مقدمه
اگر اهل نگهداری از گل و گیاهان هستید، پس قطعا با تجهیزات لازم برای نگهداری آن ها نیز آشنایی دارید. یکی از این تجهیزات لامپ رشد گیاه است. شاید تصور کنید انتخاب و خرید لامپ رشد گیاه کار ساده ای است. مگر سر زدن به فروشگاه تجهیزات باغبانی و خرید لامپ رشد گیاه چه کار پیچیده ای می تواند باشد؟
اما اگر از تفاوت های موجود بین انواع لامپ های رشد گیاه مطلع شوید، به احتمال زیاد هنگام خرید لامپ رشد گیاه بر سر دوراهی خواهید ماند. یکی از انتخاب های شما لامپ های رشد گیاه smd است که در عین شباهت با ال ای دی، تفاوت هایی با آن ها دارند. در ادامه خواهیم گفت که لامپ های رشد گیاه smd چه کاربردی می توانند داشته باشند تا شما نیز در انتخاب نهایی خود بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

ویژگی های لامپ های رشد گیاه smd چیست؟
لامپ های رشد گیاه smd و ال ای دی هر دو، نور لازم برای رشد و نمو گیاه را تامین می کنند اما می توانند بهره وری و ویژگی های مختلفی داشته باشند.
برای اینکه درک بهتری از لامپ های رشد گیاه smd داشته باشید تصمیم داریم ویژگی های مهم این لامپ ها را توضیح دهیم.
لامپ های رشد گیاه smd دارای تنوع رنگی بالایی هستند
گیاهان برای رشد و گلدهی به طیف های نوری متنوعی احتیاج دارند؛ به عنوان مثال نور قرمز موجبات گلدهی و نور آبی موجبات رشد شاخ و برگ و ساقه را فراهم می کند. بنابراین ترکیب این دور نور می تواند برای رشد گیاه معجزه گر باشد.
ال ای دی ها تنها به صورت تک رنگ تولید می شوند، بنابراین شما بایستی با تکیه به علم و مهارت خود ترکیب صحیحی از نورهای قرمز و آبی را برای گیاهان فراهم کنید که نیاز به دقت بالایی دارد. این در حالی است که لامپ های رشد گیاه smd با نورهای ترکیبی تولید می شوند. بنابراین برای تولید نور بنفش که بهترین نور برای رشد گیاه است نیازی به خرید لامپ های تک رنگ جداگانه ندارید و می توانید به سادگی اقدام به خرید لامپ های رشد گیاه smd در رنگ های ترکیبی نمایید.
⦁تولید حرارت کمتر توسط لامپ های رشد گیاه smd
لامپ های رشد گیاه smd به جای اینکه نور را در نقطه ای خاص متمرکز کنند، آن را به طور سطحی ساطع می نمایند. در واقع این یکی از ویژگی های تکنولوژی smd است. در نتیجه ی این پراکندگی، smd ها حرارت و گرمای کمتری نسبت به ال ای دی تولید می کنند که برای گیاه بسیار بهتر است.

⦁بهره وری نوری
این مورد شاید بتواند نظر شما را در مورد خرید لامپ های رشد گیاه smd تغییر دهد. چرا که در مورد بهره وری نوری باید گفت که ال ای دی ها در مقیاس برابر، بهره وری نوری بیشتری دارند چرا که تراکم قطعات و دیود ها در آن ها بیشتر است. با این حال لامپ های رشد گیاه smd مصرف انرژی کمتری دارند. بنابراین انتخاب نهایی به عهده ی شماست که کدام فاکتور برایتان مهم تر است؛ بهره وری نور یا مصرف انرژی؟
نتیجه گیری
لامپ رشد گیاه smd به عنوان یکی از تجهیزات گلخانه ای به صرفه و کارآمد شناخته می شود که در چند وقت اخیر محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده است. اگر به دنبال خرید لامپ رشد گیاه smd با ضمانت اصالت و گارانتی می باشید، می توانید با کارشناسان مجموعه تهران گرولایت تماس حاصل نمایید. مجموعه تهران گرولایت از خوش سابقه ترین مجموعه های در زمینه ی تولید و پخش انواع تجهیزات با کیفیت گلخانه ای می باشد.