قیچی باغبانی: یکی از ابزار های کاربردی برای باغبانی است که به آن قیچی هرس یا اصلاح نیز گفته می شود. همان طور که از اسم آن مشخص است برای اصلاح و هرس گیاهان استفاده می شوند. تیغه های تیز آن ها برای بریدن شاخه های درختان مناسب اند. سبک و ماندگار و ضد زنگ است.
چنگک ها: از این ابزار، برای از بین بردن علف های هرز، سله شکنی، ایجاد زهکشی در خاک برای تنفس بهتر گیاه و تمیز کردن بین بوته ها استفاده می شود. با دوام، ضد زنگ و کارآیی آسانی دارد.
بیلچه: کوچک تر از بیل است و برای کندن زمین، جمع کردن خاک، کاشت گیاه و کود پاشیدن، تعویض گلدان و غیره استفاده می شود. بسیار برای باغبانی کاربردی است پس، در هنگام خرید حتما به جنس، رنگ و وزن آن دقت کنید.
کج بیل: ابزاری  مناسب برای شکل دادن به خاک، جمع کردن خاک دور ریشه گیاهان، کندن شیار‌های باریک در خاک برای آبیاری یا کاشت بذر و مخصوصا برای حذف علف‌های هرز و ریشه‌های پوسیده گیاهان استفاده می شود.
سمپاش: سموم کشاورزی در بهبود کیفیت رشد گیاهان و محصولات کاربرد مهمی دارند، پس باید یک سمپاش خوب را به لیست ابزار های مورد نیازمان اضافه کنیم. انواع مختلفی دارد که بر اساس نیاز باغبان باید انتخاب شوند. نکته ی دیگر آنکه در هنگام استفاده از این محصول باید  به نکات بهداشتی مانند، استفاده از ماسک و دستکش و عینک مخصوص، لباس کار مناسب، نصب تابلو و انجام ندادن این کار در هنگام بارندگی یا وزش باد دقت کرد.
شاخه زن: این نوع از قیچی ها، با دسته ی بلند و تیغه ی تیز خود قابلیت هرس کردن شاخه های بلند تر را به شما می دهند.
گلدان: اولین مکان زندگی گیاهان گلخانه ای، گلدان ها هستند. انواع مختلفی مانند سفالی، پلاستیکی و پارچه ای دارند که به طور وسیعی از گلدان های پلاستیکی و سفالی استفاده می شود. اما قطعا شما با مراجعه به بخش گلدان های پارچه ای در همین سایت، نظرتان راجع به آن ها تغییر می کند. گلدان های پارچه ای، محصولاتی سبک، با دوام و بهتر برای رشد مناسب گیاه و ریشه ی آن هستند.
دستکش باغبانی: از ضروری ترین ابزار آلات باغبانی، دستکش است. برای جلوگیری از حساسیت های پوستی و آفتاب سوختگی استفاده شده و پوست شما را از آسیب دیدگی و عفونت های باکتریایی حفظ می کند