• برخلاف بسیاری دیگر از چراغ ها، چراغ های رشد LED در استفاده طولانی مدت همچنان خنک می مانند و می توان آنها را نزدیک به گیاهان قرار داد بدون آنکه نگران سوختن برگ ها باشید. آیا شما باید از چراغ های رشد LEDاستفاده کنید؟ هزینه اولیه و مدت زمان استفاده از آن پاسخ ما به این سوال خواهد بود. اگر تنها یک پروژه کوچک دارید شاید بخواهید لامپ های ارزان تر تهیه کنید. منتها،لامپ ال ای دی یک سرمایه گذاری بلند مدت است. می توان نور رشد آن را تنظیم نمود و به رشد گیاهان مختلفی کمک کرد.
 • اطلاعات خاص مربوط به چراغ رشد ال ای دی
  اگر از هزینه اولیه سیستم های LED چشم پوشی کنید و در نظر داشته باشید کهلامپ های LEDتا 80% کارآمد تر هستند شاید این انتخاب شما باشد. به این معنا که آنها 80% انرژی مورد استفاده خود را به نور تبدیل می کنند. چراغ های LED خوب وات کمتری (انرژی الکتریکی) مصرف می کنند و در عین حال نور بیشتری تولید می نمایند. چراغ های رشد LEDمدرن برای کاهش منیزان گرمای داده شده، با استفاده از یک مخزن گرما یا با هدایت گرما به دور از دیودها، مهندسی و طراحی می شوند. اگر شما یک باغبان تازه کار هستید و نمیخواهید پول زیادی را صرف خرید چراغ رشد کنید، چراغ های رشد سنتی بسیار خوب کار میکنند. منتها به خاطر بارید که هزینه جایگیزینی و انرژیی که در گذر زمان باید به پرداخت کنید از هزینه ابتدایی بیشتر خواهد شد.


 • مزیت ال ای دی نسبت به بقیه لامپهای رشد گیاه
  به طور کل LEDیک فناوری پیشرفته حساب می شود که مزایای خارق العاده زیادی را برای اتاق رشد شما به ارمغان می آورد.
  آنها خنک هستند:
  همان طور که اشاره کردیم لامپ های LEDنسبت به دیگر لامپ های از جمله شHID خنک تر هستند. در حالی که HID ها هر چقدر داغ تر می شوند کارآمد تر می شوند، LED ها هنگام خنک بودن بازدهی بیشتری دارند. گرمای زیاد در اتاق رشد می تواند رطوبت و تراکمش را افزایش دهد که باعث کاهش جریان هوا برای گیاهان می شود. آنها بهره روی انرژی نور رشد را بهبود می دهند و هزینه های عملیاتی و نهایی را کاهش خواهند داد. در برخی مدل های جدیدتر هواکش های داخلی گذاشته می شود. چراغ های رشد LEDدر محیط های بسیار گرم سریعتر تخریب می شوند، در نتیجه هواکش، فن و پنکه ها طول عمرش را افزایش می دهند.
  کم مصرف هستند
  در مقایسه با لامپ های قدیمی و HIDها شما می توانید از لامپ های رشد LEDدر وات بسیار پایین تر استفاده کنید. طبق شورای اقتصاد با بهره وری انرژی (ACEEE) صرفه جویی در مصرف به کمک این چراغ ها چشمگیر است. لامپ های رشد HID برای جوانه زنی گیاه به 600 وات احتیاج دارند، در مقایسه لامپ های رشد LED تنها به 300 وات احتیاج خواهند داشت. پس اگر به طور سالانه هزینه برق تنها برای نور یک اتاق رشد را در 365 روز سال در نظر بگیریم معادل 2600 کیلووات ساعت است. اگر از HID هزار وات به ال ای دی 600 وات چراغ خود را تغییر دهیم، در سال 2300 کیلو وات ساعت صرفه جویی می شود.
  علاوه بر این، گلخانه ها و سالن های کشاورزی با استفاده از لامپ های رشد LED می توانند در هر مترمربع در حال کشت، در حدود 31 الی 35 درصد در برق صرفه جویی کنند.
 • استفاده آسان
  تنها لازم است آنها را به برق وصل کنید تا شروع به کار کنند. هیچ نوع رابط یا مبدلی نیاز نخواهند داشت. همچنین برخی لامپ های رشد به بازتابند احتیاج دارند. لامپ های LEDبه بازتابنده احتیاج ندارند، اکثر آنها تایمرهای داخلی دارند و نیاز نیست لامپ های را به طور جداگانه نصب کنید. فن های خنک کننده داخلی نیز بسیار کارآمد هستند. جریان هوا را به خوبی منتقل کرده و باعث خنک شدن چراغ ها می شوند. می توانید تنظیماتش را تغییر دهید و برای هر مرحله از رشد میزان مشخصی را تعریف نمایید.
  روشنایی سفارشی و مخصوص به برنامه خود داشته باشید
  از آنجا که یک لامپ رشد ال ای دی دارای دیودهای منفرد و تک رنگ است، روشن و خاموش کردن برخی از آنها می تواند باعث تغییر رنگ خروجی شود. چراغ هایی که دارای ویژگی کنترل طیف هستند همراه با یک کنترل از راه دور در اختیار شما قرار می گیرند تا در صورت لزوم طیف رنگی را به آنچه گیاهتان نیاز دارد تغییر دهید. علاوه بر تنظیم طیف رنگی، می توانید میزان نور را کم یا زیاد کنید. همچنین مدل هایی که تایمر دارند، می توانند این امکان را فراهم کنند تا در زمان های مشخص نور خاموش یا کم شود.
  زمانی که به نور شدید احتیاجی نباشد، می توانید شدت آن را تا 75% کاهش دهید و در طول دوره گلدهی می توانید طیف رنگی آبی چراغی های ال ای دیرا تا 50% کم کنید تا رنگ های قرمز و سفید بیشتر جذب گیاه شوند. این کنترل بیشتر بر نور، باعث بدست آوردن نتایجی خاص خواهند شد. اگرچه رنگ قرمز هنگام شکوفه دادن گیاه از اهمیت بیشتری برخوردار است، امّا می توانید از دیگر طیف امواج و نورها در طول رشد استفاده کنید.
  در این محتوا سعی کردیم شما را با مزایای لامپ های رشد ال ای دی آشنا کنیم. همان طور که اشاره کردیم ممکن است هزینه آن نسبت به دیگر لامپ های رشد بیشتر باشد. انتخاب این مسئله به بودجه شما بستگی خواهد داشت. با این وجود خاطر نشان می کنیم که با انتخاب ال ای دی هزینه های برق و تعویض لامپ را کاهش خواهید داشت. همچنین قابلیت تنظیم، خنک بودن آن و طول عمرش نسبت به هزینه اولیه ارزشمند است.