پی اچ متر چهار کاره خاک مدل TGL11

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
 • مشخصات: مشخصات دستگاه پی اچ متر دیجیتال چهار کاره خاک (رطو... با قابلیت اندازه گیری 4آیتم مهم خاک (پی اچ مترخاک) اندازه گیری پی اچ خاک در 12 مرحله(phمترخاک) اندازه گیری رطوبت سنج خاک در 5لول(پی اچ مترخاک) اندازه گیری پی اچ خاک ازرنچ 3.5 تا9 (پی اچ مترخاک) اندازه گیری دما از 9تا50درجه سانتیگراد(پی اچ مترخا... اندازه گیری نورخورشید در 9 مرحله(پی اچ مترخاک) phمترخاک بصورت پرتابل و دارای کاربری بسیار ساده می... پی اچ مترخاک دارای قابلیت کارکرد با باطری(پی اچ مت... دارای پراب 40 سانتی که بطور مستقیم وارد خاک شده و...
1,500,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

pH متر دستگاه الکترونیکی برای محاسبه PH مواد است. این دستگاه متشکل از دو بخش اصلی یعنی میله کاوشگر (probe) و اندازه‌گیر (meter) است. میله کاوشگر pH محلول را تبدیل به سیگنال الکتریکی کرده و اندازه‌گیر آن را تحلیل و میزان pH را نمایش می‌دهد...

پی اچ متر چهار کاره خاک مدل TGL11 با عملکرد قابل اعتماد، حمل آسان و همچنین اندازه گیری سریع و دقیق گزینه ی بسیار خوبی برای محیط کشت شما است.

مشخصات دستگاه پی اچ متر دیجیتال چهار کاره خاک مدل TGL11:

 • اندازه گیری پی اچ خاک در 12 مرحله
 • اندازه گیری رطوبت سنج خاک در 5لول
 • اندازه گیری پی اچ خاک ازرنچ 3.5 تا9
 • اندازه گیری دما از 9تا50درجه سانتیگراد
 • اندازه گیری نورخورشید در 9 مرحله
تجزیه مواد آلی و بارندگی موجب کاهش pH خاک میشود. مثلا در مناطق خیلی مرطوب و بارانی به علت شسته شدن کاتیونهای بازی، خاک حالت اسیدی پیدا میکند و برعکس در نواحی گرم و خشک خاکها اغلب قلیایی هستند.
بسیاری از واکنش های شیمیایی و زیست شیمیایی خاک تنها درpH مشخصی از آن رخ می دهد:
 • سرعت تجزیه مواد معدنی و آلی خاک تحت تأثیر pH آن قرار دارد
 • محلولیت و قابلیت جذب عناصر غذایی خاک به وسیله واکنش یا pH خاک انجام می شود
 • غلظت فسفات با pH خاک تغییر می کند
بنابراین مهم‌ترین نقش PH متر چهار کاره خاک کنترل حلالیت مواد و عنصرهای غذایی در خاک می‌باشد.
در زمینه اصلاح خاک‌های اسیدی و قلیایی باید گفت: معمولا pH خاک خیلی قابل تغییر نیست و بهتر است گیاهان متناسب با pH خاک انتخاب و کشت شوند. با این حال در خاک‌های اسیدی برای افزایش pH از آهک استفاده می‌کنند. همچنین در خاک های قلیایی برای کاهش pH از موادی مانند اسیدسولفوریک و اسیدکلریدریک استفاده می شود. البته برای کاهش خطرات استفاده از اسیدها از گوگرد نیز استفاده می‌شود. گوگرد در خاک توسط باکتری‌های تیوباسیلوس اسیدسولفوریک تولید می‌کند که باعث اسیدی شدن pH خاک می‌شود.
فعالیتهای شیمیایی صورت گرفته در فرآیند فتوسنتز گیاهان، مستقیما متاثر از شرایط محیطی می‌باشد. فتوسنتز به عواملی مانند دما، شدت نور و وجود آب و مواد غذایی وابسته است. تنفس گیاه نسبت به دما حساس می‌باشد. محدوده دمایی توصیه شده برای بیشتر گیاهان گلخانه‌ای که منجر به بالاترین بازده فتوسنتزی می‌شود، چیزی بین 50 تا 85 درجه فارنهایت می‌باشد. بنابراین بدون توجه به اینکه گلخانه برای چه کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید محیط آن کنترل شده باشد. این کار برای سلامت گیاهان گلخانه ضروری می‌باشد.گیاهان مختلف به محدوده دمایی متفاوتی نیاز دارند. برای مثال گیاهان گرمسیری به محدوده دمایی 70 تا 80 درجه فارنهایت نیازمند می‌باشند. دمای داخل گلخانه باید در روز در دمای موردنظر ثابت بماند؛ و درشب 10 درجه فارنهایت پایینتر باشد. دما، مهمترین فاکتور محیطی در نزد کشاورزان می‌باشد. تنظیم کردن دما، تاثیر مستقیمی بر روی رطوبت نسبی و سطح دی‌اکسید کربن دارد.
رطوبت نسبی مقیاسی از مقدار آب موجود در هوا در یک دمای داده شده می‌باشد. میزان تنفس گیاهان متاثر از رطوبت نسبی هوای اطراف می‌باشد؛ زیرا که رطوبت نسبی، اختلاف فشار بخار بین سطح برگ ها و هوای اطراف را تعیین می‌کند. رطوبت نسبی بین 25 تا 80 درصد، تاثیر ناسازگاری برروی رشد اکثر گیاهان ندارد. رطوبت نسبی خارج از این محدوده می‌تواند مانع تنفس گیاه شده و به گسترش بیماریها کمک نماید. در ضمن رطوبت نسبی بالا موجب افزایش بیماریهای برگی در گلخانه می‌شود. رطوبت نسبی هوای داخل گلخانه بوسیله دمای سطوح داخلی تعیین می‌شود. کاهش جریان هوا و نیز کم شدن نرخ تعویض هوا، منجر به افزایش رطوبت نسبی می‌شود. رطوبت نسبی ایده‌آل برای گلخانه چیزی بین 50 تا 60 درصد است.
شدت نور بروی عوامل مانند ارتفاع گیاه و گلدهی آن موثر می باشد. بطور کلی مقدار نور دریافتی در داخل گلخانه به عوامل مانند شدت نور و زمان تابش نور بستگی دارد. شدت نور مورد نیاز اغلب گیاهان گلخانه 70000-10000 لوکس می باشد در گیاهان سایه پسند بیشترین نور برای فتوسنتز 5000-4000 لوکس و کمترین آن 500 لوکس است کمترین میزان نور برای فتوسنتز گیاهان آفتاب پسند 1000-1500 لوکس می باشد میزان شدت نور در اوایل صبح و در هنگام غروب آفتاب به کمترین حد خود می رسد و در مقابل در هنگام ظهر به بیشترین میزان افزایش می یابد.
حال اگر شما علاقمند به پرورش گیاه هستید، گلخانه یا سالن پرورش قارچ دارید و یا اینکه کشاورزی یا باغبانی میکنید ما به شما پی اچ متر 4 کاره خاک مدل TGL11 را پیشنهاد میدهیم. این دستگاه 4 فاکتوربسیار مهم برای سنجش محیط کشت را، در یک دستگاه در اختیار شما قرار میدهد. پی اچ متر چهار کاره خاک مدلTGL11 دماسنج، رطوبت سنج، پی اچ سنج و نورسنجی بسیار با کیفیت و دقت بالا ساخت کشور تایوان می باشد. این پی اچ متردارای پراب 40 سانتی  است که بطور مستقیم وارد خاک شده و می تواند قرائت را انجام دهد.

قیمت و خرید پی اچ متر چهار کاره خاک مدل TGL11 

برای خرید پی اچ متر چهار کاره خاک مدل TGL11 هم اکنون میتوانید اقدام کنید، همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره میتوانید از تیم پشتیبانی مجموعه تهران گرولایت مشاوره کسب کنید، کارشناسان ما در تمام طول این مسیر همراه شما خواهند بود. کیفیت و صداقت شعار مجموعه ماست.


تهران گرولایت مطالعه مقاله های زیر را به شما پیشنهاد می کند:

تهران گرولایت مشاهده و خرید محصولات دسته بندی های زیر را به شما پیشنهاد می کند:

مشخصات
مشخصات دستگاه پی اچ متر دیجیتال چهار کاره خاک (رطوبت سنج ,دماسنج ,پی اچ سنج,نورسنج)
با قابلیت اندازه گیری 4آیتم مهم خاک (پی اچ مترخاک)
اندازه گیری پی اچ خاک در 12 مرحله(phمترخاک)
اندازه گیری رطوبت سنج خاک در 5لول(پی اچ مترخاک)
اندازه گیری پی اچ خاک ازرنچ 3.5 تا9 (پی اچ مترخاک)
اندازه گیری دما از 9تا50درجه سانتیگراد(پی اچ مترخاک)
اندازه گیری نورخورشید در 9 مرحله(پی اچ مترخاک)
phمترخاک بصورت پرتابل و دارای کاربری بسیار ساده می باشد(پی اچ مترخاک)
پی اچ مترخاک دارای قابلیت کارکرد با باطری(پی اچ مترخاک)
دارای پراب 40 سانتی که بطور مستقیم وارد خاک شده و می تواند قرائت را انجام دهد(پی اچ مترخاک)
M.shojaei

سلام خستهذنباشید.ایا این محصول دقیق ومورد اعتماد میباشد؟

202 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...