گلدان پارچه ای چیست ؟

گلدان های پارچه ای در دو پوسته گلدان های الیاف طبیعی و گلدان های الیاف مصنوعی یا بازیافتی، طراحی و تولید می شوند که در دسته اول گلدان های نمدی و گلدان های کتانی قرار میگیرد و در دسته دوم گلدان های پلی پروپیلن که از بازیابی پلاستیک و الیاف پلاستیک ساخته شده اند.


گلدان های پارچه ای در هر دو دسته، گلدان های بسیار انعطاف پذیر ، کاملا استریل و فاقد هر گونه قارچ و باکتری بیماری زا می باشند.

این گلدان ها غالبا آنتی UV بوده و در برابر تابش فرابنفش نور خورشید از مقاومت بالایی برخوردار هستند و می توان علاوه بر فضای داخلی منزل ،در فضای باز بیرون خانه و حیاط در معرض تابش مستقیم نور خورشید نگهداری کرد و از آنها برای کاشت درختان میوه و درختان زینتی فضای باز استفاده کرد.


نوع خاصی از گلدان های پارچه ای که با نام گلدان های پارچه ای پنجره دار ، شناخته می شوند در قسمت جداره گلدان ، دارای یک پنجره چسبی می باشند که مخصوص سبزیجات دارای اندام زمینی خوراکی همچون هویج ، سیب زمینی ، شلغم ، ترب ، پیاز ، سیر و... طراحی شده اند و به کاربران این اجازه را می دهند تا بدون تخلیه خاک گلدان از وضعیت اندام زیر زمینی گیاه خود باخبر شوند و در صورت لزوم به جدا سازی این اندام گیاهی اقدام کنند.گلدان های پارچه ای پنجره دار ، به طور گسترده برای کاشت گیاه سیب زمینی مورد استفاده قرار می گیرد، به همین دلیل ،گلدان های پارچه ای جیب دار را بنام گلدان های پارچه ای سیب زمینی نیز معرفی میکنند.

مزیت استفاده از گلدان های پارچه ای

مهم ترین مزیت استفاده از گلدان های پارچه ای حفظ سلامتی ریشه گیاه می باشد که به دو دلیل در این گلدان ها محقق خواهد شد، اول زهکشی بسیار مناسب این گلدان ها و دوم به سبب هوا دهی و گردش هوای مطلوب خاک که از سمت جداره های گلدان به طور همه جانبه به خاک وارد می شود.


مهم ترین آسیب های که به ریشه گیاهان وارد می شود به دلیل نبودن زهکشی مناسب خاک و تجمع آب اضافی و مازاد آبیاری در لایه های خاک می باشد ،که باعث باتلاقی شدن خاک و خفه شدن و پوسیدگی ریشه می شود ، از طرفی ریشه گیاه همانند اندام هوایی گیاه نیازمند اکسیژن و تنفس می باشد که در صورتی که مقادیر کافی گردش هوا در خاک برقرار نباشد ، ریشه گیاه دچار خفگی و آسیب خواهد شد.


این دو مشکل در گلدان های پارچه ای به طور کامل برطرف شده است و آسیب های ریشه در این گلدان ها به ندرت دیده می شود زیرا به سبب ساختار متخلخل جداره و کف گلدان ، مازاد آب آبیاری گیاه به سرعت از گلدان خارج می شود و همچنین جریان هوا و گردش هوایی به طور همه جانبه از همه قسمت های دیواره گلدان برقرار می باشد.


از دیگر مزیت های این گلدان ها میتوان به ، وزن کم ، قابلیت شست و شو با ماشین لباسشویی، قابل استفاده چندین باره، اشغال فضای بسیار کم در انبار، قابلیت حمل آسان ، انعطاف پذیری بسیار بالا و مقاومت در برابر سرما و تابش نور خورشید اشاره کرد.


مجموعه تهران تی جی ال به عنوان ، سایت فروش آنلاین ملزومات و تجهیزات کشت گیاه و معتبر ترین مرکز پخش و فروش گلدان های پارچه ای در تهران ،مفتخر است با کیفیت ترین گلدان های پارچه ای ارزان قیمت را در اختیار شما عزیزان قرار دهد، برای خرید گلدان پارچه ای ارزان قیمت در حجم های مختلف می توانید به قسمت / گلدان پارچه ای/ سایت تهران تی جی ال مراجعه و مناسب ترین گلدان پارچه ای را برای گیاهان خود ثبت سفارش و خرید کنید و از سلامتی و طراوت گیاهان خود نهایت لذت را ببرید.