ژل قلمه زنی کلونکس 50 میل - Clonex Rooting Gel 50ml

زمان ارسال : 1 الی 2 روز کاری

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • مشخصات: افزایش رشد ریشه قلمه گیاهان علفی و نیمه سخت محتفظت بهتر از سلول های بریده شده گیاه نسبت به انو... کاهش احتمال بروزحمله آفات و بیماری حاوی بوتریک اسید برای تحریک تقسیم سلولی و ریشه زای... حاوی ویتامین برای محافظت بافت ریشه های جدید و عناص...
695,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

ژل قلمه زنی کلونکس یک ژل هورمونی گیاهی است که با هدف ایجاد ریشه بر قلمه ی گیاه می باشد.  Clonex Rooting Gel با حجم 50 میل عرضه شده در سایت تهران گرولایت حاوی ترکیباتی از مواد معدنی مغذی چون نیترات کلسیم ، نیترات پتاسیم ، اسید فسفریک ، سولفات پتاسیم و نیترات آمونیوم برای تغذیه قلمه و کمک به رشد و ایجاد سریعتر ریشه و همچنین تغذیه ریشه های جوان در مراحل مهم تکوین آنها می باشد. ژل قلمه زنی  Clonex یک ژل ریشه زنی با عملکرد بالا و مبتنی و چسبندگی زیاد بافت بریده شده را بسته و هورمون های مورد نیاز برای توسعه  سلول های ریشه و ویتامین های مورد نیاز برای حفاظت از بافت جدید و ظریف ریشه تامین می کند. این ژل قلمه زنی کلونکس 50 میل مناسب برای قلمه ی گیاهان علفی و نیمه سخت می باشد.

قلمه زنی روشی برای تکثیر گیاهان بر حسب نوع گیاه و استعداد ریشه‌زایی آنها می باشد. گاهی می توان به سادگی یک گیاه را قلمه زد و گاهی بر حسب نوع گیاه جز به کمک هورمون های ریشه زایی قلمه زنی امکان پذیر نخواهد بود. قلمه‌ها بر حسب نوع گیاه می‌تواند به صورتهای خشبی (چوبی) ، نیمه خشبی ( نیمه سخت) و علفی (سبز) ، قلمه برگ ، قلمه ریشه صورت گیرد.
قلمه علفی قلمه‌ ایست که از شاخه‌های علفی و در حال رشد بطول 15 - 10 سانتی متر برداشته می‌شوند و با نگهداری چند برگ جوان ( برگ 3 - 2 ) در بسترهای مناسب مانند شسته پاپیت - پرلیت انجام می‌شود. شرط موفقیت در قلمه‌های علفی آلوده نشدن آنها به امراض قارچی و حفظ رطوبت طبیعی و نیز رساندن نور کافی به قلمه‌ها جهت انجام فتوسنتز و تامین مواد غذایی از طریق فتوسنتز توسط برگهای نگهداری شده می‌باشد. مانند شمعدانی ، داودی ، میخک و … و در قلمه نیمه خشبی یا نیمه سخت وجود برگ همیشه ضروری نیست ولی نگه داشتن یک یا دو برگ کامل و یا نصف پهنک جهت ریشه‌زایی  می تواند کمک کننده باشد. در هر موقع از سال می‌توان این نوع قلمه را گرفت ولی در اکثر موارد اواخر بهار که شرایط برای ریشه دار کردن قلمه‌ها مساعد است انجام می شود مانند قلمه زنی در گل داودی ، ختمی چینی ، زیتون ، مرکبات . انجام برش با زاویه 45 درجه بهترین حالت برای حفظ رطوبت در قلمه گیاه می باشد.
ژل قلمه زنی Clonexیک ژل هورمونی گیاهی است که با هدف ایجاد ریشه بر قلمه ی گیاه  هورمونهای اکسینی ریشه‌زایی را در اختیار ساقه های علفی و نیمه خشبی قرار می دهد. ژل قلمه زنی کلونکس حاوی ایندول بوتیریک اسید است که یک نوع هورمون گیاهی است که مسئول تحریک تقسیم سلولی و شروع رشد ریشه و جزء فعال کلونکس می باشد. علاوه بر آن این ژل قلمه زنی انگلیسی دارای طیف کاملی از مواد مغذی معدنی و عناصر کمیاب برای رشد ریشه  و گیاه شامل نیترات کلسیم ، نیترات پتاسیم ، اسید فسفریک ، سولفات پتاسیم و نیترات آمونیوم می باشد که در مراحل مهم تکوین به ریشه گیاه کمک خواهد کرد. این ژل هورمونی کلونکس با پوشش فوری سطح بافت برش خورده مانع از بروز آلودگی در بافت گیاه شده و همچنین آمبولی هوا را در بافت عروقی گیاهان متوقف کرده و از پژمردگی برش  قلمه جلوگیری می کند.
Clonex Rooting Gel با قدرت چسبندگی زیاد واتصال دائمی با ریشه سیستم ایمنی گیاه را افزایش داده و در طی دوره ریشه زایی هورمون های مورد نیاز برای توسعه ی سلول ریشه و ویتامین هایی برای حفاظت از بافت جدید و ظریف ریشه در اختیار گیاه قرار می دهد. از مزایای استفاده از این ژل قلمه زنی کلونکس در محیط گلخانه و اتاق کشت گیاه به سبب عدم وجود ماده مضر تالک دارای سطوح ایمنی بالا برای تنفس کارگران در فضای بسته می باشد.
آنچه که به نظر می رسد در مورد نحوه مصرف این ژل قلمه زنی باید متذکر شد این است که هرگز برش  قلمه را مستقیماً در بطری کلونکسفرو نکنید! همیشه مقدار مورد نیاز کلونکسرا در ظرف جداگانه تمیز و استریل بریزید و هرگز باقی مانده ژل را به ظرف اصلی بر نگردانید چون اگر مستقیماً در ظرف فرو کنید ، چند هفته بعد متوجه خواهید شد که ژل ریشه گران قیمت شما تغییر رنگ داده و بسیار بد بو شده است. می توانید پس از استفاده از ژل قلمه زنی کلونکس بطری را در یخچال نگهداری کنید و تا چندین سال نگران خراب شدن آن نخواهید بود.

شما هم اکنون می توانید برای خرید Clonex Rooting Gel با حجم 50 میلی گرم از طریق سایت تهران گرولایت اقدام کرده و در کمترین زمان ممکن این ژل قلمه زنی بسیار محبوب و کاربردی را درب منزل یا محل کار خود دریافت کنید.

مشخصات
افزایش رشد ریشه قلمه گیاهان علفی و نیمه سخت
محتفظت بهتر از سلول های بریده شده گیاه نسبت به انواع مایع و پودر
کاهش احتمال بروزحمله آفات و بیماری
حاوی بوتریک اسید برای تحریک تقسیم سلولی و ریشه زایی
حاوی ویتامین برای محافظت بافت ریشه های جدید و عناصر معدنی مورد نیاز گیاه

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...