مشخصات کود Hesi Power Zyme

یکی از بهترین و پر کاربرد ترین نوع کود Hesi Power Zyme است که برای رشد و تقویت گیاه شما بسیار مفید و پر کاربرد است.
به طور کلی باید گفت که این محصول برای تقویت ریه گیاهان اسیب دیده است اما برای توضیح تخصصی تر باید بدانید که HESI PowerZyme عصاره سلولاز از قارچ تریکودرما (به اصطلاح ascomycete یا ascomycota) است که سلولز گیاهان مرده را به دکستروز قابل بازیافت تجزیه می کند. این دکستروز به عنوان تغذیه برای ریشه ها و فلور خاک عمل می کند. HESI PowerZyme با جلوگیری از پوسیدگی، محیط ریشه غنی از اکسیژن را فراهم می کند و تعادل بیولوژیکی را بهبود می بخشد. HESI PowerZyme در خاک و فلور ریشه بین گیاهان، بستر و میکروارگانیسم های موجود در آن تعامل دارد. HESI PowerZyme برای انواع گیاهان مناسب است.

 کود هسی Hesi

برای خرید کود هسی Hesi می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

ترکیبات کود Hesi مدل Power Zyme:

20٪ عصاره سلولاز از Trichoderma viride

مقدار مصرف کود Hesi مدل Power Zyme:

همه گیاهان / همه انواع کشت - 2 میلی لیتر / لیتر محلول مغذی
1-2 بار در هفته استفاده کنید.

گونه هاي مختلف قارچ Trichoderma از جمله قارچ هايي هستند که تقريبا در تمام زيستگاه هاي متنوع وجود دارند موفقيت قابل توجه اين قارچ ها در کنترل بيولوژيک بسياري از قارچ هاي بيمارگر گياهي از جمله عوامل بيماريزاي پوسيدگي بذر و مرگ گياهچه Rhizoctonia solani گونه هاي مختلف قارچ فوزاريم،Sclerotinia rolfsii و گونه هاي مختلف قارچ پيتيوم و فيتوفترا مورد توجه بسياري قرار گرفته است. مطالعه ارتباط متقابل بين ميسليوم قارچT.harzianum و ميسليوم چندين قارچ، به ويژه قارچ هاي بيمارگر گياهي مويد قدرت بالاي پارازيتيسم قارچ تريکودرما مي باشد. در اين طرح امکان استفاده از قارچT.harzianum ايزوله بومي ايران با پتانسيل کنترل کنندگي قابل توجه روي برخي قارچ هاي بيمارگر گياهي در کنترل نماتد مولد گره ريشهMeloiodogyne javanica به عنوان يکي از مهمترين بيمارگرهاي گياهي و گونه غالب نماتد مولد گره ريشه در ايران بررسي شده است.
لازم به ذکر است که تریکودرما یک تیره قارچ در خانواده Hypocreaceae است که در همه خاکها وجود دارد، جایی که شایع ترین قارچ های قابل کشت هستند. بسیاری از گونه های این قارچ ها را می توان به عنوان سیمبیونت گیاه فرصت طلب مشخص کرد. کنیدیوفورها بسیار منشعب هستند و بنابراین تعریف یا اندازه گیری آنها دشوار است، به صورت سست یا جمع و جور، اغلب در حلقه های متحدالمرکز متمایز تشکیل شده یا در امتداد هیف های هوایی اندک منتقل می شوند. شاخه های اصلی کنیدیوفورها شاخه های جانبی جانبی تولید می کنند که ممکن است جفت باشند یا نباشند، طولانی ترین شاخه ها از نوک فاصله دارند و اغلب فیالیدها مستقیماً از محور اصلی نزدیک نوک بوجود می آیند. شاخه ها ممکن است دوباره شاخه شوند، در حالی که شاخه های ثانویه اغلب زوج و طولانی ترین شاخه های ثانویه نزدیکترین محور به محور اصلی هستند.

کود هسی پاورزیوم قابل استفاده تنها به صورت کودابیاری می باشد (امکان استفاده آن به صورت مه پاشی بر روی برگ و ساقه گیاه وجود ندارد) و می توان به صورت هفتگی و با غلظت استاندارد 2 میلی لیتر کود در 1 لیتر آب، گیاهان را کودابیاری کرد.
کود Hesi Powe Zyme، یک کود مایع حاوی عصاره آنزیم سلولاز Trichoderma viride می باشد.

گونه های قارچ تریکودرما (Trichoderma) قارچ هایی زیستی هستند که تقریبا در غالب خاک ها زیستگاه های مختف گیاهی  وجود دارند. آن ها در حضور ریشه بیشتر تجمع پیدا می کنند و ریشه را کلنیزه (پاکسازی ) می کنند.
این قارچ ها قادر هستند تا ریشه های پوسیده، برگ های خشک و سایر بقایا گیاهی را تجزیه کنند اما استفاده از سموم و قارچ های کشاورزی حیات آن ها را تحت تأثیر قرار داده و باعث کاهش این گروه قارچ در خاک شده است.
تریکودرما تولید کننده آنزیم Trichoderma reesei است که یکی از تولید کنندگان اصلی آنزیم های سلولزولیتیک و زایلانولیتیک است. این میکروارگایسم توانایی استعمار طیف وسیعی از زیستگاه ها را دارد و قادر است انواع مختلف زیست توده را با ترشح طیف وسیعی از آنزیم ها و متابولیت ها به طور کامل تجزیه کند. از مهم ترین فواید قارچ تریکودرما میتوان به افزایش رشد و نمو ریشه، افزایش نرخ  بهره وری گیاهان، افزایش میزان جذب و استفاده از مواد مغذی توسط ریشه و افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های زنده و غیر زنده را اشاره کرد.

کود Hesi Power Zyme

برای خرید کود Hesi Power Zyme می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

کود Hesi Powe Zyme، یک مکمل (کمپلکس) افزودنی به خاک است که بخش اعظم آن را عصاره آنزیم سلولاز قارچ تریکودرما تشکیل میدهد که همانطور که در بالا نیز اشاره شده بقایای گیاهی موجود در خاک را به طور کامل هضم می‌کند و به خاک بازمیگرداند همچنین فولیکول هایی را بروی ریشه های از کار افتاده و پوسیده ایجاد می کند که  این امر باعث می شود که ریشه های قدیمی کاملا تجزیه شوند که به این فرایند کلینیز یا پاکسازی ریشه گفته می شود، کلینیز ریشه همچنین باعث تحریک ریشه و افزایش گسترش ریشه در خاک خواهد شد. از این کود می توان در کلیه مراحل رشد رویشی و فرایند گلدهی و ثمردهی گیاه استفاده کرد و هیچ محدودیت زمان استفاده برای آن تعریف نشده است.

طریقه مصرف گود هسی پاور زایم

غلظت استاندارد کود هسی پاورزیوم برای کود آبیاری 20 میلی لیتر در 10 لیتر آب یا 2 سی سی در لیتر  و به صورت کودابیاری یک بار در هفته می باشد و امکان استفاده از آن به صورت کود مه پاشی وجود ندارد.
کود Hesi Powe Zyme، به صورت مایع و در بسته بندی حجمی 2500 میلی لیتر در سایت تهران گرولایت موجود می باشد، برای خرید کود Hesi Powe Zyme، هم اکنون می توانید از طریق سایت تهران گرولایت اقدام به ثبت سفارش کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش خود را در محل کار یا درب منزل تحویل بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: