گلدان های پارچه ای که این روزها آن ها را با نام گلدان های هوشمند نیز می شناسند نوعی از تجهیزات گلخانه ایهستند که تاثیر بی نظیری بر سلامت رشد گیاهان دارند. یکی از دغدغه های اصلی مجموعه تهران گرولایت ارائه ی تجهیزاتی است که دردسرهای شما را برای رشد و پرورش گیاهان کاهش دهد. گلدان پارچه ای 70 لیتری نیز در این دسته از تجهیزات قرار دارد. این گلدان با ابعاد قابل توجهی که دارد می تواند بستر مناسبی برای رشد گیاهان گلخانه ای و حتی درختچه های کوچک در گلخانه یا باغ شما باشد.دارا بودن دسته های مقاوم و دوخت تمیز و با کیفیت این گلدان پارچه ای مهر تایید محکمی بر استاندارد بودن آن میباشد. جنس گلدان پارچه ای 70 لیتری از نمد اصیل و با کیفیت می باشد که با روزنه های موجود در بافت خود توانسته راه تنفس را برای ریشه های گیاه باز کند. اگر مایل به داشتن گیاهانی سالم هستید و نمی خواهید دائما درگیر مداوا نمودن بیماری های گیاهان خود باشید بهتر است به جای استفاده از گلدان های پلاستیکی بی کیفیت از گلدان پارچه ای استفاده کنید.

انعطاف پذیری بالای گلدان پارچه ای 70 لیتری

یکی از مشخصه های قابل توجه در گلدان پارچه ای 70 لیتری حجم بالای این گلدان است. در واقع شما با یک گلدان به ابعاد 50*50*40 سانتیمتر روبرو هستید که احتمالا بعد از پر شدن توسط خاک و قرار دادن گیاه به یک گلدان سنگین تبدیل خواهد شد. اما شما می توانید با تا کردن لبه های گلدان آن را به یک گلدان کوچکتر تبدیل کنید و برای مصارف سبک تر از آن استفاده کنید. انعطاف پذیری گلدان پارچه ای 70 لیتری این اجازه را به شما می دهد تا بتوانید آن را در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار دهید. اتفاقی که در مورد گلدان های پلاستیکی و سرامیکی با ابعاد بالا هرگز رخ نخواهد داد.

آیا گلدان های پارچه ای به زیر گلدانی احتیاج دارند؟

یکی از مزایای قابل توجه گلدان های پارچه ای این است که آن ها به طور خودکار و در طی مدت زمان مشخصی آب را از بدنه و کف خود خارج می کنند. در واقع آب اضافی به سمت بدنه و کف گلدان حرکت می کند و بدنه ی گلدان را مرطوب می کند. در گلدان های پلاستیکی شاهد خروج یکباره ی آب از زیر گلدان و زهکش های آن هستیم. این موضوع باعث می شود تا ریشه فرصت کافی برای جذب آب را نداشته باشد. همچنین اگر زهکش ها عملکرد خوبی نداشته باشند ممکن است آب اضافی مدت زمان زیادی درون گلدان بماند و ریشه ها دچار پوسیدگی شوند. اما در گلدان پارچه ای آب اضافی به طور آهسته و پیوسته از گلدان خارج می شود بنابراین نیازی به زیر گلدانی نیست.

آیا گلدان پارچه ای 70 لیتری برای کاشت درختچه مناسب است؟

قطعا گلدان پارچه ای 70 لیتری یکی از انتخاب های بهینه برای کاشت درختچه می باشد. این گلدان با ابعاد مناسب خود می تواند ریشه های تنومند و در هم پیچیده ی درختچه را به شکلی منظم تبدیل به یک شبکه منشعب نماید. گلدان پارچه ای 70 لیتری تهران گرولایت دارای ابعاد مناسبی می باشد و با دارا بودن دسته های مقاوم امکان جابجا کردن گلدان را برای شما فراهم آورده است. بنابراین اگر قصد کاشت درختچه دارید می توانید از گلدان پارچه ای 70 لیتری استفاده کنید.

امکان شستشوی راحت گلدان های پارچه ای

یکی از موارد شایع در بین گیاهان وجود آفات و بیماری های گیاهی می باشد که به سرعت در بین گیاهان منتقل می شود. یک سهل انگاری ساده کافی ست تا آلودگی ها بین گیاهان منتقل شود. بنابراین باید گلدان ها را به خوبی شستشو دهید و آن ها را ضد عفونی نمایید. باید دقت داشته باشید که حتی ذره ای از خاک گیاه قبلی بر بدنه ی گلدان نمانده باشد. این کار در مورد گلدان های سرامیکی و سنگی شاید کمی سخت باشد چرا که این گلدان ها سنگین هستند و ممکن است دسترسی به برخی از قسمت های داخلی آن به سادگی امکان پذیر نباشد اما گلدان های پارچه ای را می توانید در عرض یک چشم بر هم زدن بشویید و خشک کنید. شستشوی این گلدان ها بسیار راحت است بنابراین خیالتان از بابت ضد عفونی شدن آن ها به طور کامل راحت خواهد بود.

نتیجه گیری

هرچه ابعاد گلدان ها بزرگتر می شود جابجایی و نگهداری از آن ها سخت تر می شود. اما در مورد گلدان های پارچه ای بزرگ شدن ابعاد گلدان هیچ دردسر اضافه ای برای شما تولید نخواهد کرد. استفاده از گلدان پارچه ای 70 لیتری تهران گرولایت می تواند انتخابی هوشمندانه برای گیاهان تنومند و یا کاشتن چند گیاه در جوار یکدیگر باشد. برای خرید گلدان پارچه ای 70 لیتری می توانید از طریق فروشگاه آنلاین تهران گرولایت اقدام نمایید.