سی او بی در واقع یک فناوری بسته بندیLED است که نصب چندین تراشه LED را با فاصله کم مستقیماً بر روی یک بستر( بورد) برای تشکیل یک ماژول واحد توصیف می کند.LED های متعدد با اندازه کوچک بر روی یک تخته سرامیکی یا مسی سیم کشی شده و بسته بندی می شوند تا به عنوان تنها منبع نور به جای چندین چراغ منفرد، به صورت یک تابلو نورانی و یک دست عمل کنند. به طور کلی یک لامپ سی او بی دارای دو اتصال در کل مدار می باشد. این لامپ های رشد گیاه می توانند از 9 دیود یا بیشتر تشکیل شوند و فقط  با یک مدار و دو اتصال ، روشنایی ایجاد کنند. همین امر باعث یک پارچه دیده شدن نور تولیدی شده و همچنین یکی از دلایل تک رنگ بودن آن است.
با توجه به اینکه تمام دیودها به صورت متمرکز بر روی یک بورد نصب شده اند باعث تولید گرمای بیشتر می شوند که برای کاهش این گرمای تولید شده یک هیت سینک (heat sink) در پشت این لامپ ها در نظر گرفته می شود که جنس این هیت سینک عمدتا آلومینیومی انتخاب می شود که موجب انتقال گرمای بیشتر می شود و به کمک فن های نصب شده بر روی هیت سینک گرما از بین شیارها عبور کرده و در نتیجه باعث خنک شدن  لامپ ها و نهایتا باعث افزایش طول عمر لامپ های سی او بی می شود. نصب هیت سینک با کیفیت و کارامد در پشت پنل این لامپ ها در واقع وجه تمایز لامپ های COBمخصوص رشد گیاه مجموعه تهران گرولایت با سایر شرکت های تولید کننده این نوع لامپ است.

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

فناوری تولید لامپ های ال ای دی رشد گیاه تحولی بزرگ در زمینه تولید لامپ های روشنایی و رشد گیاه به وجود آورده است. این لامپ ها در مقیاسی کوچک نور بسیار زیادی تولید می کنند که تا 25 برابر موجب کاهش مصرف انرژی نسبت به سایر لامپ های رشته ای شده است. در تکنولوژیکی ساخت لامپ های ال ای دی رشد گیاه به سبب ایجاد خیرگی و آزار چشم از پوشش لنز برای پخش نور استفاده شده است که دارای معایبی چون هدر رفت نور می باشد. بنابراین برای رفع این مشکل جهت پخش نور و ایجاد نوری یکنواخت از تکنولوژی لامپ های SMD  و COB استفاده شده است. این دو نوع لامپ جزء متدوال ترین و محبوب ترین لامپ های ال ای دی مورد استفاده در گلخانه ها و اتاق های رشد گیاه می باشد که جایگزین بسیار مناسب نور خورشید برای تامین نور مورد نیاز گیاهان در هر دوره از رشد گیاه می باشند. لامپ های رشد گیاه COB  پیشرفتی تازه در زمینه ی تولید لامپ های LED رشد گیاه محسوب می شود که ممکن است هزینه اولیه برای تولید پنل و تامین این نوع لامپ ها نسبت به لامپ های دیگر بالاتر باشد، اما در مقیاس زمانی و کار در دمای مطلوب طول عمری در حدود 50000 ساعت (تا 70 درصد نور خروجی اولیه) دارد که نسبت به سایر لامپ های رشد گیاه بسیار اقتصادی تر می باشد. علاوه بر این کیفیت ساخت لامپ های تولیدی هر شرکت نیز می تواند در افزایش طول عمر و افزایش راندمان آن موثر باشد. شرکت تهران گرولایت یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع لامپ های ال ای دی رشد گیاه و پنل های رشد گیاه با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه اقدام به ساخت لامپ های رشد گیاه COB مطابق درخواست مشتری می کند.این لامپ های رشد گیاه COB بیش از 80 لومن نور در هر وات تولید می کنند که مقدار مطلوبی برای یک لامپ به شمار می رود. و شاخص نمود رنگ یا CRI یک مزیت برای لامپ COBاست که معمولا بیش از 80 سی آر آی است و رنگ اجسام در زیر این نور واقعی به نظر می رسد. CRI نورخورشید 100 است و به همین دلیل لقب خورشید کوچک به این لامپ داده شده است. این لامپ ها به طور مستقیم نمی توانند از جریان برق AC شهری استفاده کنند. درایور تعبیه شده برای این لامپ ها یک مدار یک سویه کننده است که برق AC را به DC تبدیل می کند و باعث روشن شدن تراشه ها شده و فن های خنک کننده را به حرکت در می آورد.

پروژکتور اس ام دی 200 وات رشد گیاه

برای خرید پروژکتور اس ام دی 200 وات رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

در لامپ های COB بدلیل تمرکز بیشتر دیودها و فاصله تراشه ها از هم کمتر شده و در نتیجه در استفاده از فضا صرفه جویی شده است. بنابراین لامپ های COB به عنوان منبع نور تک نقطه ای به دلیل اداره و نصب آسان تر در اتاق های رشد گیاه و با ایجاد فاصله ی مناسب تا گیاه دریافت کننده ی نور پخش نوری یکنواخت خواهند داشت و از ایجاد نقاط داغ و یا نقاط کم شدت جلوگیری می کند.در یک مقایسه کیفی بین انواع لامپ های رشد گیاه و لامپ رشد گیاه COB به این نتیجه رسیدیم که لامپ رشد گیاه COBدر مقایسه با سایر لامپهای رشد گیاه از مانند ( DE HPS  HPS ،Ceramic MH ،MH ،Fluorescen) از نظر میزان مصرف برق، طیف نوری، بهره وری و طول عمر نسبت به سایرین برتری دارد. اما در قیمت سایر لامپ ها نسبت به سی او بی برتری دارند. اما با نگاهی اقتصادی متوجه خواهید شد که با خرید لامپ های COBدر دراز مدت هزینه خرید اولیه  با صرفه جویی در سایر هزینه ها (هزینه برق، هزینه تعمیر و تعویض) پوشش داده خواهد شد.
از لامپ های COB در صنایع مختلف از جمله در گوشی های هوشمند و دروبین ها، در نورپردازی ماشین های لوکس و همچنین بصورت پروژکتور در نمای ساختمان و در اتاق های رشد گیاه به عنوان منبع تامین کننده نور گیاه استفاده می شود.
در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی و یا درخواست سفارش و خرید لامپ رشد گیاه COB می توانید با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: