بذر استویا

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خاک مناسب برای کاشت: خاک باغچه
  • خلوص: 100
  • عمق لازم برای کاشت: دو برابر قطر بذر
  • فصل کاشت: بهار , پاییز ، زمستان
  • فضای پیشنهادی برای کشت: 1 متر مربع
  • فضای مورد استفاده: باغچه , زمین زراعی
  • قوه نامیه: 90 درصد
  • مقدار آب مورد نیاز: مرطوب تا زمان جوانه زنی
8,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

بذور استویا وانیا سید (VANIYA SEED) در سال جاری تولید شده و بنابراین کمترین میزان رکود و بیشترین مقدار درصد جوانه زنی ممکن را دارا می باشند و برای کشت های خانگی و زراعی قابل استفاده است.بسته بندی این بذور به گونه ای انجام شده که رطوبت بذور حفظ شده، به علاوه از افزایش سطح رطوبت نسبی و تخریب بافت بذر ها جلوگیری شود...

معرفی بذر استویا

استویا با نام لاتین Steviarebaudiana از سبزیجات خانواده کاسنی است. این سبزی با نام کندل و شیرین برگ نیز شناخته می شود. بوته این سبزی با ارتفاع 30 تا 60 سانتی متر و با برگ های کشیده که در امتداد ساقه ها رشد کرده اند، شناخته می شود. این گیاه دائمی بوده و بومی مناطق مرطوب برزیل و پاراگوئه است. از عصاره برگ های این سبزی به عنوان شیرین کننده در صنایع نوشابه سازی استفاده می شود. این سبزی جایگزین بسیار خوبی برای شکر به عنوان شیرین کننده است چرا که کالری بسیار کمی دارد. خواص شیرین کنندگی و درمانی فوق العاده این سبزی باعث افزایش ارزش اقتصادی آن شده است. شیرینی برگ این سبزی به دلیل وجود گلیکوزیدهای خاص این گیاه است که توسط بدن تجزیه نمی شوند به همین دلیل منجر به تولید کالری نخواهد شد.

بذر استویا وانیا سید

بذر استویا وانیا سید دارای درصد خلوص ۱۰۰درصد و فاقد هرگونه بذر علف هرز و گیاهان مهاجم می باشد، همچنین این بذور دارای قوه نامیه ۹۰ درصد می باشد.
بذر استویا وانیا سید در بسته بندی های حاوی ۱۰ عدد بذر اصلاح شده غیر ترایخته گیاه استویا با اصالت کشور دانمارک عرضه می شود و مناسب کشت روباز در مناطق گرمسیری و کشت گلخانه ای می باشد.
بذور استویا وانیا سید (VANIYA SEED) در سال جاری تولید شده و بنابراین کمترین میزان رکود و بیشترین مقدار درصد جوانه زنی ممکن را دارا می باشند و برای کشت های خانگی و زراعی قابل استفاده است.
بسته بندی این بذور به گونه ای انجام شده که رطوبت بذور حفظ شده، به علاوه از افزایش سطح رطوبت نسبی و تخریب بافت بذر ها جلوگیری شود.

بذر سبزیجات

برای خرید بذر سبزیجات می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

آموزش کشت بذر استویا

گیاه استویا یک گیاه گرمسیری بوده و توانایی تحمل سرمای زمستانه را ندارد بنابراین در صورتی که در فضای باز و به صورت مستقیم کشت شود باید حتما در فصول گرم کشت آن انجام شود اما برای کشت در محیط گلخانه ای با توجه به قابلیت کنترل دمای ، هیچ محدودیتی برای کشت آن از نظر زمان کشت وجود ندارد.
بذر های گیاه استویا را میتوان هم به صورت مستقیم در زمین اصلی کشت کرد و هم به صورت غیر مستقیم ابتدا در سینی های کشت ، کشت کرد و سپس پس از تشکیل نشا به زمین اصلی منتقل کرد.
برای انتخاب مکان مناسب کشت این بذور باید ، مکان های آفتابگیر انتخاب شوند زیرا این گیاه نسبتا نور پسند می باشد همچنین خاک بسیار غنی و با زه کشی بالا نیاز دارد، بنابراین اگر خاک محل کشت ضعیف است میتوان قبل از کشت بذر ها با استفاده از کود دامی پوسیده و یا ورمی کمپوست خاک را تقویت کرد و سپس کشت بذور را انجام داد.
پس از آماده سازی زمین و شخم زدن بذر ها روی سطح خاک پاشیده و روی بذر ها را با یک لایه خاک نرم یا کوکوپیت به اندازه دو الی سه برابر قطر بذر ها پوشش دهید و سپس زمین را کاملا سیر آب کنید.
دمای مناسب برای جوانه زنی بذر استویا ۱۸ الی ۲۱ درجه سانتیگراد می باشد و میزان نوردهی بین ۶ الی ۸ ساعت در روز و به صورت نور کامل خورشید می باشد. بهترین زمان برای کاشت بذر استویا فروردین تا شهریور ماه می باشد.
گیاه استویا یک گیاه در مناطق گرمسیری یا کشت کنترل شده گلخانه ای به صورت یک گیاه چندساله می باشد و در صورت تغذیه مناسب میتوان چندین سال از آن تولید محصول داشت، همچنین این گیاه در فصل تابستان گلدهی می کند و می توان از آن تولید بذر کرد.

قیمت و خرید بذر استویا

برای خرید بذر استویا می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید این محصول نمایید.

هم چنین تهران گرولایت مشاهده محصولات دسته بندی های زیر با به شما پیشنهاد می دهد:

تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند:

خاک مناسب برای کاشت
خاک باغچه
خلوص
100
عمق لازم برای کاشت
دو برابر قطر بذر
فصل کاشت
بهار , پاییز ، زمستان
فضای پیشنهادی برای کشت
1 متر مربع
فضای مورد استفاده
باغچه , زمین زراعی
قوه نامیه
90 درصد
مقدار آب مورد نیاز
مرطوب تا زمان جوانه زنی
نوع گیاه
سبزیجات
وزن بسته بندی
25 گرم

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...