مقدمه


 • اغلب گیاهان در حال رشد به نور طبیعی خورشید احتیاج دارند اما آپارتمان نشینی و زندگی های مدرن، موجب شده نه تنها افراد بلکه گیاهان نیز از نور خورشید محروم شوند. اگر تا به حال اقدام به پرورش گل و گیاه در آپارتمان و فضای مسقف نموده اید، بنابراین با چالش های آن به خوبی آشنایی دارید. مسائلی از قبیل عدم وجود نور کافی در منزل، نورگیر نبودن تراس و تغییر فصل و مشکلاتی که برای رشد گیاهان رخ می دهد همه و همه از جمله این چالش ها هستند. لامپ رشد گیاه با در بر داشتن طیف نوری قابل جذب توسط گیاهان به کمک شما خواهد آمد تا بتوانید گیاهان مورد علاقه تان را در هر شرایط آب و هوایی به ثمر برسانید.
 • هدف از استفاده لامپ رشد گیاه چیست؟
  لامپ رشد گیاه همچون یک مجموعه شبیه سازی شده از نور طبیعی خورشید می باشد. در واقع به جای اینکه بخواهید تراس کوچک خود را پر از گل و گلدان کنید و بابت روزهای طوفانی و برفی نگران باشید که مبادا گیاهان دچار آسیب دیدگی شوند، می توانید از لامپ رشد گیاه جهت تولید نور لازم برای فتوسنتز گیاهان در منزل استفاده کنید. در این صورت نه تنها فضای تراس شما اشغال نخواهد شد بلکه دیگر نگران مراقبت هایی همچون حفاظت گیاهان از باد و بوران نخواهید بود.
 • چه زمان می توان از لامپ رشد گیاه استفاده کرد؟
  در روزهای کوتاه زمستان خبری از نور خورشید نیست و این روزها به قدری سریع می گذرند که گیاهان فرصت جذب نور کافی برای رشد و فتوسنتز را نخواهند داشت. با وجود لامپ رشد گیاه در این فصول شاهد نابود شدن رفته ی رفته ی گیاه مورد علاقه تان نخواهید بود. چرا که این لامپ ها نوری همانند نور خورشید با همان ویژگی های اصلی را برای گیاهان تولید می کنند.
  به عنوان یک قانون کلی، اکثر سبزیجات و گیاهان گلدار به 12 تا 18ساعت نور در روز نیاز دارند که گیاهان گلدار در انتهای این محدوده قرار دارند؛ آن ها در واقع به نور بیشتری احتیاج دارند. ساعات کارکرد لامپ رشد گیاه را به گونه ای تنظیم نمایید که به اکثر گیاهان حداقل 6 ساعت تاریکی در روز بدهید. تاریکی شب در واقع برای چرخه رشد گیاه بسیار مهم است.
  لامپ رشد گیاه چه طیف از امواج را در بر می گیرد؟
  اغلب لامپ های رشد گیاه، طیف کامل امواج را تولید می کنند. نورهایی با رنگ متفاوت، با اهداف خاصی برای هر گیاه استفاده می شود.  نور آبی رشد رویشی (شاخ و برگ و ریشه) را تحریک نموده در حالی که نور قرمز، گیاهان را به تولید گل و میوه تحریک می نماید. نور فلورسنت سرد نیز برای پرورش رشد گیاه در داخل خانه عالی است.
  رنگ بنفش ساطع شده از لامپ ال ای دی در اثر ترکیب طول موج های آبی و قرمز می باشد. طبق مطالعات، ترکیب این دو طول موج در لامپ رشد گیاه می تواند بسیار کاربردی باشد.
 • نتیجه گیری
  اگر از عاشقان گل و گیاه و سبزیجات هستید، داشتن یک فضای سبز کوچک در منزل دیگر یک رویا نیست. با وجود لامپ رشد گیاه می توانید انواع سبزیجات ارگانیک و گیاهان دلخواه تان را در هر شرایط آب و هوایی کشت نمایید. اگر می خواهید بهترین نتیجه را از این محصول بگیرید، بایستی از مجموعه ای معتبر اقدام به خرید لامپ رشد گیاه نمایید. مجموعه ایران گرو لایت با ارائه ی ضمانت اصیل بودن محصول و گارانتی یک ساله، شما را از بابت تمامی جوانب آسوده خاطر خواهد نمود.