فروش راک وول پشم سنگ در تهران

به طور کلی کشت در گلخانه ها یا در بستر خاک و یا در بستر های مخصوص از جمله بستر کشت هیدروپونیک اتفاق می افتند. در سیستم هیدروپونیک یا آب کشت گیاهان بدون تماس با خاک، عناصر مغذی را از طریق ریشه جذب کرده و رشد می کنند. اکثر گلخانه های هیدروپونیک از یک بستر خنثی و فاقد مواد غذایی به عنوان محیط توسعه ریشه و شبیه ساز خاک استفاده می کنند. یکی از جدیدترین و رو به رشد ترین بسترهای مورد استفاده در آب کشت پشم سنگ Rockwool است که از ذوب شدن صخره‌های بازالت یا برخی مینرال‌های دیگر با چرخش و رشته شدن این مواد معدنی به دست می آید. این رشته ها به صورت الیاف و یا فیبرهایی هستند که لایه لایه بر روی هم فشرده شده و به شکل بلوک هایی در می آیند که در اندازه های مختلف برش داده می شوند. این محصول به علت ایجاد یک بستر کشت خنثی و عاری از هر گونه مواد شیمیایی مضر، بسیار مورد توجه کشاورزان و باغبانان می باشد. شرکت تهران گرولایت یکی از بزرگترین نمایندگی های فروش راک وول یا پشم سنگ می باشد که این محصول را هم به صورت جزیی و هم کلی در اختیار پرورش دهندگان گیاه قرار می دهد. و شما برای تهیه این بستر کشت گیاه در بسته بندی های 5 و 10 و 20 و 50 عددی می توانید با مراجعه به بخش کود و خاک /خاک و بستر کشت اقدام به خرید راک وول نمایید.
از بلوک های راک وول جهت تکثیر گیاهان زینتی و  و یا آغاز مرحله بذر و کاشت انواع صفی جات مانند گوجه فرنگی، خیار، فلفل یا ریشه دار کردن انواع قلمه استفاده می شود. Rockwool block (بلوک راک وول) به جهت وزن  و حجم کم به راحتی قابل جا به جایی درهر مکانی می باشد. راک وول ها به عنوان ماده ی مشتقه از سنگ ، تجزیه پذیر نبوده و به مرور زمان و در اثر استفاده دچار فرسایش نمی شود و میتوان بارها از آن استفاده کرد و از این نظر خرید راک وول مقرون به صرفه می باشد. اما باید در نظر گرفت که علیرغم اینکه این بستر کشت گیاه فاقد هر گونه عوامل بیماری زا و پاتوژن می باشد و در ابتدا نیاز به ضد عفونی کردن ندارد باید قبل از استفاده مجدد به خوبی شستشو داده شود و عاری از هرگونه بیماری و آفت و علف هرز شده و ضدعفونی گردد. سیستم آبیاری در بلوک های راک وول قطره ای می باشد و به سبب بافت متخلخل و فیبر مانند پشم سنگ آب و مواد غذایی را به خوبی در خود جذب کرده و اطراف ریشه نگه میدارد. بنابراین به سبب همین ویژگی تخلخل تعادل اکسیژن و آب برای دستیابی به سلامت مطلوب ریشه و همچنین افزایش سیستم ریشه زایی در گیاه به نحوی عالی رخ می دهد. راک وول عرضه شده در سایت تهران گرولایت از برند معتبرCulltileneمی باشد که به دلیل طراحی منحصر به فرد در زیر این مکعب ها اجازه می دهد تا آب اضافی به راحتی تخلیه شده و زهکشی مناسبی برای رشد ریشه فراهم می سازد. بنابراین شما با خرید این بلوک های پشم سنگ در ابعاد 4 در 4نگرانی بابت خفگی و پوسیدگی ریشه ی گیاه تحت پرورش تان نخواهید داشت.
مجموعه تهران گرولایت به عنوان مرکز پخش راک وول ( پشم سنگ) Culltilene در تهران این محصول را در بسته بندی های متفاوت جهت استفاده پرورش دهندگان حرفه ای و مبتدی تهیه و به شما تقدیم میکند.