مشخصات کود فیدینگ کلسیم

کود Feeding Calcium همچنین تاثیرقابل توجهی در کمیت و کیفیت محصول نهایی دارد.همانطور که می دانید با کمبود کلسیم در میوه جات، اندازه میوه ها کوچک و بد شکل میشود  ودر نهایت باعث کاهش کمیت و کیفیت محصولات می گردد. کود کلسیم گرین هوس از کمبودهایی که به سبب عدم تعادل عناصر معدنی در خاک ایجاد شده جلوگیری کرده و آن را اصلاح میکند. 


جذب این عنصر توسط گیاه از طریق جذب غیرفعال بدونه مصرف انرژی و همچنین به طور عمده از طریق آوندهای چوبی گیاه همراه با آب متحرک می باشد، بنابراین جذب این عنصر به طور مستقیم با میزان تعرق گیاه در ارتباط است. پس در فرایند متابولیکی گیاه، Green House Feeding Calcium  جذب سایر مواد مغذی را تسریع میکند. کود کلسیم گرین هوس  ساده ترین روش برای استفاده کسانی است که تازه شروع به پرورش گل و گیاه کرده اند و هم مناسب کشاورزان و تولیدکنندگان با تجربه ای است که ترجیح میدهند گیاهان خود را کنترل کرده و بطور دقیق  با اندازه گیری PH و EC خاک  را تغذیه کنند.

به علت افزایش تقاضای منابع غذایی و تولیدات کشاورزی و رایج شدن کشت های فضای بسته و به علت کشت های متعدد در خاک و عدم بازگشت بقایای گیاهی به خاک ، خاک به تدریج عناصر آلی و مغذی خود را از دست داده و فقیر می شود،  کشاورزان و باغداران کود های حیوانی پوسیده شده را به خاک اضافه می کردند تا منابع کود آلی خاک را تامین کنند اما استفاده از این کود ها به سبب معایبی از جمله آلودگی خاک ، بیماری های قارچی ، تهدیدات باکتریایی و رشد علف های هرز به تدریج کاهش یافت و کود های شیمیایی جایگزین آن شد، کود های شیمیایی نیز دارای مشکلاتی از قبیل ایجاد رسوب در خاک ، کاهش پی اچ خاک افزایش تکثیر میکروارگانیسم های بی هوازی و افزایش شوری خاک و... بودند که باعث شد کمپانی های بزرگ کشاورزی به فکر برطرف کردن این مشکلات و تولید کود های کارآمد تر باشند.


کمپانی feeding  با بیشازنیم قرن فعالیت صنعتی در زمینه ی  تولید کود و خاک ارگانیک در کشور هلند واقع شده است ،کود های  تولیدی این شرکت با فن آوری دوگانه بایو_ مینرال تولید شده یعنی در ساختار آن از ترکیبات معدنی طبیعی و ترکیبات آلی استفاده شده که برای  کشت های کاملا ارگانیک  بسیارمناسب هستند. و یکی از محصولات پر مصرف این کمپانی در سراسر اتحادیه اروپا کود Green House Feeding Calcium است که به صورت محلول پاشی و با دستور العمل ذکر شده بر روی بسته بندی در دوره های مختلف رشد گیاه مورد استفاده قرار می گیرد.

علائم کمبود کلسیم درگیاه سریعاً قابل تشخیص است که معمولاً در هندوانه و گوجه فرنگی و فلفل، ته میوه ها گندیده می شود و در سیب گلاب، میوه دارای لکه تلخی می گردد.در بعضی از میوه ها که در داخل خاک تشکیل می شوند، مثل سیب زمینی و بادام زمینی، چون مستقیماً خود میوه، کلسیم را از خاک جذب می کند در این صورت کمبود کلسیم دیده نخواهد شد. برای جبران کمبود کلسیم باید محلول را مستقیما بر روی میوه پاشید. پیچیدگی برگ ها ، پیچیدگی شاخه های تازه و جوان ، سوختگی نوک برگ و رشد کم و کوتاهی ریشه نیز از علائم کمبود کلسیم است که میتوان هم از طریق آوندهای آبکش و هم از طرق آوندهای چوبی  قسمت های مختلف گیاه را تغذیه کرد.از Feeding Calcium هم به عنوان کود و هم برای کنترل بیماری گیاهان میتوان استفاده کرد.


کمپانی Feeding توصیه می کند 2-4 هفته پس از کاشت بذرها ازCalciumGreen House  Feeding  استفاده کنید و با محلول ملایم (0.25 گرم در لیتر) شروع کنید. در مرحله رویشی می توانید تغذیه را تا 0.7 گرم در لیتر افزایش دهید.

با شروع مرحله گلدهی ، باید مقدار پودر تغذیه را به آرامی افزایش دهید تا به 1 گرم در لیتر برسید.

به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن ، اندازه گیری pH و مقدار EC خاک را توصیه می کند.

محلول کلسیم گرین هوس به سرعت جذب می شود، زیرا یون کلسیم موجود در آن از EDTA محافظت می شود و بنابراین با عناصر دیگر واکنش نشان نمی دهد. این اثر هم در سطح میکرو و هم در سطح ماکرو قابل مشاهده است. با خرید کود کلسیم گرین هوس و استفاده برای گیاهان با تقویت دیواره و غشای سلول شروع می شود و با تقسیم سلولی سریع و رشد ریشه خود را نشان می دهد.پودر تغذیه کننده کلسیم گرین هوس باعث بهبود انتقال مواد مغذی می شود. این محصول با هر نوع کود قابل استفاده است. وکاربرد آسان ،این محصول را به گزینه ای عالی برای جلوگیری از کمبود کلسیم در آب تبدیل می کند.


کود Feeding Calcium گرین هوس در بسته ۱۲۵ گرمی ، ۵۰۰ گرمی و۱۰۰۰ گرمی در سایت تهران گرولایت موجود می باشد و میتوانید نسبت به میزان نیاز خود آن را تهیه و استفاده کنید.صداقت و کیفیت شعار مجموعه ماست.