نور مناسب رشد گیاه

اگر گیاه خود را دائما در مقابل نور قرار می دهید اما نتیجه ی دلخواهی که در زمینه رشد و گلدهی انتظار دارید را از گیاه دریافت نمی کنید بدانید که برنامه ریزی اشتباهی را برای نوردهی به گیاه در پیش گرفته اید. شدت، طیف و ساعات نوردهی برای هر گیاه متفاوت است. شما نمی توانید یک برنامه ی واحد را برای رشد و گلدهی روی همه ی گیاهان پیاده سازی کنید. بنابراین اگر می خواهید بدانید که چه نوری برای رشد و گلدهی گیاه شما مناسب است آنچه که در ادامه خواهیم گفت را مد نظر قرار دهید.

نیاز گیاهان مختلف به نور جهت رشد و گلدهی متفاوت است

شما پیش از اینکه بخواهید کوچکترین اقدامی در راستای خرید لامپ رشد گیاه و تعیین طیف و شدت نوری که می خواهید به گیاه بتابانید انجام دهید باید نیاز گیاه خود را به خوبی بشناسید. بنابراین سعی کنید تاریخچه کوتاهی در مورد گیاه مورد نظر و نیازهایش استخراج کنید. فراموش نکنید که گیاهان نیز مانند هر موجود زنده ای دارای احساس هستند و نسبت به کوچکترین تغییرات و ناملایمات واکنش نشان می دهند بنابراین اگر در راستای تامین نیازهای گیاه تان به نور مردد هستید از یک کارشناس حرفه ای در حوزه ی رشد و پرورش گیاهان کمک بگیرید.

 لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

خرید لامپ رشد گیاه با طیف نوری مناسب

لامپ های رشد گیاه دارای طیف های نوری متنوعی هستند. این لامپ ها به طور کلی بازی 380 تا 840 نانومتر را در بر دارند. لامپ هایی با نور آبی برای رشد انبوه شاخه و برگ های گیاه و لامپ هایی با نور قرمز برای گلدهی مناسب می باشند. اما گیاهان در طول عمر خود دائما در حال رشد هستد. چه از لحاظ رشد شاخه و چه از لحاظ رشد گل و غنچه زنی. بنابراین بهترین نوری که برای رشد و گلدهی گیاه شما می تواند مناسب باشد در لامپ های فول اسپکتروم رشد گیاه تعبیه شده است. با خرید لامپ فول اسپکتروم رشد گیاه می توانید بستری ایده آل برای رشد و گلدهی گیاه تان فراهم کنید.

خرید لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم چه فایده ای دارد؟

شاید پیش خودتان بگویید گلدهی گیاه که به نور قرمز احتیاج دارد و رشد شاخه ها نیز به نور آبی پس چه لزومی وجود دارد که برای رشد و گلدهی گیاه از لامپ فول اسپکتروم استفاده کنیم؟ لازم به ذکر است که لامپ های فول اسپکتروم تمامی طیف های لازم برای رشد گیاه و گلدهی آن را در بر دارند؛ طیف لازم برای کشتن آفات، طیف لازم برای تحریک غنچه زنی و طیف لازم برای رنگ گرفتن گل ها. بنابراین تصور نکنید که نور قرمز و آبی تنها نورهای لازم برای رشد و گلدهی گیاه هستند.همه چیز باید دست به دست هم دهد تا بستری عالی برای گیاه فراهم شود و این بستر عالی را لامپ فول اسپکتروم می تواند مهیا سازد.

چه طیفی برای رشد و گلدهی گیاه مناسب است؟

هر طیف نوری که در لامپ های رشد گیاه گنجانده می شود برای رشد و گلدهی گیاهان مناسب می باشد. طیف 380 تا 400 نور ماورا بنفش را در خود جای داده که باعث کشته شدن آفت های گیاهی می شود. شاید این نور به طور مستقیم در بالندگی گیاهان موثر نباشد اما تصور کنید که عدم وجود آن چه بر سر گیاهان خواهد آورد. تا زمانی که آفات گیاهی از بین نرفته باشند محیط مناسبی برای رشد گیاه و گلدهی آن فراهم نخواهد شد.

طیف نوری 400 تا 520 نانومتر نیز شامل نور آبی و بنفش می شود که باعث جان گرفتن اندام های گیاه و انبوه شدن شاخه می گردد. بنابراین اگر می خواهید گیاه شما شاخه هایی در هم تنیده و انبوه داشته باشد این طیف نوری را به میزان بیشتری به گیاه بتابانید.

طیف نوری 610 تا 750 نیز نور قرمز را در بر دارد که با دریافت این طیف توسط گیاه شاهد پیدایش غنچه ها و رشد گل های رنگارنگ خواهیم بود.

نتیجه گیری

اگر در آپارتمان خود از گیاهان نگهداری می کنید و یا گلخانهای دارید که می خواهید بیشترین بهره وری را از آن حاصل نمایید به خرید لامپ رشد گیاه فکر کنید. این لامپ ها با در بر داشتن انواع طیف های مورد نیاز برای رشد گیاه و گلدهی آن شما را از بابت تامین نور طبیعی خورشید و دردسرهای آن رهایی خواهند داد. مجموعه تهران گرولایت با بهره گیری از دانش و تخصص کارشناسان حرفه ای در این زمینه بهترین مشاوره ها را در حوزه ی خرید لامپ رشد گیاه به شما خواهد داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: