فروش پارچه رفلکتور مخصوص اتاق رشد گیاه

پارچه های رفلکتور مخصوص گروباکس معمولا از جنس مایلار Maylar که نوعی پلی استر ساخته شده از پلی اتیلن ترفتالات است تهیه و تولید شده اند.


بافت و ساختار این پارچه رفلکتور به گونه ایست که در صورتی که تحت فشار و کشش قرار گیرد آسیبی به آن وارد نمی شود .اما آنچه در ساختار پارچه رفلکتور مخصوص گروباکس مهم است و نشان دهنده کیفیت آن است، سطوح داخلی این پارچه است که با یک لایه پوشش آینه گون و براق میزان هدر رفت انرژی نور را به حداقل میزان ممکن می رساند. هم اکنون به ویژگی های یک پارچه رفلکتور مرغوب مخصوص گروباکس خواهیم پرداخت.

شاخص پراکندگی نور یا IR در پارچه های رفلکتور مخصوص گروباکس تعیین کننده میزان بازتاب نور منعکس شده از ابعاد گروباکس است.


نور تولید شده توسط چراغ های رشد گیاه بعد از برخورد با سطوح مقداری از آن به صورت گرما تلف می شود و مقداری نیز توسط کف و جداره ها جذب می شود. در صورتی که اتاق های رشد گیاه  از سطوح رفلکتور باکیفیت با شاخص پراکندگی بیشتر برخوردار باشند میزان بازتاب نور بیشتر شده و همچنین میزان تبدیل انرژی نورانی به گرمایی کاهش خواهد یافت. بنابراین درصد بازتاب نور در انواع پارچه رفلکتور متفاوت خواهد بود. هر چه مقدار عددی درصد بیشتر باشد بهره وری در گروباکس بالاتر خواهد رفت.در ساخت پارچه های رفلکتور مخصوص گروباکس به دلیل پوشش تمام جداره های گروباکس با سطوح براق ، میزان بازتاب نور به تمام ابعاد گیاه تحت پرورش، یکنواخت خواهد بود و گیاه یکدست و زیبا رشد خواهد یافت.

همانطور که پیشتر گفته شد بهینه سازی گروباکس ها مهمترین دستورالعمل پرورش دهندگان گل و گیاه است ، حال پارچه رفلکتور مخصوص گروباکس با دریافت نور و بازتاب آن از سطوح براق باعث کاهش چشمگیر هزینه های خرید و نگهداری لامپ رشد گیاه خواهد شد.
عایق رطوبتی بودن پارچه رفلکتور مخصوص گروباکس نیز یکی دیگر از ویژگی های آن است. در برخی از انواع پارچه رفلکتور بر روی لایه ی رفلکتور پارچه پوشش نایلونی بسیار نازکی کشیده شده ، که هم مانع از ریزش رفلکتور شده است و هم گروباکس ها را عایق دما و عایق رطوبت ساخته است. علاوه بر آن یکی از مزیت های وجود این لایه نازک نایلونی این است که با جلوگیری از نشستن آلودگی و گرد و غبار بر روی سطح آینه گون پارچه ی رفلکتور ، به حفظ عملکرد این سطوح کمک خواهد کرد.


با توجه به شرایط محیطی گروباکس ها که باید دارای رطوبت مناسب برای رشد ایده آل گیاه باشند ضد باکتری و ضد قارچ بودن این پارچه های رفلکتور نیز الزامی است .


با تمام ویژگی هایی که برای پارچه رفلکتور مخصوص گروباکس ذکر شد در نهایت طراحی و دوخت صنعتی بدون درز گروباکس ها می تواند از اتلاف انرژی جلوگیری کند و راندمان تولید محصول را در گروباکس بالاتر ببرد.


فروشگاه اینترنتی تهران تی جی ال با ارائه ی گروباکس با مرغوبترین پارچه رفلکتور وارداتی در ابعاد مختلف سعی در تامین نیاز مشتریان خود با بالاترین کیفیت نموده است.