کود hb101 چه تاثیری بر گیاهان دارد؟ 

قطره جادویی HB-101 (اچ بی 101 ژاپن) یک محلول مایع رقیق شده به وزن 6 میلی گرم است که حاصل عصاره گیری گیاهانی چون سرو ژاپنی، سدروس، کاج، موز و درختان مقاوم جنگلی می باشد.
کود اچ بی 101 در فهرست محصولات ارگانیک موسسه OMRI به ثبت رسیده است و برای مصرف تمام گیاهان آپارتمانی و زینتی  گل های شاخه بریده، میوه باغات، جبوبات، گیاهان بونسای، خزانه نشاء و حتی برای خیساندن بذرهای پوسته سخت توصیه می شود.

تاثیرات مصرف قطره جادویی اچ بی 101 ژاپن بر روی گیاهان چگونه است؟

سرو ژاپنی، کاج، سدروس و چنار مواد اولیه مورد استفاده در تولید این محصول (کود اچ بی 101) هستند. عصاره های این گیاهان و درختان تصفیه شده و مخلوط می شوند تا فرمول بسیار غلیظی تولید کنند که تقریباً برای تمام مراحل تکثیر و پرورش گیاه مفید است.
سروها، کاج ها و سدروس ها درختانی با عمر طولانی هستند که دارای قدرت خوشبوکننده قوی هستند. شیره ها و متابولیت های ثانویه این درختان مسئول حفظ سلامت و طول عمر درختان می باشند. چنار نیز دارای خواص دارویی هستند و مدتهاست که در داروهای مختلف انسان مورد استفاده قرار می گیرد و در این محصول ارگانیک نیز از خواص دارویی آنها استفاده شده است.
کود جادویی HB-101 عصاره ای است که کاملاً از منابع تجدید پذیر تولید شده است و بدون استفاده از مواد شیمیایی، به عنوان یک ماده مغذی و تقویت کننده برای خود گیاه عمل می کند. این محصول با کمک به دستیابی به پتانسیل های اولیه و بهینه گیاه، فرایندهای رشد و عملکردهای ایمنی گیاه را بهبود می بخشد.

کود و خاک

برای خرید کود و خاک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

عواملی مانند باران اسیدی، مواد شیمیایی کشاورزی و کشت مکرر می توانند به خاک آسیب برسانند و رشد میکروارگانیسم های ضروری را متوقف کنند. قطره جادویی HB-101 (اچ بی 101)، به صورت محلول پاشی یا آییاری، انتشار و تعادل مناسب میکروارگانیسم های خاک را حفظ کرده و افزایش می دهد و چون بسیاری از مواد معدنی به شکل جامد نمی توانند جذب سیستم ریشه گیاه شوند بنابراین، این مواد معدنی باید به حالت یونی تبدیل شوند تا به راحتی از طریق ریشه جذب شوند و این کار توسط میکروارگانیسم های ساکن در خاک انجام می شود.قطره جادویی اچ بی 101 علاوه بر  مواد معدنی ضروری یونیزه، حاوی مقادیر قابل توجهی ساپونین است، متابولیتی که میکروارگانیسم ها را با اکسیژن پر می کند. ساقه گیاه مسیری است که مواد مغذی از طریق آن به برگ و ریشه منتقل می شود و همچنین ستون فقرات گیاه است. غشای سلولی جامد برای این عملکرد مورد نیاز است. سلولهای سالم و تغذیه کافی منجر به توزیع یکنواخت کربوهیدراتها می شود که برای تقویت غشای سلولی ضروری است. محرک ریشه اچ بی 101 جریان مواد مغذی از برگ ها و ریشه ها را به حداکثر پتانسیل خود می رساند و به رشد سالم ساقه کمک می کند.

به طور مختصر از تاثیرات مصرف قطره جادویی اچ بی 101 میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

حفظ و افزایش میکروارگانیسم های خاک
بهبود وضعیت خاک به دلیل حفظ میکروارگانیسم ها
جذب بیشتر مواد مغذی توسط ریشه
افزایش استقامت ساقه گیاه
جلوگیری از تنش گیاه در برابر سرما
جلوگیری از ریزش گل و محصول
افزایش رشد و سبزینگی در گیاه
دفع حشرات و قارچ های گیاهی
افزایش ماندگاری گلهای شاخه بریده مانند ارکیده ، رز، مریم و...
بهبود وضعیت گیاهان بیمار و در حال خشک شدن

آنالیز و سنتز ساختاری قطره جادویی HB-101:

سدیم- 155.3 میلی گرم/گالن
کلسیم- 125 میلی گرم/گالن
آهن- 6.8 میلی گرم/گالن
منیزیم- 12.5 میلی گرم/گالن
سیلیکون- 28 میلی گرم/گالن
کادمیوم- 0
آرسنیک- 0
در صورت استفاده به صورت محلول پاشی از مخلوط یک میلی لیتر قطره اچ بی 101 با یک لیتر آب در هفته 2 تا 3 بار استفاده کنید
و برای استفاده در آب گلدان گیاهان شاخه بریده از حدود 20 قطره از کود جادویی 101-HB در یک لیتر آب استفاده کنید.
و برای آبیاری گیاهان آپارتمانی از 20 قطره اچ بی 101 با 3 لیتر آب استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: