یکی از مهم ترین این روش های علمی، کشت بافت گیاه می باشد که از طریق اتاق های کشت بافت گیاه و در محیط کاملا استریل انجام می شود.

در روش کشت بافت همچنین می توان پس از جداسازی بافت ها از نمونه های مختلف یک گونه گیاهی، آنها را در محیط کشت قرار داد و در شرایط های محیطی مختلف به بررسی عملکرد آنها پرداخت‌ و در نهایت گونه های مناسب و با عملکرد مطلوب را برای کشت در هر شرایط مشخص کرد.

در شیوه کشت بافت گیاهی همچنین امکان بررسی رشد، گلدهی و ثمردهی یک گونه گیاهی در شرایط آب و هوایی متفاوت وجود دارد و می توان به تبیین عملکرد گیاهان در شرایط مختلف اقلیمی و اب و هوایی پرداخت تا مناسب ترین گزینه های قابل کشت در یک منطقه زراعی وکشاورزی مشخص شود.

اتاق رشد گیاه

برای خرید اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

جدای از کاربرد روش کشت بافت گیاه به عنوان یک روش و ابزار تحقیقاتی، در سالهای اخیر از اتاقک کشت بافت گیاه در زمینه تکثیر گیاه، از بین بردن بیماری، بهبود گیاه و تولید متابولیتهای ثانویه و... نیز استفاده می شود.

در شیوه کشت بافت تکه های کوچک بافت که به آن ریزنمونه گفته می شود، برای تولید صدها و هزاران گیاه در یک روند مداوم استفاده می شود و یک ریزنمونه در شرایط کنترل شده، صرف نظر از فصل و آب و هوا به مدت یک سال، می تواند در چندین دوره، چندین هزار گیاه تولید کند که با توجه به افزایش روز افزون بازار مصرف، یکی از مهم ترین شیوه های پاسخگویی به تقاضا، به طور قطع به کارگیری از شیوه کشت بافت برای تولید گیاهان سالم و مرغوب با عملکرد بالا خواهد بود.

اتاق های کشت بافت گیاهی، اصولاً به صورت اتاق های ثابت و غیر قابل جابجایی طراحی و ساخته می شوند همچنین به دلیل ساختار و تجهیزات به کار رفته معمولا دارای قیمت بسیار بالا هستند که این دو مشکل را میتوان با خرید اتاق رشد گیاه تهران گرولایت برطرف کرد.

اتاق رشد گیاه وارداتی تهران گرولایت قابلیت قفسه بندی و تبدیل شدن به اتاق کشت گیاهی را دارا می باشد و میتوانید بسته به فضایی که برای این منظور در نظر گرفته اید مناسب ترین اندازه اتاق رشد گیاه تهران گرولایت را سفارش و مورد استفاده قرار دهید.

اتاق رشد گیاه 2 در 2 در ارتفاع 2

برای خرید اتاق رشد گیاه 2 در 2 در ارتفاع 2 می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

اتاق های رشد گیاه مجموعه تهران گرولایت کاملا وارداتی بوده و کلیه اتصالات آن سیار و قابل جداسازی می باشد بنابراین هر زمان و به هر دلیل که نیاز به جابجایی اتاق کشت باشد می توان اتصالات آن را جداسازی و در محل جدید مجددا به یکدیگر متصل ساخت.

علاوه بر امکان جابجایی، امکان انتخاب سایز های مختلف بسته به فضایی که در اختیار شما قرار دارد دومین مزیت استفاده از اتاق رشد گیاه تهران گرولایت برای کشت بافت گیاهان می باشد ، اسکلت بسیار مقاوم و ضد زنگ این سازه به شما این امکان را می دهد که بسته به تعداد نمونه های تکثیر شده ، اتاق رشد را قفسه بندی کنید و متناسب با نیاز خود کلیه تجهیزات نوری، تولید رطوبت، تهویه و سیستم کنترلی را متناسب با بودجه تخصیص یافته تهیه و نصب کنید، بنابراین برای افرادی که به تازگی اقدام به کشت بافت گیاهی کرده اند این اتاق های رشد گیاه گزینه های بسیار مطلوب و ایده آلی خواهد بود. همچنین این سازه کاملا ضد زنگ بوده و دارای ماندگاری و طول عمر بسیار بالا می باشد.

مسأله مهم دیگر در یک اتاق کشت بافت گیاهی استریل بودن فضای کشت می باشد که در این اتاق های رشد گیاه خارجی، با استفاده از پارچه رفلکتور ضخیم و عایق دما و عایق حرارت کلیه دیوارهای جانبی و کف و سقف پوشش داده شده است تا این مشکل نیز برطرف شود و از آنجایی که لایه داخلی پارچه رفلکتور، ضد باکتری و ضد قارچ می باشد ،محیطی کاملا سالم و فاقد هر گونه آلاینده گیاهی اعم از قارچ و باکتری و سایر پاتوژن های بیماری زا برای فرایند کشت بافت گیاهی ایجاد خواهد شد.

کلیه تجهیزات این اتاق کشت گیاه با انتخاب شما و بسته به بودجه تخصیص داده شده توسط شما طراحی خواهند شد، همچنین در این مسیر کارشناسان متخصص مجموعه تهران تی جی ال به عنوان مشاور تخصصی همواره با شما در ارتباط خواهند، اگر شما از علاقمندان تکثیر گیاهان به روش کشت بافت هستید اما به سبب هزینه های هنگفت از علاقه خود دست کشیده اید، هم اکنون به قسمت / اتاق رشد گیاه/ سایت تهران تی جی ال مراجعه و مناسب ترین ابعاد اتاق رشد مد نظر خود را انتخاب کنید ، همچنین کلیه تجهیزات اتاق رشد را نیز می توانید از قسمت /تجهیزات اتاق رشد گیاه/ سایت تهران تی جی ال مشاهده و ثبت سفارش کنید و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی با همکاران متخصص ما در قسمت پشتیبانی سایت در ارتباط باشید، ما از صفر تا صد این مسیر همراه شما هستیم تا مفتخر به کسب رضایت شما باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: