مشخصات کود بایوبیز CALMAG

همانطور که می دانید کلسیم از جمله عناصر ریز مغذی در گیاهان محسوب می شود، اما این به معنای بدون اهمیت بودن آن نیست، جذب کلسیم توسط گیاه باعث افزایش دیواره سلولی می شود و از نرمی بافت گیاه جلوگیری می کند همچنین باعث کاهش میزان گاز  اتیلن تولید شده می گردد و سبب سفتی و تردی بافت میوه می شود و در کیفیت میوه بسیار حائز اهمیت است.

کلسیم با حفظ پایداری سلول های گیاهی، مانع خوبی برای ایجاد بیماری های فیزیولوژیکی می باشد همچنین در فرایند تقسیمات سلولی گیاه نقش مهمی دارد به علاوه میوه هایی که میزان کلسیم آنها بالا باشد، عمر انبارداری آنها نیز افزایش پیدا می کند، که برای تولید کننده از این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

کود Biobizz

برای خرید کود Biobizz می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

کلسیم به وسیله اوند های آبکش و همچنین آوند های چوبی به قسمت های مختلف گیاه برده می شود اما چون آوندهای آبکش، حرکت کندی دارد کلسیم درون غشاء سیتوپلاسمی یا واکوئل سلول ها ذخیره می شود و کمتر وارد میوه ها می شود.
از طرفی غالبا کلسیم در قسمت های از گیاه تجمع پیدا می کند که قابلیت تعرق بالایی دارند اما چون میوه مقدار کمی تعرق دارد بنابراین مقادیر کمی کلسیم به میوه راه پیدا می کند بر همین اساس برای تامین کلسیم مورد نیاز گیاهان به خصوص گیاهان مثمر، ترکیبات کلسیم دار به صورت مستقیم بر روی گیاه پاشیده می شود.

منیزیم دیگر عنصر ریز مغذی اما موثر گیاهی می باشد، منیزیم یکی از اجزاء معدنی کلروفیل می باشد که نقش آن در ساخت کلروفیل بسیار اساسی است. کم بودن این عنصر سبب زردی گیاهان پهن برگ خواهد شد همچنین منیزیم در میزان جذب فسفر در گیاه بسیار حائز اهمیت است و میزان جذب فسفر را کنترل می‌کند ،در ساخت هیدروکربن ها و مواد قندی موثر است و مسئول انتقال فسفر به دانه نیز می باشد.

کمبود منیزیم در گیاه مشابه کمبود آهن در گیاه است و بدین صورت است که مابین رگ برگ ها به رنگ زرد در می آید و رگ برگ ها حالت برجسته پیدا می کنند و وجه تمیز آن این است که با کمبود آهن این پدیده فقط در برگ های بالایی دیده می شود اما کمبود منیزیم در برگ های قدیمی تر نیز قابل مشاهده است.

کود بایوبیز CALMAG

برای خرید کود بایوبیز CALMAG می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

پیشنهاد ما به شما برای تنظیم و تامین نیاز گیاه به کلسیم و منیزیم به صورت توأمان استفاده از کود بایوبیز CALMAG می باشد که یک کود کاملا ارگانیک حاوی کلسیم (cal) و منیزیم (mag) می باشد و به تامین این دو عنصر مورد نیاز گیاه می پردازد همچنین در ترکیب آن مقادیر مناسبی هیومیک اسید برای تنظیم PH خاک به کار رفته است.

کود کال مگ بایو بیز، تولیدات کمپانی معتبر Biobizz هلند می باشد که در سال 1992 فعالیت خود را به صورت کاملا تخصصی در حوزه خاک و مکمل های غذایی گیاهی ارگانیک آغاز و امروزه جز شناخته ترین برند های کودهای گیاهی در سر تا سر جهان می باشد.

برای خرید کود biobizz مدل CALMAG (500 mil) هم اکنون می توانید از طریق سایت تهران گرولایت اقدام به ثبت سفارش کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش خود را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: