تاثیرات مصرف کود اچ بی 101 بر انواع گیاهان

مصرف این کود در بین پرورش دهندگان ارگانیک به نام کود جادویی معروف است.  
کود اچ بی 101 (کود HB-101) به عنوان یک محصول کاملا ارگانیک برای تقویت رشد گیاه و تحریک ریشه به جذب بیشتر مواد غذایی و افزایش فعالیت میکروارگانیسم های مفید خاک می باشد. مواد یونیزه موجود در این محلول با غلظت بالای عناصر تشکیل دهنده علاوه بر حفظ تعادل رشد میکروارگانیسم های مفید خاک فعالیت این میکروارگانیسم های مفید را افزایش داده و در نتیجه باعث بهبود سطح کیفی خاک خواهد شد.
همچنین مواد شبه ساپونین موجود در ترکیبات کود HB-101 ژاپنی هوای لازم برای فعالیت و رشد میکروارگانیسم ها فراهم خواهد کرد. فعالیت میکروارگانیسم ها رشد ریشه را به دنبال دارد و گسترش شبکه ریشه باعث جذب سریع تر و بیشتر عناصر مغذی و ذخیره سازی آن در ساختمان بدن گیاه خواهد شد. این تاثیرات به صورت یک زنجیره تا رسیدن به نتیجه مورد انتظار و دلخواه از گیاه ادامه پیدا خواهد کرد. حال به صورت مختصر به تاثیرات مصرف کود اچ بی 101 خواهیم پرداخت.

کود و خاک

برای خرید کود و خاک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

یکی از تاثیرات مصرف کود اچ بی 101 (کود HB-101) افزایش قدرت استقامت گیاه در برابر تنش های سرمایی و گرمایی می باشد. منشاء این خاصیت از ویژگی های متابولیک های ثانویه ی درختانی چون سدروس، سرو ژاپنی، چنار و کاج که پایه  و اصل ساخت کود اچ بی 101 است، می باشد.از کود اچ بی 101 برای جوانه دار کردن بذرها یا دانه های پوست سخت نیز استفاده می شود. اضافه کردن کود اچ بی 101 به آبی که برای مرطوب کردن جوانه ها استفاده می شود باعث افزایش سرعت جوانه زنی در دانه ها می شود.
از آنجایی که کود اچ بی 101 (کود HB-101) نوعی محرک ریشه نیز محسوب می شود با اضافه شدن به ناحیه ریشه از طریق آبیاری جذب مواد مغذی را سریعتر کرده و باعث افزایش میزان جذب سدیم و کلسیم و در نتیجه استحکام ساقه می شود. همچنین موجب افزایش میزان ذخیره ی نشاسته و گلوکز در گیاه می شد.
کود اچ بی 101 به دلیل ارگانیک بودن و استفاده از عصاره درختان جنگلی، بوی بسیار مطبوعی دارند. و در صورت استفاده به عنوان اسپری محلول پاشی بر روی گیاهان خطری متوجه انسان و حیوانات محل زندگی نخواهد بود، اما عصاره درخت سرو استفاده شده در این محلول ارگانیک یک نوع دفع کننده طبیعی حشرات است که با استفاده از یک قطره کود اچ بی 101 با یک لیتر آب به صورت محلول پاشی هم باعث دفع حشرات از محل زندگی گیاه شده و هم مانع از به وجود آمدن بیماری های قارچی گیاه خواهد شد.

كود جادويي HB-101

برای خرید كود جادويي HB-101 می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد کود اچ بی 101 (کود HB-101) به سایر مقالات ما در فرشگاه اینترنتی تهران تی جی ال مراجعه کنید.به طور کلی استفاده از کود اچ بی 101 برای انواع گیاهان اعم از گیاهان شاخه بریده مانند: گل رز، گل مریم، گلایول و...،گیاهان آپارتمانی و زینتی، انواع بذر ؛ نشاء و ... توصیه می شود.
فروشگاه اینترنتی تهران تی جی ال نمایندگی رسمی فروش کود اچ بی 101 (کود HB-101) در تهران می باشد. شما برای خرید این محصول با کیفیت و ارگانیک و همچنین دستوالعمل مصرف کود اچ بی 101 (HB-101) میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را دریافت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: