ضرورت استفاده از دستگاه رطوبت ساز در گلخانه و محیط کشت گیاه :

یکی از شروط لازم برای پرورش گیاه در محیط بسته گلخانه و اتاق های رشد گیاه تامین رطوبت مورد نیاز گیاهان می باشد. هر گیاه با توجه به نوع و ویژگی های ساختاری و اقلیم اولیه آن به میزان متفاوتی نیاز به رطوبت دارد. تامین رطوبت مورد نیاز گیاه و به تعادل نگه داشتن آن براساس نیاز گیاه موجب می شود تا گیاه در ایده آل ترین شرایط رشد قرار داشته باشد و با افزایش و کاهش غیر کنترل شده این رطوبت ، رشد گیاه نامتعادل شده و روند رشد به خطر می افتد.

رطوبت نسبی در گلخانه ها با مقدار رطوبت بستر مرتبط می باشد به طوری که با افزایش دما گنجایش قرارگیری قطره های آب و رطوبت در هوا افزایش می یابد، و با کاهش دما نیز دچار افت و کاهش می شود.

بنابراین کنترل این رطوبت دشوار خواهد بود. برای سنجش دقیق رطوبت هوا بهتر است از تجهیزاتی چون رطوبت سنج استفاده کنید. با مراجعه به سایت تهران تی جی ال (Tehrantgl.ir) می توانید انواع رطوبت سنج های دیجیتال را از قسمت هوشمند سازی اتاق رشد گیاه مشاهده کنید.
استفاده از رطوبت ساز صنعتی و نیمه صنعتی با توجه به گنجایش هوای محیط کشت گیاه ، بهترین گزینه برای کنترل رطوبت نسبی اتاق کشت گیاه یا گلخانه می باشد. علاوه بر محیط های تخصصی رشد گیاه که نیاز به دستگاههای رطوبت ساز صنعتی دارند، اغلب مشکلات کمبود رطوبت در گیاهان آپارتمانی نیز مشاهده می شود که میتوان با خرید دستگاه رطوبت ساز سرد این مشکلات را به کلی برطرف کرد .


نکاتی که هنگام خرید دستگاه رطوبت ساز باید به آن توجه کرد:

اما یکی از نکاتی که در هنگام خرید دستگاه رطوبت ساز باید به آن توجه کنید اندازه قطرات آب خارج شده از دستگاه رطوبت ساز است. هر چه میزان این قطرات ریزتر باشد کیفیت دستگاه شما بالاتر خواهد بود. دستگاههای رطوبت ساز با تولید قطرات پودری شکل به نام مه در اندازه هایی بین 3 تا 20 میکرون علاوه بر اینکه باعث ایجاد رسوب بر روی برگ گیاهان و سطوح نخواهند شد ، بلافاصله در برخورد با گرمای هوا تبخیر شده و باعث افزایش رطوبت هوا خواهند شد.

دومین نکته صدای تولید شده توسط دستگاه است. استفاده از فناوری التراسونیک در تولید دستگاه های رطوبت ساز سرد باعث کاهش لرزش و صدای دستگاه می شود. استفاده از دیسک های سرامیکی به نام پیزوالکتریک با ایجاد فرکانس های مافوق صوت باعث به جنبش درآمدن مولکولهای آب شده و طی یک فرایند فیزیکی آنها را به قطرات پودری شکل تبدیل می کند. کیفیت سرامیک های به کار رفته در تولید مه بسیار اثر گذار است. مجموعه تهران گرولایت با استفاده از پیزوسرامیک های 30 میلی متری در دستگاههای رطوبت ساز صنعتی خود کیفیت تولید مه دستگاه را به حداکثر میزان خود در اندازه های 2 تا 3 میکرون رسانده است.

استفاده از امکاناتی چون قابلیت برنامه ریزی تایمر دیجیتال ، قابلیت اتصال به شیر آب ، سیستم قطع خودکار دستگاه در صورت کمبود و یا سر ریز شدن مخزن ، در ساخت دستگاههای رطوبت ساز صنعتی باعث کمک به کاربر در رسیدگی بیشتر به گیاهان و خواهد شد.  

انواع رطوبت ساز صنعتی عرضه شده در مجموعه تهران گرولایت :

انواع رطوبت ساز خانگی عرضه شده در مجموعه تهران گرولایت :

مجموعه تهران گرولایت به عنوان بزرگترین سایت اینترنتی فروش تجهیزات و لوازم راه اندازی گلخانه و اتاق کشت گیاه اقدام به فروش رطوبت ساز صنعتی و خانگی در حجم های مختلف با توان تولید رطوبت متفاوت کرده است. شما با مراجعه به آدرس تهران تی جی ال (Tehrantgl.ir  ) می توانید بهترین و باکیفیت ترین دستگاه رطوبت ساز مورد نظر خود را خریداری کنید و در کمترین زمان ممکن هر کجای ایران که باشید سفارش خود را دریافت نمایید.