اجزای تشکیل دهنده چادرهای رشد گیاه:

اسکلت فلزی مستحکم چادر رشد گیاه

اساس اصلی بنای یک چادر رشد گیاه، اسکلت ساختمانی آن می باشد. چادرهای رشد گیاه مرغوب غالبا دارای اسکلت فلزی (ستون _خرپایی) می باشد که میتواند وزنی معادل 100 کیلوگرم را به آسانی تحمل کنند، همچنین به جهت میزان زیاد رطوبت و در تماس بودن اسکلت با رطوبت آب، به منظور افزایش طول عمر اسکلت ساختاری چادر رشد گیاه، یک لایه از جنس استیل ضد زنگ بر روی سطح خارجی اسکلت چادر رشد قرار می گیرد تا از آن در مقابل رطوبت و زنگ زدگی و اکسیداسیون حفاظت کند.

اسکلت ساختمان چادر رشد همچنین، دارای اتصالات موقت می باشد تا در صورت لزوم بتوان به راحتی قسمت های مختلف را تفکیک و جداسازی کرد، این مزیت این امکان را به کاربر خواهد داد تا در صورت عدم نیاز به اتاق رشد به راحتی آن را جداسازی و انبار کند و فضای اشغال شده برای انبار سازی چادر رشد نیز بسیار محدود خواهد بود.

اتاق رشد گیاه

برای خرید اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

پارچه رفلکتور (مایلار) اتاق رشد

دومین قسمت مهم تشکیل دهنده اتاق رشد گیاه، پارچه رفلکتور می باشد که بر روی اسکلت فلزی چادر رشد گیاه قرار گرفته و ارتباط محیط داخلی کشت چادر رشد گیاه را به محیط بیرون قطع می‌کند.

پارچه های رفلکتور مورد استفاده در چادرهای رشد گیاه پارچه های ضخیم حداقل دو لایه می باشند که دارای دوخت صنعتی و یک پارچه بوده و فاقد هر گونه درز و سوراخ اضافی می باشد، این پارچه ها از قابلیت انعطاف نسبتا بالایی برخوردار هستند و در صورتی که تحت کشش قرار بگیرند پاره نخواهند شد.

پارچه های مایلار چادر رشد گیاه دارای یک لایه رفلکتور می باشد که با تولید یک سطح آینه گون اتلاف نور تولید شده توسط لامپ های نور مصنوعی رشد گیاه را به حداقل مقدار ممکن می رسانند.

پارچه رفلکتور چادر رشد، راندمان میزان استفاده گیاهان از نور مصنوعی، لامپ رشد گیاه را به طور چشم گیری افزایش می دهد و در نتیجه آن از اتلاف نور تولید شده توسط لامپ های رشد گیاهی تا حد امکان جلوگیری خواهد شد.

به سبب خاصیت انتشار همه جانبه نور، بخش زیادی از نور تولید شده توسط لامپ های رشد گیاه (نور مصنوعی)، به دیواره ها، کف و سقف اتاق رشد تابش پیدا میکند و اتلاف میشود، از طرفی تابش نور به سطوح تیره و مواج (غیر صیقلی) باعث تبدیل انرژی نور به گرما و افزایش دما اتاق رشد خواهد شد، بنابراین استفاده از پارچه مایلار اتاق رشد علاوه بر کاهش میزان اتلاف نور، لامپ های رشد گیاه باعث کاهش تبدیل میزان انرژی نور به گرما خواهد شد که تحت عنوان شاخص پراکندگی نور یا RI، مطرح میشود.

میزان RI یا شاخص پراکندگی نور در پارچه های رفلکتور همواره از سطوح غیر صیقلی (دیوار های اتاق رشد) کمتر می باشد و این بدین معناست که نرخ تبدیل انرژی نوری به انرژی گرمایی در پارچه های رفلکتور بسیار کم می باشد و بنابراین میتوان بدون نگرانی از تنش گرمایی گیاهان را در مجاورت پارچه های رفلکتور، در چادر رشد گیاه قرار داد.

پارچه رفلکتور 60 درصد

برای خرید پارچه رفلکتور 60 درصد می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

مهم ترین مزیت های پارچه رفلکتور چادر رشد:

 • کاهش اتلاف انرژی نوری لامپ های رشد
 • کاهش نرخ تبدیل انرژی نور به گرما و جلوگیری از افزایش دمای اتاق رشد گیاه
 • پراکندگی یکنواخت نور تولید شده توسط لامپ های رشد
 • کاهش هزینه های خرید لامپ رشد گیاهی و هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات روشنایی اتاق رشد گیاه
 • عایق رطوبتی
 • آنتی باکتریال بودن و ضد قارچ بودن
 • افزایش چشم گیری رشد رویشی گیاه و افزایش بهره‌وری کشت

استفاده از پارچه رفلکتور در اتاق رشد میتواند بین 30% تا 50% بر روی رشد گیاهان و نرخ تولید و بهروری کشت تاثیر گذارد.
چادرهای کشت جایگزین های بسیار مناسبی برای اتاق های رشد و کشت گیاهی می باشند و به سبب استریل بودن قابلیت استفاده به عنوان اتاق های کشت بافت گیاهی را نیز دارند.

مجموعه تهران گرولایت مفتخر است مرغوب ترین و با کیفیت چادر های رشد گیاه، را در ابعاد زیر در خدمت شما عزیزان قرار دهد:

 • چادر رشد گیاه با طول 1 متر و عرض 1 متر و ارتفاع 2 متر
 • چادر رشد گیاه با طول 1.5متر و عرض 1.5 متر و ارتفاع 2 متر
 • چادر رشد گیاه با طول 2 متر و عرض 2 متر و ارتفاع 2 متر
 • چادر رشد گیاه با طول 2.5 متر و عرض 2.5 متر و ارتفاع 2 متر
 • چادر رشد گیاه با طول 3 متر و عرض 3 متر و ارتفاع 2 متر
 • چادر رشد گیاه با طول 3.5 متر و عرض 3.5 متر و ارتفاع 2 متر
 • چادر رشد گیاه با طول 4 متر و عرض 4 متر و ارتفاع 2 متر
 • چادر رشد گیاه با طول 4.5 متر و عرض 4.5 متر و ارتفاع 2 متر
 • چادر رشد بسیار بزرگ در ارتفاع 2 متر و طول 5 متر و عرض 5 متر

برای خرید و ثبت سفارش چادر های بسیار با کیفیت مجموعه تهران تی جی ال هم اکنون میتوانید از قسمت/اتاق رشد گیاه/ سایت Tehrantgl.ir سفارش خود را ثبت کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن لذت پرورش گیاهان در چادر رشد را تجربه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: