لامپ رشد گیاه یا لامپ گرولایت


گیاهان برای رشد و نمو خود در طول چرخه حیات از زمان جوانه زنی دانه یا بذر تا زمان ثمره دهی علاوه بر آب ؛ خاک و دما و محیط مناسب به نور کافی برای فعال کردن متابولیسم های رشد و انجام فتوسنتز احتیاج دارند. اگر چه خورشید به عنوان تنها منبع عظیم نور طبیعی به رایگان در دسترس می باشد اما نیاز طبیعی به منابع تغذیه برای تامین نیازهای بشر امروز و همچنین پیشرفت های انسان درعرصه تکنولوژی کشاورزی جهت پاسخگویی به این نیاز طبیعی باعث به وجود آمدن گلخانه ها و محیط های کشت گیاه در فضای بسته شده است. و نیاز به منبع نور جایگزین نور خورشید ، جهت تامین نور مورد نیاز گیاهان کاملا احساس می شود. آن هم به صورتی که تمام فاکتورهایی که گیاه در زمان استفاده از نورخورشید دریافت می کند قابل تامین باشد. همین احساس نیاز باعث به وجود آمدن لامپ رشد گیاه یا لامپ گرولایت شد.


با توجه به نیاز مصرف کنندگان لامپ های گرولایت و با توجه به پیشرفت های تکنولوژی در زمینه تولید روشنایی های کم مصرف انواع لامپ گرولایت در بازار موجود می باشد که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. مجموعه تهران گرولایت یکی از بزرگترین سایتهای فروش اینترنتی در زمینه تولید و گردآوری برترین تجهیزات راه اندازی گلخانه و اتاق های کشت گیاه اقدام به تولید و فراهم آوردن انواع لامپ گرولایت کرده است.


نسل جدید لامپ های گرولایت یا لامپ های رشد گیاه با حذف نورهای اضافه ای که گیاهان در طول چرخه حیات خود نیازی به جذب آن ندارند و با در اختیار قراردادن طیف نور مورد نیاز گیاهان باعث رشد بهتر و پرثمرتر آنان شده است.


لامپ گرولایت فلورسنت یا CFL


شکل اولیه و ارزان لامپ های گرولایت هستند که شامل یک لوله شیشه ای است که با مقدار کمی جیوه و یکی از گازهای آرگون، نئون یا کریپتون (معمولاً آرگون) با فشار کم پر شده است. با زدن کلید و اتصال جریان برق ، به کمک استارتر جریان برق ورودی افزایش و به کمک بالاست ولتاژ برق کاهش می یابد. لامپ فلورسنت با طیف های نوری مختلف مناسب دوره های مختلف رشد گیاه طراحی و تولید می شوند.لامپ گرولایت گازی HID


نوع دیگری از لامپ گرولایت که لامپ های گازی HID گفته می شوند شامل :

  • HPS (پرفشار سدیم)
  • MH (متال هالید ) می شوند.


لامپ گرولایت اچ پی اس با رنگ زرد متمایل به نارنجی بالاترین طول موج قرمز را تولید می کند بنابراین برای فتوسنتز و چرخه ی رشد گیاه بهترین گزینه در بین لامپ های حرفه ای است. برای خرید لامپ گرولایت HPS و مدارات راه اندازی آن میتوانید به سایت تهران تی جی ال مراجعه کنید.
لامپ گرولایت متال هالید با رنگ سفید، با داشتن بیشترین طیف نور آبی باعث توقف رشد طولی گیاه خواهد شد و حاصل آن برگهایی ضخیم و ساقه هایی کوتاه خواهد بود. از لامپ گرولایت MH در دوران گلدهی و ثمردهی استفاده می شود.لامپ گرولایت LED


نسل جدید لامپ گرولایت با طول عمر بالا و تامین کاملترین طیف نوری مورد نیاز گیاهان ( شبیه نور خورشید) در نوع فول اسپکتروم می باشد. به کمک این لامپ های رشد گیاه ال ای دی علاوه بر طیف نور آبی و قرمز، نور ماوراء بنفش نیز، که در فرآیند رشد گیاه بسیار موثر است تولید می شود. مصرف بسیار کم انرژی و تولید گرمای کم و طول عمر بالا از جمله دلایل محبوبیت این لامپ گرولایت است. انواع مختلف لامپ گرولایت LED را میتوانید با بهترین کیفیت و توان الکتریکی متفاوت برای گلخانه یا اتاق رشد خود از سایت تهران تی جی ال تهیه کنید .


لامپ گرولایت SMD


لامپ گرولایت اس ام دی نسل جدیدتر لامپ های گرولایت یا رشد گیاه است که در طراحی آن تلاش شده است ابعاد کوچکتر و مصرف انرژی کم اما نوردهی زیاد لحاظ شود. در ساختار لامپ رشد گیاه اس ام دی از اتصالات کمتر در سیم کشی استفاده شده است. همچنین این دسته از لامپ های رشد گیاه به علت پراکندگی بیشتر نور، گرمای کمتری تولید می کنند. مضاف برآن قابلیت تولید رنگهای متنوع در لامپ گرولایت اس ام دی محقق شده است. مجموعه تهران گرولایت یکی از برترین تولیدکنندگان لامپ رشد گیاه SMD با توان الکتریکی مختلف و بالاترین استاندارد و کیفیت می باشد که با در نظر گرفتن نیاز مشتریان اقدام به تولید پنل های اختصاصی مطابق با سفارش مشتریان خود می کند. با مراجعه به سایت تهران تی جی ال میتوانید انواع لامپ رشد گیاه را میان محصولات آن مشاهده کنید.


در پایان آنچه که مهم است این است که شما با هر توان اقتصادی می توانید برای داشتن یک گیاه زیبا و جذاب و جهت کمک به رشد کمی و کیفی گیاهان خود اقدام به خرید لامپ رشد گیاه یا لامپ گرولایت مخصوص گیاه خود کنید.