، همچنین به سبب ساختاری پودری عاری از هرگونه آلودگی و بیماری می باشد و استفاده از آن به سبب ترکیبات آلی و ارگانیک ساختاری فعالیت باکتری خاک را احیا و گسترش می دهد و باعث تنظیم ph خاک، اعتنای خاک، افزایش نفوذ پذیری خاک و افزایش قابلیت ذخیره سازی آب در خاک می شود.

بر روی بسته بندی این کود جدول دوره کود دهی بر اساس معیار های هفته کشت، میزان Ph و Ec خاک، نوع کشت ترسیم شده است، لذا جهت افزایش کارایی کود قبل از استفاده میزان Ph  و Ec خاک را اندازه گیری کنید و مطابق با جدول کود دهی را انجام دهید تا بیشترین بازدهی در کشت حاصل گردد. غلظت های متفاوتی از 0.25 گرم بر لیتر، 0.5 گرم در لیتر و 1 گرم در لیتر در مراحل مختلف گلدهی گیاه (از قبل مشاهده غنچه گل تا اتمام گلدهی) توصیه میشود که به صورت دقیق بر روی بسته بندی گزارش شده است.

کود گلدهی دراز مدت گرین، یک کود گلدهی تخصصی گیاهان گلده می باشد و آنالیز ساختاری آن از قرار زیر می باشد؛

در ساختار این کود 18%نیتروژن و به صورت 10% نمک نیترات و 8% آمونیاک وجود دارد که باعث جذب تدریجی نتیروژن توسط ریشه و ضخیم شدن و پهن شدن برگ گیاه و تشدید فعالیت پروتئین سازی و فتوسنتزی گیاه میشود.

%12 فسفر به صورت {P2O5} برای تقویت ریشه و گسترده شدن ریشه در بستر کشت و 18% پتاسیم محلول به صورت {K2O} برای افزایش کیفیت گل (افزایش عطر گل ها، کیفیت رنگ و اندازه گل های تولید شده) و طولانی شدن دوره گلدهی گیاه (بیش از ۹ هفته) قرار گرفته است.

همچنین سایر عناصر ریز مغذی از جمله، آهن (به صورت کلات آهن)، روی، مولیبدن، منگنز، مس، بور و... در ساختار این کود فرموله شده تا همه نیاز های گیاه به طور کامل تامین و باعث افزایش مقاومت گیاه نسبت به تنش های محیطی خواهد شد.

کود گلدهی بلند مدت فیدینگ مدل Long Flowering در بسته ۱۲۵ گرمی، ۵۰۰ گرمی و ۱۰۰۰ گرمی در سایت تهران گرولایت موجود می باشد و میتوانید نسبت به میزان نیاز خود آن را تهیه و استفاده کنید.

فراموش نکنید کود گلدهی بلند مدت فیدینگ گرین هوس یک کود تخصصی برای پرورش دهندگان گیاهان زینتی گلده مانند ارکیده و آزالیا و همچنین گل های شاخه بریده می باشد و با خرید این کود گرین هوس شما از سایر مکمل های گلدهی بی نیاز خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: