اگر این روزها پای صحبت های دکتران تغذیه بنشینید متوجه خواهید شد که مصرف مواد غذایی ارگانیک را بیش از هر چیز دیگری توصیه می کنند. این موضوع در مورد گیاهان که موجوداتی زنده هستند نیز صادق است. خاک ارگانیک بهترین تغذیه برای رشد سالم گیاهان می باشد. از آنجایی که خاک ارگانیک فاقد هر گونه علف هرز و مواد شیمیایی می باشد بنابراین امکان رشد آفات و قارچ های گیاهی را در بستر رشد گیاه متوقف خواهد ساخت. مجموعه تهران گرولایت انواع مختلفی از خاک های ارگانیک از جمله کوکوپیت،سوپر سویل،کوکوچیپس و پیت ماس را در بسته بندی های متنوع و حجم های گوناگون ارائه می دهد. بنابراین شما می توانید گیاهان تان را با غنی ترین خاک های ارگانیک تغذیه کنید.

تاثیر بی نظیر خاک ارگانیک در طعم محصولات

شک نداشته باشید که خوش طعم ترین میوه ها و سبزیجات در خاک ارگانیک رشد پیدا کرده اند. خاک ارگانیک به طرز باور نکردنی بر طعم محصولات تاثیر مثبت می گذارد. محصولاتی که در خاک های غیر ارگانیک رشد کرده اند طعم چندان دلچسبی ندارند و حتی ممکن است هیچ مزه ای را از آن ها دریافت نکنید. این موضوع نشان می دهد که گیاه نتوانسته هیچ گونه مواد مغذی درون خاک برای جذب کردن پیدا کند بنابراین محصولات خود را به زور سموم شیمیایی پرورش داده و به ثمر رسانده. محصولاتی که از خاک های ارگانیک حاصل میشوند ارزش غذایی بسیار بالا و طعم بسیار دلنشینی دارند.

تاثیر خاک ارگانیک برای سلامتی انسان

 مطمئنا برای شما هم پیش آمده است که هنگام مصرف یک میوه یا سبزیجات بوی بد مواد شیمیایی را احساس کرده اید. این موضوع نشان می دهد که آن میوه در خاکی سراسر آغشته به سموم شیمیایی رشد پیدا کرده و از لحاظ ارزش غذایی نه تنها مفید نیست بلکه می تواند برای سلامتی شما آسیب رسان و مضر هم باشد. بنابراین استفاده از خاک ارگانیک به طور غیر مستقیم بر سلامتی جسم و جان شما نیز تاثیر گذار خواهد بود. اگر سلامتی خودتان و همنوعان تان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است و می خواهید وجدان کاری بالای خود را به اثبات برسانید توصیه ما به شما استفاده از خاک ارگانیک در گلخانه تان برای رشد و پرورش گیاهان می باشد.

استفاده از خاک جنگل و باغچه ممنوع!

اگر تصور می کنید خاک ارگانیک همان خاک باغچه یا جنگل است که بسته بندی شده و در اختیار شما قرار می گیرد سخت در اشتباهید. خاکی که در بستر جنگل و باغچه وجود دارد پر از دانه های مختلف و بذرهایی ست که منجر به رشد علف هرز در گلدان شما خواهد شد. این خاک ها همچنین ممکن است حشرات موذی را درون خود داشته باشند که برای گیاه یک زنگ خطر بزرگ است. وجود حشرات موذی و بذرهای علف هرز درون خاک باغچه باعث می شود گیاهان شما دچار آفت زدگی و حتی نابودی شوند بنابراین خاک جنگل را با خاک ارگانیک اشتباه نگیرید.

ویژگی های خاک ارگانیک تهران گرولایت چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم مجموعه تهران گرولایت انواع خاک های ارگانیک را در بسته بندی های شیک و مقاوم با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد. این خاک های ارگانیک فاقد هر گونه سموم شیمیایی می باشند و فرآیند بهداشتی لازم را برای رسیدن به مرحله ی تولید طی کرده اند بنابراین هیچ گونه علف هرز و آفات و حشرات موذی درون آنها وجود ندارد. این خاک های ارگانیک اغلب با کودهای گیاهی و ارگانیک ترکیب می شوند و معجونی عالی را برای رشد گیاه فراهم می کنند.

نتیجه گیری

مجموعه تهران گرولایت به عنوان یکی از قوی ترین مجموعه های عرضه و فروش تجهیزات گلخانه ای بهترین و با کیفیت ترین خاک های ارگانیک را در قالب خاک های کوکوپیت و پیت ماس و سوپر سویل و کوکوچیپس ارائه می دهد که بخش زیادی از خاک های ارگانیک وارداتی می باشد. وجود تاییدیه های بهداشت و استانداردهای لازم در مورد این خاک های ارگانیک از جمله عواملی است که آن ها را به بستری عالی برای رشد سالم گیاهان تبدیل کرده است. اگر می خواهید گیاهان خود را از شر سموم شیمیایی و آفات در امان نگه دارید توصیه ما به شما استفاده از خاک های ارگانیک تهران گرولایت می باشد. با این خاک های ارگانیک سلامتی گیاهان تان را برای یک عمر تضمین خواهید کرد.