فروشگاه اینترنتی تهران تی جی ال انواع لامپ رشد گیاه استاندارد را که هر کدام دارای نقاط قوت و ویژگی های خاص خود هستند به شما ارائه کرده است. چنانچه با توجه به نوع گیاه خود نیاز به سفارش پنل اختصاصی نیز داشته باشید متخصصین مجموعه تهران گرولایت آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به شما عزیزان و همچنین ساخت پنل سفارشی شما هستند.

انتخاب نوع لامپ رشد گیاه

ممکن است فکر کنید اگر گیاه خود را در معرض نور یک لامپ معمولی  و ارزان قیمت که برای روشنایی محیط استفاده می شود قرار دهید نور مناسب برای رشد گیاه خود را تامین کرده اید. اما اینگونه نیست . شما به یک نور تخصصی برای پرورش گیاهانتان نیاز دارید. بنابراین با توجه به نوع گیاه ، توجه به مرحله رشد گیاه ، میزان نیاز نوری گیاه ، تعداد گلدان ها و وسعت محیط خود و همچنین بودجه ای که برای گیاهانتان در نظر گرفته اید می توانید از بین گزینه های پیش رویتان و بررسی ویژگی های هر کدام دست به انتخاب بزنید.

لامپ های رشته ای : ارزانترین نوع لامپ رشد گیاه که علاوه بر ایجاد گرمای زیاد که در نتیجه اتلاف نور است، بیشترین انرژی را برای ایجاد روشنایی مصرف می کند. بیشترین طیف نور قرمز را تولید می کنند و برای جلوگیری از آسیب به گیاهان به علت تولید گرمای زیاد باید در فاصله ی 50 تا 60 سانتی متری از گلدان قرار گیرد.
لامپ های فلورسنت : لامپ های فلورسنت یا همان لامپ های مهتابی طیف مناسبی از نور را عرضه می کنند. و به صورت خطی مارپیچ یا لوله های خمیده می باشند که گرمای کمی تولید می کنند. در مقایسه با لامپ های رشته ای گرانتر هستند اما مصرف انرژی کم و طول عمر بالا از جمله مزیت های استفاده از لامپ های فلورسنت رشد گیاه است. لامپ های رشد گیاه فلورسنت بیشتر مناسب گیاهان گدار و همچنین پرورش سبزیجات می باشند.

لامپ های گازی پر فشار : این لامپ ها از طریق قوس الکتریکی بین الکترودهای تنگستن در داخل لوله که با الومینا ذوب می شوند نور تولید می کنند. و دارای سطح خروجی نور بسیار بالایی هستند و اغلب توسط پرورش دهندگان و تولید کنندگان تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلف این لامپ شامل متال هالید (MH)و بخار سدیم (HPS) و بخار جیوه می باشد. این لامپ ها محبوبیت زیادی بین پرورش دهندگان دارند اما طول عمر کوتاهی نسبت به سایر لامپ های رشد گیاه دارند.

لامپ های LED و SMD : از دیودهای نوری تشکیل شده اند که با پوشش لنز با زاویه های مختلف شعاع تابش نور را می توان افزایش داد. این لامپ ها نسل جدید لامپ های رشد گیاه هستند که طیف وسیعی از نور مورد نیاز گیاهان را با مصرف انرژی بسیار پایین تامین میکنند.  
لامپ های ال ای دی و اس ام دی رشد گیاه هم به صورت پنل و والواشر و هم به صورت لامپ سرپیچ تولید می شوند که بسته به نیاز و مساحت محیط گیاه تحت پرورش می توان از اندازه های مختلف آن استفاده کرد و یا به صورت سفارشی درخواست تولید پنل اختصاصی به تولید کنندگان متخصص در این زمینه داد.

مجموعه تهران گرولایت یکی از تولیدکنندگان متخصص در زمینه لامپ های رشد گیاه انواع لامپ های رشد گیاه با کیفیت و انواع والواشر و همچنین پنل رشد گیاه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. چنانچه نیاز به تولید پنل سفارشی خود دارید میتوانید از مشاوره متخصصین سایت بهره ببرید.