آیا تا به حال به منظره ی غروب خورشید خیره شده اید؟ نوری ملایم و نارنجی رنگ که به طور مایل از افق های دور و با زاویه ای تند بر سطح زمین می تابد و گیاهان را در واپسین لحظات غروب نیز از نور سیراب می کند. بسیاری از گیاهان به این نور احتیاج دارند چرا که طیف این نور مناسب برای گلدهی و رشد برگ ها می باشد. اما ممکن است همه ی گیاهان نتوانند از نور عصرگاهی خورشید بهره مند شوند. جای نگرانی نیست چرا که لامپ رشد گیاه اچ پی اس (HPS) دقیقا نوری مانند نور عصرگاهی خورشید را شبیه سازی می کند. این لامپ ها برای رشد گیاهانی که به میزان بیشتری به نور خورشید احتیاج دارند مناسب می باشند. همچنین می توان از لامپ رشد گیاه اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم در فضای باز نیز استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این لامپ ها در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت پایین لامپ رشد گیاه اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم نسبت به ال ای دی(LED) ها

یکی از دلایل محکمی که خریداران مایل به خرید لامپ رشد گیاه اچ پی اس(HPS) هستند قیمت پایین این لامپ ها می باشد.لامپ های اچ پی اس(HPS) نسبت به لامپ های ال ای دی(LED) و لامپ های اس ام دی(SMD) قیمت کمتری دارند اما فراموش نکنید که مصرف انرژی در آن ها بسیار زیاد است. بنابراین خود را برای پرداخت صورتحساب های سنگین آماده کنید. توصیه میکنیم که اگر بازه ای کوتاه از روز را به نور گرم لامپ رشد گیاه اچ پی اس(HPS) احتیاج دارید آن را خریداری کنید.

تولید نور خام توسط لامپ رشد گیاه اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم

یکی از دلایل محبوبیت لامپ های رشد گیاه اچ پی اس(HPS) این است که این لامپ ها نور خام شدیدی مانند نور گرم خورشید تولید می کنند. این نور برای گیاهانی که امکان دسترسی به نور خورشید را ندارند می تواند بسیار مفید فایده باشد اما دقت داشته باشید که گرمای تولید شده توسط این لامپ ها (HPS) نیز بسیار زیاد است بنابراین از قرار دادن گیاهان حساس به گرما در زیر لامپ های اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم خودداری کنید.

به کارگیری یک سیستم تهویه مناسب در کنار لامپ های اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم

از آنجایی که لامپ های اچ پی اس(HPS) گرمای زیادی تولید می کنند باید یک سیستم مناسب تهویه را نیز در گلخانه تان برپا کنید. در واقع خرید لامپ رشد گیاه اچ پی اس(HPS) می تواند هزینه های جانبی بالایی را برای شما ایجاد کند. درست است که قیمت خرید این لامپ ها مقرون به صرفه است اما در هنگام خرید آن ها باید فکری به حال تهویه گلخانه تان نیز بکنید.

نصب و راه اندازی ساده لامپ های رشد گیاه اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم

یکی از دلایلی که گلخانه داران قدیمی هنوز مایل به استفاده از لامپ های اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم در فضای گلخانه هستند، راه اندازی ساده ی این لامپ ها می باشد. کار با لامپ های اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم ساده است و نصب آن ها امری راحت می باشد. بنابراین از این جهت نیز محبوبیت بالایی دارند.

بین لامپ رشد گیاه اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم وال ای دی (LED) کدام را انتخاب کنیم؟

پاسخ این سوال پاسخی قاطعانه نیست. در واقع توصیه ما به شما جهت افزایش بهره وری در گلخانه استفاده از هر دوی این لامپ ها می باشد. شما می توانید یک ترکیب هوشمندانه از لامپ رشد گیاه اچ پی اس (HPS) یا بخار سدیم و ال ای دی(LED) ایجاد کنید و از این طریق بهره وری را در گلخانه تا هشتاد درصد افزایش دهید.

گرمای تولید شده توسط لامپ های اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم همیشه هم بد نیست

بسیاری از گیاهان برای تکمیل روند رشد و باردهی خود به گرمای بیشتری احتیاج دارند. بنابراین شما باید تجهیزاتی جداگانه در گلخانه تان تعبیه کنید تا گرمای لازم برای رشد این گیاهان فراهم شود. این در حالی ست که می توانید با استفاده از لامپ رشد گیاه اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم، هم نور و هم گرمای لازم را تولید کنید بدون اینکه از تجهیزات جانبی در گلخانه تان کمک بگیرید.

نتیجه گیری

مجموعه تهران گرولایت به عنوان یکی از موفق ترین مجموعه ها در حوزه ی فروش تجهیزات گلخانه ای با احترام به تمام سلیقه ها و خواسته ها، لامپ های رشد گیاه اچ پی اس(HPS) یا بخار سدیم را نیز در میان سایر تجهیزات گلخانه ای ارائه می دهد. شما می توانید برای خرید این لامپ ها با مشاورین و کارشناسان مجموعه مشورت نمایید و راهنمایی های لازم قبل از خرید را دریافت کنید. برای ارتباط با کارشناسان تهران گرولایت می توانید از طریق شماره های ثبت شده در سایت اقدام کنید.