کود جادویی HB-101 چیست؟

کود جادویی HB-101 یک محرک رشد 100 درصد ارگانیک با اثر فوق العاده جهت تحریک رشد گیاه و احیا کننده آن است. کود جادویی HB-101 حاصل 400 سال دانش جنگلداری ژاپنی ها و سالها تحقیق و پژوهش محققان و دانشمندان ژاپنی است که با هدف حفظ محیط زیست و کاهش مصرف کودهای گران قیمت شیمیایی طراحی و فرموله شده است.
این محصول دارای گواهینامه تولید ارگانیک از موسسه OMRI می باشد و در لیست ابزارهای مدیریت محصولات کشاورزی ارگانیک این موسسه قرار دارد.
کود جادویی HB-101 حاوی عصاره طبیعی گیاهانی نظیر سرو ژاپنی، کاج، درختان سدروس و علف چنار می باشد. این گیاهان به علت عمر طولانی و مقاومت بالایی که دارند در این مطالعات وارد شده و از عصاره آنها استفاده شده است. عصاره این گیاهان حاوی متابولیت های ثانویه ای ست که مسئول حفظ طول عمر و سلامت درختان در مقابل آفات و تنش های دمایی (سرما و گرما) می باشد.
همچنین این تقویت کننده طبیعی (HB-101) از عصاره ی قسمتی از این گیاهان و درختان که برای رشد آنها مفید و مهمتر است گرفته شده تا رشد گیاهان، برگها، گلها و تولید محصول را افزایش دهند و با کمک به دستیابی به پتانسیل های اولیه و بهینه گیاه، فرایندهای رشد و عملکردهای ایمنی در گیاه را بهبود بخشند.
مجموعه ی تهران گرولایت به عنوان نمایندگی فروش کود جادویی HB-101 در تهران این محصول را با قیمت مناسب در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

کود و خاک

برای خرید کود و خاک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نحوه اثر گذاری کود جادویی HB-101 به عنوان یک تقویت کننده رشد ارگانیک چگونه است؟

گیاهان برای رشد به نور خورشید، هوا (دی اکسید کربن و اکسیژن)، آب و خاک (مواد معدنی و میکروارگانیسم ها) نیاز دارند. اگر تعادل ظریف این عناصر حفظ نشود، رشد کند یا متوقف می شود. نور خورشید و دی اکسید کربن از طریق برگهای آن جذب سیستم گیاه می شوند، جایی که فتوسنتز گلوکز و سایر مواد مغذی لازم برای زنده ماندن را تولید می کند.
هنگامی که محلول جادویی HB-101 بر روی شاخ و برگ محلول پاشی می شود و روی خاک اعمال می شود، گیاه مواد مغذی لازم را از خاک جذب می کند. این مواد مغذی با کلسیم و سدیم یونیزه از HB-101 ترکیب شده و جذب سلولهای برگها می شوند و در نتیجه سلولها را تقویت کرده و کارایی فتوسنتز را افزایش می دهند. این عمل منجر به افزایش سبزینگی در برگها و گیاهان قوی تر و سالم تر می شود.

کود جادویی HB-101 چگونه به رشد ساقه و ریشه گیاهان کمک می کند؟

عملکرد اصلی ریشه و ساقه گیاه جذب و انتقال آب و سایر مواد مغذی است. برگهای سالم به ریشه های سالم بستگی دارد. آب و مواد مغذی، به ویژه کلسیم، برای رشد برگ و ریشه ضروری است، اما بسیاری از مواد معدنی به شکل جامد نمی توانند جذب سیستم گیاه شوند. این مواد معدنی باید به حالت یونی تبدیل شوند تا به راحتی از طریق ریشه جذب شوند و این توسط میکروارگانیسم های ساکن در خاک انجام می شود. با استفاده از محلول HB-101، که خود حاوی مواد معدنی یونیزه است، فعالیت این میکروارگانیسم ها افزایش می یابد و اطمینان حاصل می شود که تعادل لازم مواد مغذی حفظ می شود. در نتیجه سیستم های ریشه ای قوی تری وجود دارد که می توانند مقادیر کافی از منابع انرژی گیاه مانند گلوکز را ذخیره کنند. محلول HB-101 علاوه بر این مواد معدنی ضروری یونیزه، حاوی مقادیر قابل توجهی ساپونین است، متابولیتی که میکروارگانیسم ها را با اکسیژن پر می کند. ساقه مسیری است که مواد مغذی از طریق آن به برگ و ریشه منتقل می شود و همچنین ستون فقرات گیاه است. غشای سلولی جامد برای این عملکرد مورد نیاز است. سلولهای سالم و تغذیه کافی منجر به توزیع یکنواخت کربوهیدراتها می شود که برای تقویت غشای سلولی ضروری است. با مصرف محلول HB-101، جریان مواد مغذی از برگ ها و ریشه ها به حداکثر می رسد و به رشد سالم ساقه کمک می کند.

کود جادویی HB-101 چگونه به بهبود ساختار خاک کمک می کند؟

عواملی مانند باران اسیدی، مواد شیمیایی کشاورزی و کشت مکرر می توانند به خاک آسیب برسانند و رشد میکروارگانیسم های ضروری را متوقف کنند. با مصرف کود جادویی HB-101، انتشار و تعادل مناسب این میکروارگانیسم ها را می توان حفظ کرد.
همانطور که پیش تر گفته شد کود جادویی HB-101 عصاره ای ست که منابع تجدید پذیر تولید شده و بدون استفاده از مواد شیمیایی، به عنوان یک ماده مغذی و تقویت کننده برای گیاهان عمل خواهد کرد. بنابراین با ساختار 100 درصد ارگانیک برای محیط زیست و حیوانات و انسان کاملا بی خطر می باشد. و تنها به دلیل داشتن پنین در ترکیبات خود باعث دور شدن حشرات از گیاه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: