فاکتورهایی که کیفیت یک آب را تعیین میکنند مانند حلقه های یک زنجیر به هم متصل می باشند. از میزان سختی و پی اچ گرفته تا هدایت الکتریکی، همگی به نوعی با هم در ارتباط اند و با کم و زیاد شدن یک فاکتور، فاکتورهای دیگر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند. بنابراین بسیار مهم است که دید شفاف و دقیقی در مورد تمام مشخصه های آب داشته باشیم تا بتوانیم به درستی آن ها را به یکدیگر ارتباط دهیم و در نهایت کیفیت آب را بسنجیم. ای سی متر مارک هانا یکی از بهترین برندهای موجود در بازار برای سنجش میزان هدایت الکتریکی آب می باشد. شاید برای شما سوال باشد که هدایت الکتریکی آب چیست؟ به زبان ساده بگوییم؛ هدایت الکتریکی آب میزان املاح موجود در آب را نشان می دهد. پایین بودن و بالا بودن بیش از حد آن می تواند بسیار تا بسیار مهلک باشد. بنابراین اندازه گیری هدایت الکتریکی آب به واسطه ای سی متر مارک هانا به شما کمک خواهد کرد تا این فاکتور را تحت تسلط خود بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا ای سی متر مارک هانا را با هم بررسی کنیم.

قابلیت حمل ای سی متر مارک هانا

گاهی اوقات این موضوع که شرایط بررسی کیفیت آب تنها در آزمایشگاه مقدور می باشد ممکن است روند کارهای شما را دچار اختلال کند. زمانی که شما از آب مورد نظر به منظور سنجش میزان هدایت الکتریکی نمونه برداری می کنید بایستی نمونه را در کمتر از 24 ساعت روانه ی آزمایشگاه کنید تا فاکتور هدایت الکتریکی سنجیده شود. در غیر اینصورت احتمال افزایش خطا به میزان زیادی وجود خواهد داشت. در واقع آبی که از نمونه برداری آن 24 گذشته باشد دیگر امکان سنجش را نخواهد داشت. اما ای سی متر مارک هانا به علت دارا بودن قابلیت حمل و کارکرد آن به واسطه ی باتری های قدرتمند این امکان را به شما می دهد تا در محیط گلخانه نیز بتوانید این سنجش را انجام دهید. نحوه ی کار کردن با ای سی متر مارک هانا بسیار راحت می باشد و می توانید نتیجه ی سنجش را در مدت زمان کوتاهی مشاهده کنید.

تاثیر فاکتور هدایت الکتریکی بر رشد و بالندگی گیاه

میزان هدایت الکتریکی نقش پررنگی در بالندگی گیاه دارد. همانطور که گفته شد این فاکتور میزان املاح موجود در آب را نشان می دهد. اما دقت داشته باشید که این مقدار برای یک گیاه خاص لزوما مقدار ثابتی نیست. به این معنا که گیاه در دوره های مختلف عمر خود به مقدار متفاوتی از این فاکتور نیاز دارد. دوره های همچون توسعه برگ، غنچه زنی، تشکیل اولین خوشه و مرحله برداشت دوره هایی هستند که فاکتور هدایت الکتریکی در آن ها متفاوت است.

لزوم استفاده از ای سی متر مارک هانا

سنجش فاکتور هدایت الکتریکی نیاز به دقت بالایی دارد. بالا و پایین شدن یک هزارم واحد نیز می تواند در ادامه ی روند رشد گیاه تاثیر گذار باشد. ای سی متر مارک هانا با دقت بسیار بالای خود می تواند فاکتور هدایت الکتریکی را مورد سنجش قرار دهد. از همه مهمتر اینکه کار با این دستگاه بسیار راحت است و حتی برای افراد آماتور نیز امکان استفاده از آن وجود دارد.شما می توانید در محیط کشت نیز این دستگاه استفاده کنید. در واقع شما نیازی به منتظر ماندن تا رسیدن محموله نمونه به آزمایشگاه ندارید و می توانید در گلخانه میزان هدایت الکتریکی آب را اندازه گیری کنید.

نتیجه گیری

وجود برندهای مختلف در بازار تجهیزات گلخانه ای ممکن است شما را کمی سر در گم نماید. اما ما در مجموعه تهران گرولایت با فراهم آوردن انواع و اقسام تجهیزات با کیفیت و بهینه این امکان را به شما داده ایم تا بتوانید با بهترین قیمت از با کیفیت ترین برندهای موجود در بازار استفاده کنید. ای سی متر مارک هانا یکی از تجهیزات حیاتی برای سنجش فاکتور هدایت الکتریکی آب می باشد. این ای سی متر پرتابل می باشد و قابلیت سنجش هدایت الکتریکی در بازه ی 0 تا 1.999 میکروزیمنس را دارا می باشد. باتری های قدرتمند این دستگاه با طول عمر بالا می توانند مدت زمان زیادی دوام آوردند. شما با استفاده از ای سی متر مارک هانا می توانید از هر گونه ناخالصی موجود در آب مطلع شوید و بهترین تصمیم را در این راستا اتخاذ کنید.