اتاقک های رشد گیاه فضا های بسته با پارامتر های کاملا قابل تنظیم و کنترل می باشند یعنی کلیه کمیت های نور، رطوبت ، جریان هوا ، دما و... در آن به طور مستمر سنجش و کنترل می شود.
ایده ساختاتاق های رشد گیاه و پرورش گیاهان در محیط های داخلی و بسته زمانی به ذهن بشر رسید که به علم استفاده از نور مصنوعی و جایگزین کردن آن با نور طبیعی خورشید ، دست یافت و می توان گفت که اکتشاف و به کارگیری نور مصنوعی انقلابی جدید را در عرصه تولید گیاهان ایجاد کرد.
ساخت اتاق های رشد گیاه باعث شد تا علاقه مندان کشت و پرورش گیاهان بتواند در محیط های داخلی به پرورش گیاهان اقدام کنند همچنین گروباکس ها این امکان را به وجود آورد که کلیه شیوه های کشت گیاهی اعم از کشت در خاک یا ژئوپونیک ، کشت در آب یا هیدروپونیک و کشت ایروپونیک یا هواکشت ، در این فضا قابل اجرا باشد .
با توجه به سیر صعودی نرخ افزایش جمعیت جهان ، اتاق های کشت یکی از راه حل های جایگزین برای کمبود مزارع کشاورزی و همزمان افزایش میزان تقاضای مواد غذایی در جهان می باشد .
بر اساس پیش بینی های جهانی تا سال ۲۰۳۰ ، جمعیت جهان به بیش از ۱۱٫۲ میلیارد نفر خواهد رسید و به طبع با افزایش چشمگیر میزان تقاضای مواد غذایی مواجه خواهیم شد از طرفی زمین های کشاورزی مناسب برای کشت گیاهی بسیار محدود خواهد بود همچنین بر اساس تغییرات پیوسته آب و هوایی و اقلیمی ، بسیاری از مناطق زراعی با تهدیدات بالقوه‌ای زیادی مواجه هستند ، افزایش میزان نرخ شهرنشینی و گسترش یافت شهری در زمین های زراعی ، به طور پیوسته باعث کاهش زمین های قابل کشت و کشاورزی در جهان شده است ، بنا براین لازم است که بشر از فضای خود استفاده بیشتری کند که این به معنای توسعه هرچه بیشتر کشت های فضای بسته ، بخصوص کشت های گلخانه ای و کشت های اتاق رشد گیاه می باشد .
اتاق های رشد گیاه به تولیدکنندگان امکان صرفه جویی در مصرف اب، انرژی و نیروی انسانی را میدهد ، همچنین تولیدکنندگان می توانند در کمترین فضای ممکن به تولید محصولات بیشتر و با کیفیت تر اقدام کنند و این تضمینی برای تامین نیاز غذایی بشری در آینده نه چندان دور خواهد بود.
اتاق های رشد همچنین به محققین و دانشمندان این امکان را می دهد تا رشد و نمو گیاهان را در شرایط اقلیمی مختلف به منظور پیدا کردن پارامتر های بهینه  برای افزایش تولید و نرخ بهروری گیاه را مورد بررسی قرار دهند . این تحقیقات در شرایط کنونی زمین بسیار مهم بوده و می تواند جان میلیون ها و شاید میلیارد ها انسان گرسنه را در سراسر جهان در آینده نجات دهد.
گروباکس ها در مقیاس کوچک تر ، به افراد علاقه مند  پرورش گیاهان خاص این امکان  را می دهد که به پرورش  گیاهان  خاص خود  بپردازند و پارامتر های رشد گیاه را  مبتنی بر شرایط رشد و نمو گیاه در اقلیم طبیعی خود شبیه سازی و کنترل کنند .
آنچه که در بالا به آن اشاره شد تنها بخش کوچکی از مزیت های استفاده از اتاق رشد یا grow boxها می باشد.
مجموعه تهران گرولایت با استفاده از دانش تخصصی دانش‌آموختگان و محققین صنعت کشاورزی و  شناخت و علم کامل به آخرین یافته های صنعت کشاورزی در حوزه کشت در اتاق رشد گیاه اقدام به تولید اتاق های رشد گیاه در ابعاد مختلف و متناسب با نیاز شما عزیزان کرده است که می توان به موارد زیر اشاره کنیم؛

اتاق رشد 1در1 در ارتفاع 2 متر
اتاق رشد 1.5 در 1.5 در ارتفاع 2 متر
اتاق رشد 2 در 2 در ارتفاع 2 متر
اتاق رشد 2.5 در 2.5 در ارتفاع 2 متر
اتاق رشد 3 در 3 در ارتفاع 2 متر
اتاق رشد 3.5 در 3.5 در ارتفاع 2 متر
اتاق رشد 4 در 4 در ارتفاع 2 متر
اتاق رشد 4.5 در 4.5 در ارتفاع 2 متر
اتاق رشد 5 در 5 در ارتفاع 2 متر
کلیه اتاق های رشد گیاه فوق بر اساس استاندارد های به روز جهانی طراحی و تولید شده است و بر خلاف اتاق های رشد ثابت (immobile) دارای اسکلت فلزی سبک و قابل جابجایی می باشد و در هر زمان و بنا بر هر شرایطی امکان جابجایی و تغییر مکان آن وجود دارد ، کلیه اتصالات چهارچوب اتاق رشد قابل جداسازی و اتصال مجدد می باشد.
ستون ها و خرپا ها مطابق با اصول مکانیکی _استاتیکی طراحی و تولید شده و توانایی تحمل وزن کلیه تجهیزات اتاق رشد را دارا است. به منظور حفاظت از چهارچوب در برابر زنگ زدگی و آسیب رطوبت یک روکش ضد زنگ استیل بر روی تمامی قطعات اسکلت
اتاق رشد وجود دارد تا از اکسیداسیون فلز در مجاورت هوا و رطوبت داخلی اتاق رشد جلوگیری شود.
به منظور به حداقل رساندن اتلاف انرژی نوری و جلوگیری از خارج شدن نور از جداره های اتاق رشد ، کلیه سطوح اعم از کف ، سقف و دیواره ها با استفاده از رفلکتور وارداتی شمعی پوشش داده شده است.
رفلکتور مورد استفاده در اتاق های رشد گیاه تولید شده در مجموعه تهران گرولایت وارداتی و دارای دوخت صنعتی و بدون درز بوده ، کاملا عایق رطوبتی و ضد باکتری و ضد قارچ می باشد و تا مقدار بسیار زیادی از اتلاف نور تولید شده توسط لامپ های رشد گیاه جلوگیری می کند و باعث افزایش چشم گیر نرخ بهروری کشت خواهد شد.
به منظور ایجاد تهویه مناسب همه اتاق های رشد گیاه مجموعه تهران گرولایت دارای پنجره با قابلیت نصب فن ها دمنده و مکنده هوا می باشد همچنین درب اتاق رشد به صورت زیپ دار و دوخت یکپارچه صنعتی می باشد.
آنچه که گفته شد بخشی از مهم ترین مزیت ها و ویژگی های اتاق های رشد گیاه مجموعه تهران گرولایت می باشد، برای خرید اتاق رشد گیاه می توانید به قسمت اتاق رشد گیاه در سایت تهران گرولایت مراجعه و سفارش خود را ثبت کنید ، همچنین در صورت نیاز به اتاق رشد با ابعاد سفارشی می توانید با کارشناسان ما در قسمت پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.