مشخصات کامل چادر کشت گیاه

چادرهای رشد گیاه در حقیقت به تمامی علاقه مندان پرورش دهنده خانگی گیاهان زینتی این امکان را می دهد که با شناخت اقلیم ابتدایی گیاهان، شرایط زیستی آن اعم از میزان رطوبت مورد نیاز گیاه، میزان نور دریافتی گیاه، دمای مطلوب رشد، تهویه و جریان دهی هوا و... را در چادر رشد گیاه تنظیم و اقدام به پرورش گونه های گیاهی متنوع کنند.

قسمت های تشکیل دهنده چادرهای کشت گیاه  

اسکلت فلزی اتاق رشد گیاه 

چادرهای کشت گیاه در حقیقت اتاق های رشد گیاه قابل حرکت و جابجایی می باشند که به کاربران خود این امکان را می دهند در صورت لزوم بتوانند به راحتی آن را جابجا کند.
چادرهای کشت گیاه دارای یک اسکلت فلزی بسیار مستحکم و مقاوم می باشند که میتواند به راحتی وزن کلیه تجهیزات اتاق کشت گیاه اعم از لامپ های رشد، فن های تهویه، رطوبت ساز و... را تحمل کند.

از آنجایی که میزان رطوبت نسبی در چادر کشت گیاه در غالب مواقع بسیار بالا می باشد، اسکلت ساختمانی چادر کشت به طور پیوسته در مجاورت رطوبت قرار دارد بنابراین به جهت محافظت از اسکلت فلزی چادر کشت گیاه در مقابل زنگ زدگی و پوسیدگی به وسیله آلیاژهای ضد زنگ مانند استیل سطح خارجی اسکلت چادر رشد گیاه پوشش داده شده است.

اتاق رشد گیاه

برای خرید اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

پارچه رفلکتور چادر کشت گیاه 

مهم ترین بخش ساختاری یک چادر کشت گیاه پارچه رفلکتور یا مایلار آن می باشد، که به صورت یک پارچه ضخیم ۱تا ۲ میلی متری با دوخت کاملا صنعتی و محکم می باشد و از اتلاف انرژی نوری تولید شده توسط لامپ های رشد گیاه تا حد امکان جلوگیری میکند.

پارچه های رفلکتور چادر کشت گیاه دارای یک سطح آینه گون از جنس آلومینیوم ادونایز شده یا پوشش های پلی استر و یا پلی اتیلن ترفتالات می باشد که هرکدام میزان انعکاس نور متفاوتی دارند و می‌توانند بین 60 تا98 درصد از نور اتلافی را مجددا بازتابش کنند، به منظور جلوگیری از ریختن پوشش آینه گون پارچه رفلکتور و همچنین جلوگیری از نشستن گرد و غبار بر سطح رفلکتور و کدر شدن و کاهش بازدهی آن یک لایه بسیار نازک نایلونی بر روی سطح رفلکتور قرار گرفته است، مزیت دیگر وجود این لایه نایلونی نازک عایق رطوبتی شدن جداره های چادر کشت گیاه به سبب استفاده از پارچه رفلکتور می باشد، به طوری که همه پارچه های رفلکتور وارداتی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد عایق رطوبتی می باشند.
استفاده از پارچه رفلکتور در چادر کشت گیاه میتواند بین 30% تا 50% بر روی رشد گیاهان و نرخ تولید و بهروری کشت تاثیر گذارد.

درب و پنجره تهویه هوا اتاق رشد گیاه 

چادر های کشت گیاه بسته به ابعادی که دارند غالبا دارای یک درب زیپی و حداقل دو پنجره می باشند که میتوان بر روی یک یا هر دو پنجره فن تهویه هوا نصب کرد تا جریان هوا به داخل اتاق کشت گیاه جریان پیدا کند.
همچنین وجود پنجره در چادرهای کشت گیاه به کاربر این امکان را میدهد که بدون باز و بسته کردن ممتد درب چادر کشت، از طریق پنجره به نظارت و کنترل وضعیت گیاهان اقدام کند و از اتلاف دمایی و رطوبتی چادر کشت گیاه جلوگیری شود.

اتاق رشد گیاه 3.5 در 3.5 در ارتفاع 2

برای خرید اتاق رشد گیاه 3.5 در 3.5 در ارتفاع 2 می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

مبنای محاسباتی ابعاد چادر کشت گیاه مناسب

امروزه چادرهای کشت گیاه در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی و تولید میشوند و بنا به ابعاد و اندازه ای که دارند دارای قیمت متفاوتی می باشند.
شاید برای شما این سوال به وجود بیایید که چگونه ابعاد چادر کشت گیاه مطلوب خودتان را مشخص کنید، برای پاسخ به این سوال باید بگوییم؛
در غالب مواقع ارتفاع چادر های کشت گیاه ثابت و در اکثر مواقع 2 متر می باشد بنابراین شما برای انتخاب چادر کشت گیاه مورد نیاز خود تنها لازم است طول و عرض آن را مشخص کنید، برای مشخص کردن طول و عرض یک فرمول تجربی به صورت زیر وجود دارد؛

اگر شما برای کشت گیاهان خود از گلدان پارچه ای استاندارد 25 لیتری استفاده کنید برای نگهداری دو گلدان در چادر کشت گیاه با طول و عرض 1 متر نیاز خواهید داشت، به همین صورت برای نگهداری 4 گلدان 25 لیتری حداقل فضای مناسب به صورت یک چادر کشت گیاه با طول و عرض 2 متر خواهد بود همچنین برای نگهداری 6 گلدان، چادر کشت گیاهی به طول و عرض 3 متر مناسب خواهد بود و در نهایت برای نگهداری بیش از 10 گلدان 25 لیتری شما به یک چادر کشت گیاه به طول 5 متر و عرض 5 متر و ارتفاع 2 متر نیاز خواهید داشت.

مجموعه تهران تی جی ال (tehrantgl.ir) مفتخر است مرغوب ترین و با کیفیت ترین چادر های کشت گیاهی را به بهترین و مناسب ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

برای سفارش چادر کشت گیاه مورد نیاز خود می توانید با مراجعه به قسمت /اتاق رشد گیاه/ سایت تهران گرولایت مناسب ترین چادر رشد گیاه را انتخاب و ثبت سفارش کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش خود را درب منزل یا در محل کار تحویل بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: