کود هسی بلوم

کود Hesi Bloom Complex در بسته بندی حجمی 5000 میلی لیتری (5 لیتری) در سایت تهران گرولایت موجود و قابل سفارش می باشد.

کاربرد کود Hesi Bloom Complex

کود هسی بلوم کمپلکس همانطور که از اسم آن مشخص است، ترکیبی از عناصر مورد نیاز گیاه در مرحله گلدهی، امینو اسیدها و پروتیین های محرک گلدهی و تنظیم کننده PH خاک می باشد که در ادامه به بررسی تک تک اجزا و نقش آن بر گلدهی گیاه می پردازیم؛

کود هسی Hesi

برای خرید کود هسی Hesi می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

عناصر پر مصرف گیاهی (عناصر ماکرو و میکرو)

کودهای بلوم کمپلکس حاوی مقادیر کافی از عناصر در استفاده گیاه متشکل از نیتروژن، فسفر، پتاسیم، منیزیم، کلسیم، عناصر کمیاب می یابد که کلیه نیاز های گیاه را در طی دوران گلدهی تا پایان دوره ثمردهی گیاه تامین می کند.

کلیه عناصر مورد استفاده در ساختار کود hesi bloom complex، در ساختار کاملا پایدار و قابل جذب توسط ریشه در نظر گرفته شده اند، همچنین در ساختار این کود از دو نوع نیتروژن (نیتروژن آلی و نیتروژن معدنی) استفاده شده است تا علاوه بر تامین نیاز گیاه به نیتروژن به جهت فرایند فتوسنتز و تولید کلرفیل، رشد رویشی گیاه در دوران گل متوقف نشود و به طور همزمان با فرایند گلدهی گیاه رشد طبیعی گیاه نیز محقق شود، به علاوه استفاده همزمان از نیتروژن آلی و نیتروژن معدنی از افزایش چشم گیری EC خاک نیز جلوگیری می کند و مقدار EC خاک را در محدوده مجاز حفظ می کند.

ترکیب عناصر ماکرو در کود هسی بلوم کامپکس به صورت NPK 3+3+4 می باشد بنابراین 3 درصد ساختار کود را نیتروژن در ساختار آلی و معدنی، 3 درصد فسفر در ساختار P2O5  و 4 درصد پتاسیم در ساختار K2O تشکیل می دهد به علاوه سایر عناصر کم مصرف و کمیاب شامل آهن، منگنز، روی، مس، بور، مولیبدن نیز در ساختار این کود استفاده شده است.

اسید های آمینه و ویتامین های گیاهی

دومین ترکیب مهم کود Hesi bloom complex، اسید های آمینه و ویتامین های B1 ، B2 ، B6 می باشد که سبب تحریک گیاه به گلدهی و باعث یک شکوفایی پرشور خواهد شد، اسید های آمینه شده در این کود همچنین ،باعث مقاومت گیاه در برابر تنش های احتمالی دوران گلدهی و جلوگیری از ریزش گل ها  نیز خواهد شد.

ترکیبات تنظیم کننده PH

به منظور جذب حداکثری عناصر مورد نیاز گیاه در خاک و ایجاد خاک کمی اسیدی زمانی که PH خاک در محدوده ۵٫۵ تا ۶٫۸ باشد بیشترین جذب عناصر توسط ریشه انجام می شود. ترکیبات تصحیح کننده PH خاک در ترکیب ساختاری کود هسی بلوم کامپکس استفاده شده است و باعث تثبیت عناصر در خاک و پایداری آن ها تا زمان جذب شدن  توسط ریشه گیاه خواهد شد.

کود Hesi Bloom Complex

برای خرید کود Hesi Bloom Complex می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

غلظت مجاز و قابلیت اختلاط کود هسی بلوم کمپلکس

کود Hesi bloom complex، قابل استفاده برای تمامی گیاهان گلده زینتی و گیاهان گلده مثمر می باشد، غلظت استاندارد اختلاط این کود به صورت 50 سی سی در 10 لیتر آب یا 5 میلی لیتر در یک لیتر آب می باشد، همچنین این کود قابل اختلاط با کود های فسفر مایع (ترجیحا کود فسفر هسی) به میزان 25 سی سی کود فسفر در هر 50 سی سی کود هسی بلوم کامپکس می باشد و امکان استفاده آن تنها به صورت کود آبیاری وجود دارد.
کود Hesi bloom complex، همانطور که گفته شد کود و هورمون گلدهی برند معتبر کودهای هسی می باشد، این کمپانی در جنوب جزیره Kerkrade هلند واقع شده است و از جمله معتبر ترین برند های تولید کننده کودهای گیاهی مرغوب و با کیفیت می باشد به طوری که امروزه محصولات این شرکت در بیش از 60 کشور در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید کود HESI BIOOM COMPLEX در بسته بندی حجمی، هم اکنون میتوانید از طریق سایت تهران گرولایت، سفارش خود را ثبت و در کوتاه ترین زمان ممکن این محصول با کیفیت را تحویل بگیرید. همچنین در صورت نیاز به سایر کود های با کیفیت کمپانی Hesi می توانید به قسمت /کود و خاک / کود Hesi، مراجعه و محصولات مورد نیاز خود را ثبت سفارش کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: